Fórum nápovědy

Seznam

Trasování mimo cesty

Msu 1

6.9. 2018 v 22:25

Dobry den, nedari se mi vytvorit trasu mimo cesty zakreslene v mape. Spojnice dvou bodů na paralelnich cestach se vytvori vzdy pouze oklikou po nejake ceste. Opravdu nelze trasu (zejm. pesi turistickou) planovat pres vlastni body mimo znacene cesty?

Martin 2 Helpdesk • Moderátor

7.9. 2018 v 08:00

relevantní
Dobrý den,

plánovat mimo vyznačené turistické trasy skutečně nejde. Jednak plánovač v tuto chvíli ví jen o vyznačených trasách a cestách, neví, že by šlo chodit i jinudy, druhak je mnoho případů, kdy ani není povoleno, by přímo je zakázáno, pohybovat se mimo turistické trasy (např. v národních parcích apod.) nebo mimo zakreslené cesty přes pole, remízky apod. (které mohou být soukromým majetkem), byť se nemusí jednat přímo o váš případ.

Kolegové však podobných požadavků již několik zaznamenali a je tam možné, že se do budoucna chování plánovače nějakým způsob upraví. A pokud se tak stane, kolegové tuto novou možnost určitě oznámí.

V tuto chvíli tedy skutečně plánovat trasy mimo vyznačené cesty nelze.

Pepikw

7.9. 2018 v 16:18

Přimlouval bych se také za tuto možnost. například v Bikemap je možnost "magnet" s přichytáváním trasy na zakreslenou cestu a bez magnetu spojnicemi mezi body. Tady v okolí Děčína máme jen chráněná území, přesto mimo prvních zón NP a celých NPR je vstup povolen všude a v mapách.cz, přesto že je považuji za nejlepší, spousta existujících cest (pěšiny, staré turistické nebo lovecké chodníky, ale i novější široké lesní cesty) chybí. Zatím to řeším nahlášením chyby v mapě, alespoň u těch zajímavých. To funguje dobře, ale možnost plánování mimo by se hodila. Přece není nutné chodit pouze po cestách, houbaři také dokáží projít lesem mimo cestu, třeba to časem budou umět i "turisti" :o)))
PepikW

Tosk 287 reagoval na příspěvek od Martin 2 Helpdesk

7.4. 2020 v 12:20

Dobrý den, změnilo se za poslední rok a půl něco? Plánování trasy mimo cesty tady opravdu velmi chybí :(
TS

Irena Bednářová

12.4. 2020 v 08:22

Kdysi slo pres rucni mereni naplanovat trasu po svych bodech, to ted vubec neni mozne

Petr Nový

30.6. 2020 v 11:59

Ani dnes v roce 2020 to nejde ? Mám spoustu tras na kolo na lesních a polních cestách a nemůžu je tedy asi zatím přenést do digitální podoby. Jde to udělat, když si pustím stopaře a trasu si prostě projedu a nahraju ?

Zdeněk Fric

1.7. 2020 v 19:21

Úplně stejný problém mám, když se sice pohybuju autem v místech, kde je sice zákaz vjezdu, ale já mám pro vjezd povolení. To abych mohl použít aplikaci mapy.cz, tak musím přepnout auto za kolo, ale pak mi to tam hodí i cesty, které jsou autem neprůjezdné a sice vidim, na mapě, kam že se to chci dostat, ale jen odhaduju, jestli se tam dostanu touhle nebo jinou cestou. Nedaly by se ty zákazy vjezdů nějak v osobním nastavení, například pro konkrétní oblasti, prostě vypnout?

Jiří Malcát

včera v 09:28

Ano, dříve přeci bylo tzv. "ruční měření", které měřilo jakoby vzdušnou čarou. A to mi tu chybí, nemohu si naplánovat běžeckou trasu lesem, kde jsou povolené regulérní cesty (lesáci tu jezdí s traktory), o kterých se u vás (nevím proč) neví. Tak ty cesty tam nekreslete, ale umožněte tam možnost vložení vlastního bodu a změření vzduchem.
Přeci jste Seznam, chytrý hlavy, tak musíte to vymyslet, alespoň jako to fungovalo dříve, než jste to zrušili a začali vymýšlet nepotřebné kraviny.
Je rok 2020, lékaři operují srdce neviditelnou jehlou, a tady se nedá změřit 100 m lesní cesty.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Trasování mimo cesty

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)