Nastavení odesílatele

V této části nastavení e-mailové schránky můžete nastavit informace, které uvidí příjemce vámi odeslaných zpráv.

Možné je pro odesílání zpráv nastavit i jinou adresu jiné vaší e-mailové schránky.
 
  • Ve schránce vpravo nahoře klikněte na název vaší adresy.
  • V nabídce zvolte možnost "Nastavení".
  • V levém menu klikněte na "Odesílatel".


Profilové foto

Nastavená fotografie, jinak také avatar, je obrázek, který se bude zobrazovat u všech vašich odeslaných zpráv. Nastavený avatar uvidí pouze uživatelé služby Seznam Email. Pokud tedy odešlete ze své schránky zprávu uživateli na jiné e-mailové službě, váš nastavený avatar u zprávy zobrazen nebude.

Nahrát lze obrázek ve formátu PNG, JPG nebo GIF. Po nahrání bude třeba zvolit výřez, který bude automaticky zmenšen. Obrázek je společný pro všechny služby Seznam.cz a nastavit si ho můžete v části Osobní údaje v Profilu dle tohoto postupu..

V případě, že máte pod stejnou e-mailovou adresou registrovanou službu Gravatar a zároveň nebudete mít nahranou fotografii na Seznam účtu, bude se zobrazovat forografie z Gravatar.com.


Osobní údaje

Do pole "Vaše jméno" napište své jméno.

 

Toto jméno se bude zobrazovat u vašich zpráv v poli "OD" (tedy OD koho byla zpráva zaslána), případně před samotnou e-mailovou adresou.

Pokud do pole žádné jméno nezadáte a necháte pole prázdné, bude se jako "OD" zobrazovat celá e-mailová adresa.


 
 
Do pole "Podpis" zadejte informace, které budete chtít, aby se zobrazovaly na konci všech vámi odeslaných zpráv. Obvykle jsou takovými informacemi vaše jméno, adresa a další kontaktní informace.
 

Zatrhnutím volby "Přidávat podpis na konec e-mailu" budou zadané informace připojeny ke všem odesílaným zprávám. Zrušením volby se podpis přikládat přestane, jeho obsah se ale nesmaže a případně v budoucnu jej tak můžete použít znovu, aniž by bylo nutné jej znovu vytvářet.


 

Podpis akceptuje HTML tagy, doporučujeme používat pouze ty základní (bold, strong, h1, h2, h3, hr) či některé kaskádové styly (stylování span a div).

Provedené změny vašeho jména a podpisu nezapomeňte uložit! Uložení provede kliknutím na tlačítko "Uložit změny" umístěné pod podpisem.

 

Adresy, ze kterých můžete odesílat maily

Pokud používáte nějakou jinou adresu a schránku a chcete odesílat zprávy pod jinou adresou, můžete si zde vytvořit tzv. alias. Stačí zadat vaši požadovanou jinou používanou adresu a kliknout na "Přidat adresu".Na danou adresu dorazí potvrzovací odkaz a po kliknutí na něj je adresa potvrzena jako funkční.Po potvrzení se již adresa nachází v seznamu dostupných adres pro odesílání. Lze si ji tak vybrat při psaní zprávy jako další adresu odesílatele.


 

Potvrzení o přečtení

V případě, že odesílatel požaduje u zprávy potvrzení o jejím přečtení, zobrazí se vám požadavek na automatické zaslání informace, že vámi otevřená zpráva byla přečtena. Nastavení umožňuje zvolit tři způsoby, jak chcete potvrzení o přečtení zaslat:
 
  • Až to potvrdím - požadavek na přečtení se vám zobrazí vždy u každé zprávy, která takový požadavek obsahuje. Toto je výchozí nastavení.
  • Automaticky - potvrzení o přečtení bude zasláno automaticky při otevření zprávy, aniž by se vám informace o požadavku zobrazila.
  • Nechci zaslat - požadavek na potvrzení se vám nezobrazí a bude vždy automaticky ignorován. Žádné potvrzení tedy odesílateli zprávy nedorazí.
 

Zrušení schránky

Každý uživatel má možnost zrušit svou e-mailovou schránku. Postup pro zrušení naleznete na nápovědě v části "Zrušení e-mailové schránky".


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás