Offline mapové podklady aplikace Mapy.cz

Aplikace Mapy.cz je jedinečným nástrojem pro cestování, výlety i turistiku i v místech, kde není k dispozici mobilní připojení nebo na zahraničních cestách. Bez připojení k internetu můžete v aplikacích pro Android, iOS a počítače s Windows 10 využívat turistické a tématické mapy celých států ale i jen jednotlivých krajů a oblastí. Stačí si vybrat.
 
Aplikace po instalaci neobsahuje offline mapové podklady, ty je třeba si nejprve zdarma stáhnout. Jelikož se bude jednat o stovky MB až jednotky GB dat, doporučujeme se pro stahování připojit k dostatečně rychlé WiFi síti.
 
  • Tlačítko na stažení mapových podkladů se zobrazí hned při prvním spuštění aplikace, později je k dohledání také v hlavním menu jako „Offline mapy“.

 
  • Zobrazí se dostupný seznam zemí s offline podklady. Většinu ze zemí lze otevřít a zobrazit si dostupné mapy konkrétních územních celků země.
  • V horní části „Mohlo by vás zajímat“ se zobrazují návrhy mapových podkladů okolí na základě zjištěné pozice.

 
  • Po výběru mapy ke stažení se ještě zobrazí podrobnosti s velikostí stahované mapy.
  • Pokud vaše zařízení disponuje SD kartou či více úložišti, můžete si zvolit, kam se budou offline podklady ukládat.
    Aplikace si volbu zapamatuje i do budoucna a znovu se již ptát nebude.


 
  • Jakmile započne stahování, zobrazí se stahované položky ve frontě i s označením průběhu stahování.Ihned po stažení jsou mapy k dispozici i pro offline používání, není třeba dále nic nastavovat ani povolovat.
 

Vyhledávání v offline mapě

Česká offline hledací databáze je omezená na nejběžnější dotazy a údaje. Aplikace bez připojení k internetu dokáže vyhledat adresy a zájmové body (POI). Firmy a provozovny však jen ty, které jsou přímo zaneseny v mapě a mají svoji ikonku, tedy např. ubytování a bankomaty, ale nejbližší květinářství již nikoliv.
Pokud jste v zahraničí bez připojení k internetu, tak lze vyhledávat pouze výrazy a zájmové body, které obsahuje stažená offline mapa.
Aktuálnost offline hledací databáze se může pohybovat v rámci týdnů až cca čtvrt roku.

Plánování bez internetu a bez offline map

Pokud nemáte staženy potřebné offline mapové podklady
a ani nejste připojeni k internetu, jste při pokusu o vytvoření plánu upozorněni, že pro plánování je třeba internetového připojení a nebo stažení offline map.

 

 

Plánování na offline mapě

Plánovat a následně i navigovat lze také na offline mapách, Je však nutné vědět, že plánovat jde jen ve stažených offline mapách.

Pokud chcete plánovat v offline režimu např. z ČR do Španělska, je třeba mít staženu i mapu Francie nebo alespoň francouzské regiony, přes které by měla cesta vést.
 

 
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás