Sdílení polohy při navigaci v aplikaci Mapy.cz

Během navigace je možné sdílet svou aktuální polohu s uživateli, kterým poskytnete odkaz ke sledování. Zároveň můžete sledovat pohyb svých přátel, pokud vám k tomu poskytnou odkaz. 


Chci při navigaci sdílet svou polohu
  1. V hlavním menu aplikace zvolte možnost trasa a naplánujte si cestu, kterou budete chtít sdílet. Veškeré ifnormace o plánování trasy naleznete zde
  2. Po naplánování trasy spusťte navigaci. 
  3. Po spuštění navigace vytáhněte kartu navigace směrem nahoru. Zde se zobrazí možnost Sdílet polohu
  4. Vytvoří se hypertextový odkaz, který můžete sdílet s ostatními, tak jak jste zvyklí (SMS, e-mail, Whatsapp, ...). To, že s někým sdílíte polohu se vám zobrazí ve spodní části karty navigace.
  5. Sdílení polohy můžete ukončit ručně, stejným způsobem jako jste ho zapnuli, nebo se automaticky ukončí v okamžiku, kdy dorazíte do cíle a ukončí se navigace.Chci sledovat polohu v aplikaci 

Někdo z vašich přátel vám zaslal link na sdílení polohy. Pokud máte nainstalovanou aplikaci Mapy.cz, sdílení se vám automaticky po kliknutí otevře v aplikaci. Pokud se vám odkaz neotvírá v aplikaci, můžete ho zkopírovat a vložit do hledání v aplikaci Mapy.cz.
Aplikaci můžete dál normálně používat.
Sdílenou polohu můžete během probíhajícího sdílení kdykoliv znovu otevřít, pokud v aplikaci Mapy.cz otevřete menu a vyberete Sdílení polohy. Zde uvidíte jaké sdílení nyní probíhá a také historii sdílení polohy. 

                            

Chci sledovat polohu ve webovém prohlížeči

Kliknete na link, který jste obdrželi a automaticky se vám otevře stránka se sdílením polohy ve vašem prohlížeči.
Případně obdržený link zkopírujete do webového prohlížeče. Rovněž platí, že mapy můžete dál normálně využívat. Sdílenou polohu můžete během probíhajícího sdílení kdykoliv znovu otevřít, pokud v menu kliknete na svůj profil a vyberete Sdílení polohy. Zde uvidíte jaké sdílení nyní probíhá a také historii sdílení polohy. 
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás