Informace o hesle

Klíčovým prvkem pro zabezpečení jakéhokoli účtu je nastavit mu silné a unikátní heslo, které nikdo nedokáže uhádnout nebo použít jinde. Pamatujte, že pokud se podaří útočníkovi zjistit heslo do vaší e-mailové schránky, může se dostat i do dalších vašich online účtů. Základní informace o bezpečnosti hesla, jeho změně či obnově přístupu v případě, že jste heslo zapomněli, najdete na této stránce.
 

Jak vybrat bezpečné heslo?

Volba bezpečného hesla záchanných údajů pro přípd ztráty hesla je klíčová pro to, abyste zamezili komukoliv dalšímu přistupovat k vašim zprávám a informacím, které jste na svém Seznam účtu uložili. Nezapomínejte, že v e-mailové schránce můžete mít citlivé informace, doklady, faktury, bankovnictví a pracovní záležitosti. K tomu je e-mailová schránka vstupní branou ke všem ostatním účtům, které si s ní na internetu zaregistrujete. Vinou slabé ochrany účtu není těžké o všechna tato data a přístupy přijít.
 
Jak vybrat silné heslo se dočtete v článku Bezpečné heslo k účtu a nastavte si také ověřené kontakty pro snadnou obnovu zapomenutého hesla.
 

Jak změnit heslo?

Nejste-li si jisti tím, že vaše heslo nezná nikdo další, případně jste už zaregistrovali na svém účtu podezřelou aktivitu (rozesílání spamu z e-mailové schránky, neznámá přihlášená zařízení, časté dotazy na potvrzení neznámých přihlášení v rámci dvoufázového ověření), zřejmě někdo zjistit vaše heslo. Je na místě nemeškat a heslo co nejdříve změnit na zcela nové a bezpečnější.
 
Jak změnit heslo se dočtete v článku Změna hesla. Používáte-li dvoufázové ověření pro přihlašování, nezapomeňte změnit také heslo pro poštovní protokoly a CalDAV.
 

Jak obnovit zapomenuté heslo?

Může se stát, že jste své heslo zapomněli, nebo snad vaše heslo někdo zjistil, do účtu se dostal a změnil jej. Vy tak nyní nemáte přístup do své e-mailové schránky a potřebujete tento problém řešit. Jedinou možností, jak obnovit přístup do účtu, je využít formulář pro obnovu zapomenutého hesla.
 
Máte další otázky k postupu obnovy hesla? Podívejte se na rozcestník Jak na zapomenuté heslo, kde se dozvíte vše podstatné. Pokračovat můžete rovnou i do formuláře pro obnovu zapomenutého hesla.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás