Vyhledávání v aplikaci Mapy.cz

Vyhledávání v aplikaci Mapy.cz se svými možnostmi liší v případě, že vyhledáváte připojeni k internetu nebo vyhledáváte bez připojení ve stažené offline mapě.

Online vyhledávání, tedy s připojením k internetu, nabízí stejné možnosti, jako vyhledávání ve webovém rozhraní Mapy.cz. Vyhledávání tak dokáže rozpoznat překlep, vyhledává vždy v aktuální databázi a to včetně většiny společností a firem.
U podporovaných zařízení je také možné vyhledávat hlasovými příkazy.

Při ťuknutí do vyhledávacího pole se zobrazí nabídka oblíbených cílů navigace, historie vyhledávání a také tipy na výlet, restaurace a mnohé další. 

Návrhy se navíc mohou lišit na základě denní doby - odpoledne si po práci jednoduše naleznete místo pro sport a večer restauraci či vinárnu pro odpočinek a načerpání sil.


Vyhledávat lze i části názvů, zájmové body či GPS souřadnice (v některém z podporovaných zápisů).

 


Na vyhledaný výsledek z našeptávače poté stačí ťuknout a zobrazit tak záznam na mapě. Zobrazit se mohou i pozice dalších výsledků vyhledávání.

 
 

Offline hledání bez internetového připojení

Mapová aplikace umožňuje také vyhledávat v mapě bez připojení k internetu (v tuto chvíli pouze verze pro Android, iOS a Windows 10 na PC). Využita je část databáze kontaktů a firem ze serveru Firmy.cz a některé obecné body (např. autobusové zastávky).

Offline hledání není plnohodnotnou offline verzí hledání s připojením na internet. Postupně ale bude vylepšováno.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás