Protokol IndexNow

IndexNow je komunikační API vytvořené vyhledávači Bing a Yandex, které poskytuje webům způsob, jak informovat vyhledávače o vzniku nového, nebo aktualizaci stávajícího obsahu. Zavoláním jednoduchého API, popsaného v dokumentaci IndexNow, se informace k vyhledávači dostane okamžitě. Kontaktovaný vyhledávač obratem informuje všechny ostatní vyhledávače zapojené v IndexNow.

Pro hromadné informování vyhledávače o nových nebo změněných URL už Seznam provozuje funkci přidat URL do hledání v rámci nástroje Seznam Webmaster. Zatímco Seznam Webmaster poskytuje limitované API, které zaručuje přidat do indexu až 500 URL denně se zpožděním v řádu minut, IndexNow API není počtem URL limitované. Zaslání URL adresy do IndexNow je bráno pouze jako informace, se kterou algoritmy vyhledávače dále pracují. Není tedy zaručené, že dojde ke stažení URL robotem a k indexaci. URL u kterých algoritmy vyhledávače rozhodnou o indexaci se do výsledků dostanou do týdne. Nezávisle na rozhodnutí o stažení nebo indexaci URL jsou ostatní zapojené vyhledávače informovány hned po ověření klíče, který ve volání API s URL přišel.

Aby se web zapojil do protokolu IndexNow u Seznamu, stačí umístit IndexNow klíč na web a začít zasílat změněné URL buď jednotlivě GET požadavkem, nebo hromadně POST požadavkem. V případě nejasností si prosím přečtěte odpovědi na nejčastější otázky k IndexNow.

Kontaktujte nás