Heslo jsem nezapomněl, najednou přestalo fungovat

Může nastat situace, kdy se uživatel hlásí svým uživatelským jménem a heslem a přesto do schránky nepřihlásí. Konkrétně, setkává se s chybovým hlášením „Chybně zadané heslo nebo uživatelské jméno“. Uživatel v prvním kroku samozřejmě překontroluje správnost zadávaných údajů a zjistí, že údaje jsou stejné jako dříve, jen systém je odmítá přijmout. 

Níže probereme několik možných závěrů a přiložíme k nim odpovídající vysvětlení:


První myšlenka často vede k závěru „Na Seznamu se něco rozbilo a přihlašování nefunguje.“.

Tento závěr se bohužel nestřetává s úspěchem, neboť technologické řešení kritických komponent Seznamu je takové, že by případný výpadek byl maximálně v řádech minut. Současně by se pravděpodobně neprojevoval hlášením „Chybně zadané heslo nebo uživatelské jméno“, ale například hlášením „Interní chyba systému.“.

Shrnutí výše uvedeného by mohlo znít: „Pokud se zobrazuje hlášení „Chybně zadané heslo nebo uživatelské jméno“, není to tím, že by něco nefungovalo “.

 

Občasným závěrem bývá „Heslo mi musel změnit Seznam, nikdo jiný než já ho nezná.

Společnost Seznam.cz a.s., nemá zájem na tom, aby uživatelé přicházeli o přístup k účtům. Zájem Seznamu je v tomto případě zcela opačný. Tedy poskytovat kvalitní služby svým uživatelům a poskytnout jim snadný přístup k jejich účtům. Je třeba se však pozastavit nad prohlášením „nikdo jiný než já heslo nezná“. Toto tvrzení se bohužel velice často rozchází s realitou. Zajisté není třeba pochybovat o tvrzení uživatele o tom, že své heslo nikomu nesdělil. Jestliže si však uživatel nastaví jednoduché heslo, může jej zjistit kdokoli několika málo pokusy. V souvislosti se slabými hesly jsme zaregistrovali množství případů, kdy se uživatel do cizí schránky přihlásil omylem.

 

Výše popsané případy mají jedno společné, uživatel není schopen se přihlásit ke svému účtu a potřebuje přístup obnovit. Jediným možným řešením této situace je podat žádost o nové heslo pomocí formuláře pro nastavení nového hesla.


Užitečné odkazy:
 

Co dělat v případě ztráty hesla.

Formulář pro nastavení nového hesla.

Jak postupovat při vyplňování formuláře na zapomenuté heslo.

Jak zažádat o zaslání PIN kódu na ověřený telefon.

Jak zažádat o zaslání odkazu pro nastavení nového hesla na ověřený email.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne