Známé překážky (FAQ) v aplikaci Mapy.cz pro iOS

Na každé cestě se nachází nějaké překážky. V některých případech se však nacházejí již při používání aplikace Mapy.cz. A my na jejich nápravě stále pracujeme.

Níže naleznete seznam těch nejčastějších známých překážek při používání aplikace Mapy.cz.

Aplikace nekomunikuje - nejde stahovat offline mapy, aktualizace, nehledá standardní dotazy (Chybová hláška - něco se pokazilo)

Mobilní zařízení je připojeno k domácí wi-fi, přesto aplikace Mapy.cz odmítá komunikovat se servery seznamu a nestahuje offline mapy, aktualizace offline map, nehledá standardní dotazy online, neplánuje online, nejde odeslat hlášení chyby či fotografie.

Řešení: Přenastavili jsme síťové nastavení Seznamu, přesto u některých uživatelů může tento problém přetrvávat. Pokud ale uživatel přejde na jinou wifi, či na mobilní data - vše funguje standardně. Vše je tedy spojeno s jeho domácí wi-fi.

Mohlo by pomoci s řešením:

  1.  Restartovat wi-fi, případně přenastavení připojení k telefonu (zapomenutí síťě a její znovu připojení)
  2.  Restartujte wi-fi router u vás doma
  3.  Reinstalace aplikace
  4.  Použít jinou wi-fi či mobilní data.
  5. Pokud nic z toho nezabírá, je možné provést hard reset zařízení.

 


Nefunguje synchronizace v Moje mapy, nesynchronizují se mi některá data, aplikace hlásí chybu synchronizace. Nedaří se sdílet položku z Moje mapy (iOS)

Řešení: 

1. Pokud jste delší dobu nic nesynchronizovali, pak sychronizace může chvíli trvat, než se podaří všechny data přenést.
2. Synchronizaci je možné vyvolat i ručně, tlačítkem Synchronizace vpravo nahoře v Moje mapy.
3. Pokud aplikace přesto hlásí chybu synchronizace zkuste se prosím v aplikaci odhlásit a znovu přihlásit.
4. Pokud se nedaří synhronizovat nějaká položka - zkuste ji prosím přejmenovat (vynutí se tím také nová synchronizace).

Pozor:

Reinstalací aplikace můžete přijít o všechna nesynchronizovaná data. Jaká data jsou synchronizovaná uvidíte na www.mapy.cz po přihlášení v sekci Moje mapy.

Aplikace aktuálně neumí zobrazit trasy obsahující plánování MHD.


Navigace mlčí nebo mluví potichu (iOS)

Spuštěná navigace nemluví (ani v momentě, kdy by měla předat pokyny k jízdě).

Řešení:
  1. Zkontrolujte prosím nastavení SIRI, zda je nastaven výstup na češtinu
  2. Nastavit hlasitost tlačítky na mobilu (pozor, nejde o hlasitost zvonění, ale zvukový kanál média)

To jaký hlas mluví v rámci SIRI se nastavuje v Systémovém Nastavení, Zpřístupnění, Předčítání obsahu, Hlasy (je jich na výběr více)


Kompas (šipečka u mojí polohy) ukazuje špatně (iOS)

Řešení:
Přejděte do Nastavení - Soukromí - Polohové služby - Systémové služby a zapněte Kalibrace kompasu.

Může pomoci také udělat několik osmiček s telefonem v ruce, aby došlo ke kalibraci.

Tento problém také může způsobovat kryt mobilu, který obsahuje magnet. Ten pak ruší digitální magnetický kompas v telefonu. 

 

Podporuje aplikace import a export .gpx?

Aplikace plně podporuje export do .gpx (trasy, aktivity)

Trasy ve formátu .gpx je možné importovat na webu. Následně trasu uložit do Moje mapy. Po přihlášení pod stejným účtem v aplikaci se vám pak naimportované trasy synchronizují do mobilního zařízení, kde je zase najdete v sekci Moje mapyJak přepnout jazyk a jednotky aplikace?

 V nastavení aplikace je možné nastavit si libovolný jazyk i jednotky. Přerušuje se stahování offline map na pozadí (iOS)

Od verze aplikace 6.32.0 je již možné stahovat offline mapy na pozadí na wifi. Na mobilních datech vlivem iOS systému to nelze.
 

Doporučení ohledně offline map

1) Aktualizace offline map v rámci aplikace nejsou povinné, nemusíte je stahovat pokud nemáte dostatečné připojení!!!
2) Nemusíte mít stažených 30GB map, stačí mít oblast kterou potřebujete, kdykoliv si můžete dotáhnout cokoliv - aktualizace budou pružnější rychlejší!
3) Nová instalace ze Storu má v sobě nějakou verzi offline map, kterou zná. Doporučujeme nechat chvíli aplikaci na wifi, aby zjistila zda není něco nového. 
4) Offline mapy nejsou po zmáčknutí updatu dostupné, nastává v případě, že update je nekompatibilní a není možná kombinace, kdy máte část nových a část starých offline map. Proto platí bod 1) nestahujte update offline map, když nemáte stabilní a jisté připojení.

 

Baterie na zařízení se rychle vybíjí

Povětšinou to souvisí s aktuálním rozpoložením vašeho zařízení. Doporučujeme restart zařízení. Pokud problémy přetrvávají, je možná i reinstalace aplikace či hard reset zařízení.

Obecně co nejvíce spotřebovává baterii:

1) Nejvíce spotřebovává displej - snížit spotřebu je možné vypnutím displeje a poslouchat navigaci jen hlasem, případně rozsvítit až před křižovatkou
2) Mobilní připojení - stále se měnící připojení v přírodě (4G-2G-nic-4G) spotřebovává velmi mnoho baterie - snížit spotřebu je možné stažením offline map (přenáší se méně dat, případně úplným vypnutím internetového připojení. Není vhodné vypínat pro navigaci autem, připravíte se o aktuální dopravní situaci.
3) GPS - samotné určení polohy si něco vezme
4) Spotřeba aplikace - nejmenší spotřebu má samotná aplikace - za předpokladu, že máte stažení offline mapy a nestahuje je např. během výletu :-)

Očekávané hodnoty (předpoklad jsou stažené offline mapy dané oblasti - v opačném případě hodnoty budou nižší, protože se musí přes internet do načítat mapa)

- navigace, rozsvícený displej - 25% baterie na hodinu
- puštěný stopař, vypnutý displej - 5% baterie za hodinu

 

Odkazy na Mapy.cz se mi neotevírají v aplikaci, ale na webu? (iOS)

Kliknutím na odkaz na www.mapy.cz ve vašem zařízení by se měla otevřít aplikace. Bohužel na iOS nelze tuto otevření nijak vynutit, vše je v rukou systému iOS. Může tedy dojít k otevření responzivní webové stránky v prohlížeči.

Někdy je možné vynutit otevření odkazu v aplikaci tím, že dlouze podržíte na odkazu a nabídka dá vybrat - otevřít v aplikaci.

Možným řešením je také zkopírovaní dané url do hledání v aplikaci. Aplikace pak na url vždy zareaguje.

 

V aplikaci mám starší verzi map než vidím na webu Mapy.cz?

Zatímco ve webové verzi Mapy.cz aktualizujeme mapový podklad přibližně jednou týdně, nové offline mapy pro mobilní aplikaci Mapy.cz vydáváme méně často. Proto je možné, že je mapa ve vaší mobilní aplikaci mírně starší, než je k vidění na webu www.mapy.cz.

Nezapomeňte si proto stáhnout aktualizaci offline map, až vám ji mobilní aplikace bude nabízet.
 

Chci se stát betatesterem aplikací Mapy.cz

iOS: Navštivte prosím na svém mobilním zařízení, kde chcete testovat Mapy stránku https://testflight.apple.com/join/2nXnREvO, zde se můžete stát Betatesterem. Pokud bude k dispozici beta verze aplikace, nabídne se vám ke stažení skrz aplikaci Testflight

Jak se vrátit k produkční verzi:
iOS: Souhlas s betatestováním je možné odvolat v aplikaci Testflight.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás