IndexNow klíč

Chcete-li odesílat adresy URL, potřebujeme si ověřit, že jste vlastníkem webu, pro který odesíláte data. Pro ověření se použije speciální klíč. Ten je potřeba vygenerovat a umístit soubor, který jej obsahuje, na svůj web. Seznam.cz stáhne a zkontroluje klíč při správném požadavku na API. Validovaný klíč se následně drží v cache a nestahuje se s úplně každým dotazem. Nejvýše po 24 hodinách znovu zkontroluje. Vygenerovat klíč si můžete snadno sami. Stačí pouze dodržet několik podmínek.

Požadavky na klíč

  • Podporováno je pouze kódování UTF-8.
  • Minimální počet znaků v klíči je 8, maximální je 128.
  • Klíč může obsahovat znaky a-z, A-Z, 0-9, -.
  • Použijte soubor TXT nebo jiný formát s textovými daty.
  • Soubor nesmí obsahovat značky HTML nebo data navíc jako například BOM.

Umístění klíče

Klíč může být umístěn v root webserveru nebo ve složce.

  1. Root adresář (doporučená možnost). V tomto případě musí mít soubor s klíčem název klíč+".txt". Například pro klíč "myIndexNowKey63638" bude název a umístění souboru vypadat takto: https://www.example.com/myIndexNowKey63638.txt
  2. Ve složce vašeho webu. V případě této možnosti musíte v každém požadavku API odeslat umístění souboru v proměnné keyLocation. Požadavek s klíčem může obsahovat pouze stránky umístěné ve stejném adresáři a podadresáři jako klíč. Soubor klíče umístěný například na URL https://example.com/catalog/key12457EDd.txt lze použít pro odeslání URL začínajících https://example.com/catalog/, ale nelze s ním odesílat adresy URL začínající https://example.com/help/.

Další informace můžete najít na oficiální stránce IndexNow.

Kontaktujte nás