Fórum nápovědy

Seznam

Přetáhněte si GPX na mapu skoro jako dříve...

Jan Buriánek

27.8.2021 v 22:09

Webová stránka, která umí zobrazit GPX soubory, je dostupná na www.gpxmapy.cz

Tímto příspěvkem reaguji na několik dalších vláken, kde si stěžujeme, že Mapy ukončili možnost zobrazení tras pouhým přetažením na mapu, kdy se trasy staly součástí mapy a byly zobrazeny i při např. plánování. Jak nám všem odpověděl pan Honza Laš z týmu mapy, tato funkce byla skutečně zrušena. Nebyla systémová a ani v nápovědě. Byla nahrazena novým importem. Ten je v mnohém lepší, ale možnost např. zobrazení nějaké trasy při plánování jiné tam není. Pozitivní na tom je, že na tom pracují. Časem se tedy asi můžeme těšit na to, že to zase půjde. Mělo by jít i importovat více souborů naráz. A snad i další mnohá zlepšení.

Než se tak stane, naprogramoval jsem si vlastní webovou stránku, která to částečně řeší.
Respektive původní pouhé zobrazení funguje kompletně a i s více funkcemi.

Když si stránku otevřete (testováno v Chrome a Edge), tak stránka vzdáleně načte mapu a umožní s ní pracovat.
A cokoli do ní vykreslit. Ale nejde se tam přihlásit, nejde vyhledávat, nejde přes to plánovat. Jen udělat přehled.

Můžete ale označit kolik souborů chcete naráz, a přetáhnout je tam. Všechny (platné) GPX se vykreslí, jako za starých časů :) Umí to stopy i waypointy. Pro přehled je to dokonalé. Pro porovnání třeba dvou souborů také. Dal jsem tam i stručnou nápovědu.

Využívá to programátorské rozhraní API - api.mapy.cz, kde je zobrazení GPX dostupné a vlastně k takovým to účelům určené...

Sdílení této stránky zde na fóru jsem konzultoval s panem Lašem a zdá se, že s tím nemají problém.
Tímto panu Janu Lašovi ještě jednou děkuji za trpělivost, s jakou mi odpovídal na mé dotazy, když jsem to řešil!

Pokud se Vám to někomu hodí, budu rád. Písněte sem třeba příspěvek, ze to má smysl...

Máte-li k tomu něco, třeba návrh na zlepšení, můžu to zkusit, bude-li to v mých silách :)

Jjsmapy

30.8.2021 v 23:54

Díky, v Chromu (portable verze) to funguje bezvadně. Uctivě smekám ...
Nicméně, nemiluji ani Google ani Mrkvosoft, můj favorit je Mozilla, ale ve Firefoxu to nefunguje. Protože v něm mám naistalováno dost doplňků, se kterými by se to mohlo hádat, zkusil jsem čistý profil, ale i tak bezúspěšně. Nešlo by to rozšířit na Firefox?
Zdravím, Jirka Sedláček

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Jjsmapy

31.8.2021 v 7:48

Dobrý den, děkuji za pochvalu :)
já zase nemusím Firefox, protože byl vždy pomalý (alespoň u mě). Zapnul jsem tedy notebook, kde firefox mám a opravdu to nejde. Pokusím se zjistit proč, ale trpělivost, mám dovolenou...

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Jjsmapy

31.8.2021 v 9:30

Takže už to jde.
Firefox nějak neumí ve scriptu přistupovat přímo k objektům z html, musel jsem vše nejprve načíst funkcí getElementsByName. Je to takto čistější kód. Děkuji za dokopání mě k tomu, abych to ve Firefoxu zkusil.
Zkuste, dejte vědět, zda to tak vyhovuje :)

Jjsmapy reagoval na příspěvek od Jan Buriánek

31.8.2021 v 10:42

Jo, perfektní, díky moc. :-)
Ještě k tomu Chromu. Onehdy jsem cosi "čunil" na kamarádčině notebooku a přišlo mi divné, že v okamžiku spuštění Chromu, který ona preferuje, začal notebook fest vytěžovat procesor. Tak jsem se podíval do manžeru procesů a zjistil, že tam běží několik úloh se jménem "LookingForApplications" (nebo tak nějak). Strýc Google mi potvrdil, že to spouští Chrome, který špioní, jaké že to všechny programy jsou instalovány na daném PC a hlásí to Googlu. To se mi fakt nelíbí. Zakázal jsem to nějakou úpravou registrů, kterou jsem našel kdesi na webu. No a o Mrkvosoftu už nemluvím vůbec. Stále jedu na "Sedmičkách", protože to, co je v licenční smlouvě na "Desítky", nemohu akceptovat.
Ještě jednou děkuji a zdravím, JS

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Jjsmapy

31.8.2021 v 12:03

Není zač.
Jinak to jsme zcela na stejné vlně, taky sedmičky. Ale to do této diskuse (bohužel) nepatří, tak se radši nebudeme rozvášňovat :)

Snad se přidají do diskuse i další, velmi to ocením, komu z vás se to také hodí, písněte alespoň řádek.


Jan Kuchař

31.8.2021 v 22:08

Dobrá práce, akorát nešlo by nějak vyřešit aby gpx.fit() fungoval i při použití více souborů ?
Pokud nevím kde soubory byly vytvořeny (mám třeba soubory které jsem od někoho dostal nebo stáhnul z netu) těžko se to pak na mapě hledá.

Honza K

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Jan Kuchař

2.9.2021 v 10:14

Vyřešeno, centruje se vše.
Jeden soubor pomocí gpx.fit(), to funguje bezchybně.
Více souborů pomocí centr,zoom,redraw... Ještě to chce doladit, ale tak nějak to chodí...

No a centrování lze vypnout, necentruje to pak ani při jednom souboru.

Jan Kuchař reagoval na příspěvek od Jan Buriánek

2.9.2021 v 21:22

Tak to je super díky

Tomas Thanatos

10.9.2021 v 21:29

Zdravim, úžasné, že se tomu nějaký odborník zavěnoval! Funguje to perfektně! Zkoušel jsem to na Safari (Mac) tam nic, ale na Opeře v macbooku to pracuje parádně??. V podstatě to umí to samé co uměly mapy, ale o něco lépe…takže mi je jedno jestli tuto funkci znovu obnoví. Dííííky mocc??????. Od jisté doby to jde s Mapami.cz do kopru: např. když není signál, tak ztratím účet s uloženými body a vyzve mě to k opětovnému přihlášení…ale jak se mám přihlásit, když není signál?? Pak ztráta funkce importu několika gpx, celková stabilita, zkrátka co aktualizace to krok zpět, vůbec netuším kam s vývojem směřují, pravděpodobně cílí na masový turismus ve městech, kde je vždy signál.

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Tomas Thanatos

11.9.2021 v 20:04

Dík :)
Ještě mám plány na další vylepšení, ale teď po dovolené nestíhám.
Funkčnost v kde čem nemůžu zkoušet, nemám ani na čem. Když to potřebuju před nahráním na web otestovat alespoň v Edge, tak si musím půjčit kolegův notebook. Já mám všude win7 :)
Trošku se ještě zastanu týmu map, protože jako programátor vím, jak to není jednoduché. A zavděčit se všem prostě nelze. Myslím, že dělají co mohou. Jenže dnešní doba neustálých změn (win10 se mění ze dne na den...) není pro programátory vůbec snadná.
Jo a ještě jednu věc: to moje je stejně celé závislé na mapách, respektive na jejich API, a využívá to i JS knihovnu také od nich. Bez toho by to nefungovalo. Ale co mám od nich informaci, tak toto API je právě k podobným účelům určené a není žádný plán na rušení. Tak snad nám to vydrží dlouho...
Doménu jsem předplatil na 10let, takže min. tak dlouho by to tam mělo zůstat, kdyby mě náhodou přejel vlak :)

Pavel Kulovaný

12.9.2021 v 13:02

Hledal jsem proč mi to nejde na mapách a narazil na tohle. Super, moc děkuju.
Firefox,Win 10

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Pavel Kulovaný

12.9.2021 v 16:01

Není zač. Dík.

Jan Kuchař

12.9.2021 v 21:15

Narazil jsem ještě na drobný nedostatek.
Pokud mám GPX soubor který pro <trk> neobsahuje značky <name> vůbec pak se v bublině nezobrazí ani název souboru

Tomas Thanatos reagoval na příspěvek od Jan Buriánek

13.9.2021 v 7:54

Jj rozumím, prostě tuhle funkci využívá zlomek lidí. Jestli je možnost přispět na vývoj nějakou stovečkou tak bych rád. Možná jsem to na stránkách přehlédnul. Škoda, že vykreslených trasách není možné vidět uložené body. Zkoušel jsem export v mapách, ale vytváří to jen odkaz. Třeba časem přijdu na to jak toto obejít.

Díky

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Jan Kuchař

13.9.2021 v 11:51

Zkoušel jsem to, mě se zobrazí. V kódu mám přímo vložení značek, pokud tam vůbec nejsou. Ale značky hledám pouze mezi prvním výskytem <trk> a <trkseg>. Možná máte vícestopý soubor.
A vícestopé soubory (tedy obsahující více než jeden blok <trk></trk>) jsem zatím neřešil, zpracovává se to přesně tak, jak to bylo původně v mapách. Tedy zatím bez názvu souboru. V plánu to ale mám také.
Zkuste ho sem přiložit jako přílohu, kouknu, co je za problém.
Pokud to nechcete zveřejnit, tak email mám na webu...

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Tomas Thanatos

13.9.2021 v 11:51

Peněžní příspěvky prosím NE!

Dělám to, protože chci.
Jo kdybyste tak někdo uměl zařídit, aby třeba internetové rádio Blaník CZ bylo zase bez reklam, bylo by na světě zase trochu lépe.
Ale to nehrozí, ZISK je přece vždy až na prvním místě.
Berte tyto webovky jako dnes už jednu z mála "oáz", kam ještě reklamy nepronikly a neproniknou!
Jsem moc rád, že se to líbí.

Jan Novák

16.9.2021 v 13:45

Perfektní, dokonce to má barvy. Díky, přesně to potřebuji.

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Jan Novák

16.9.2021 v 14:36

:) S těmi barvami: já taky léta nevěděl, že to může být barevně. Měl jsem vždy soubory jen s jednou stopou (dříve SmartMaps a nyní stopař) no a to bylo vždy ve výchozí modré. Když se dá více stop do jednoho souboru, tak se vykreslovaly barevně, je tam tuším 12barev, které se pak opakují. Toto původní chování tam zatím je, pokud má někdo vícestopý soubor (více bloků <trk>...</trk>), tak to zatím funguje jako původně, né podle barev, co jsem tam předvolil. Programově (v javascriptu) jde samozřejmě měnit cokoli, i tloušťky čar a pod. Ale to až na dlouhé zimní večery...¨
Každopádně tuto základní jednoduchou funkčnost, jak se to chová teď, chci zachovat. Pokud něco přidám, bude to volitelné a defaultně to zůstane takto jednoduché.
Takový je pán...

Michal Bartoš

17.9.2021 v 22:43

I já se připojuji s pochvalou a s díky za tuto aplikaci. Pravda je, že ji nevyužívám každý den, ale velmi rád se podívám, kde jsem všude jezdil na kole a kdy jsem na vybraném místě byl (resp. jestli jsem tam vůbec byl). Právě na toto se hodí naprosto perfektně - je rychlá, snadná a pohodlná. A když ne peněžní příspěvek, tak alespoň budu šířit odkaz a chválu. Ještě jednou moc díky.

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Michal Bartoš

19.9.2021 v 15:27

Dík. Začíná se to nějak chytat... No v jednoduchosti je síla, to už jsem tu tuším psal...

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Přetáhněte si GPX na mapu skoro jako dříve...

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)