Fórum nápovědy

Seznam

Přetáhněte si GPX na mapu skoro jako dříve...

Jan Buriánek

27.8.2021 v 22:09

Webová stránka, která umí zobrazit GPX soubory, je dostupná na www.gpxmapy.cz

Tímto příspěvkem reaguji na několik dalších vláken, kde si stěžujeme, že Mapy ukončili možnost zobrazení tras pouhým přetažením na mapu, kdy se trasy staly součástí mapy a byly zobrazeny i při např. plánování. Jak nám všem odpověděl pan Honza Laš z týmu mapy, tato funkce byla skutečně zrušena. Nebyla systémová a ani v nápovědě. Byla nahrazena novým importem. Ten je v mnohém lepší, ale možnost např. zobrazení nějaké trasy při plánování jiné tam není. Pozitivní na tom je, že na tom pracují. Časem se tedy asi můžeme těšit na to, že to zase půjde. Mělo by jít i importovat více souborů naráz. A snad i další mnohá zlepšení.

Než se tak stane, naprogramoval jsem si vlastní webovou stránku, která to částečně řeší.
Respektive původní pouhé zobrazení funguje kompletně a i s více funkcemi.

Když si stránku otevřete (testováno v Chrome a Edge), tak stránka vzdáleně načte mapu a umožní s ní pracovat.
A cokoli do ní vykreslit. Ale nejde se tam přihlásit, nejde vyhledávat, nejde přes to plánovat. Jen udělat přehled.

Můžete ale označit kolik souborů chcete naráz, a přetáhnout je tam. Všechny (platné) GPX se vykreslí, jako za starých časů :) Umí to stopy i waypointy. Pro přehled je to dokonalé. Pro porovnání třeba dvou souborů také. Dal jsem tam i stručnou nápovědu.

Využívá to programátorské rozhraní API - api.mapy.cz, kde je zobrazení GPX dostupné a vlastně k takovým to účelům určené...

Sdílení této stránky zde na fóru jsem konzultoval s panem Lašem a zdá se, že s tím nemají problém.
Tímto panu Janu Lašovi ještě jednou děkuji za trpělivost, s jakou mi odpovídal na mé dotazy, když jsem to řešil!

Pokud se Vám to někomu hodí, budu rád. Písněte sem třeba příspěvek, ze to má smysl...

Máte-li k tomu něco, třeba návrh na zlepšení, můžu to zkusit, bude-li to v mých silách :)

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Arkady

28.4.2023 v 8:39

Państwa tłumaczenie na czeski nie ma sensu, spróbujcie w języku polskim lub angielskim.

Jeśli masz trasę GPX i chcesz na jej podstawie uruchomić nawigację, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1) Załaduj plik GPX na gpxmapy.cz
2) Przejdź do funkcji (EN) "fast function" - "convert path to plan"
3) Wybierz odpowiednią liczbę punktów i wyślij wynik do Mapy.cz
4) Dostosuj szczegóły w Mapy.cz, zapisz pod swoim kontem i uruchom nawigację w aplikacji mobilnej.

Arkady reagoval na příspěvek od Jan Buriánek

29.4.2023 v 11:03

Dziękuje za odpowiedź, trasa ( GPX ) jest już widoczna w "Moje trasy ". Nie widzę jednak funkcji "fast function" aby przejść do "convert path to plan".

Arkady reagoval na příspěvek od Arkady

29.4.2023 v 12:12

Już to znalazłem i przeprowadziłem.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Arkady

Arkady

29.5.2023 v 21:57

Witam,
Proszę o wskazówkę jak przejechaną trasę z włączonym rejestratorem zapisać, aby można było ponownie nawigować tą trasą.
Pozdrawiam
Andrzej Kwietnicki

Jan Buriánek reagoval na příspěvek od Arkady

30.5.2023 v 9:50

Trasę można zawsze zapisać tylko w formacie GPX, czyli jako zestaw współrzędnych. Dotyczy to wszystkich rejestratorów.
Mapy.cz obecnie nie potrafi nawigować bezpośrednio według tej trasy, ale pracują nad tym, będą umieli. Jeśli stworzysz nowy zapis i chcesz ponownie rozpocząć nawigację na jego podstawie, obecnie nie jest to możliwe bezpośrednio. Można to jednak przekonwertować za pomocą eksportu GPX, o czym już wcześniej odpowiedziałem w poprzednim pytaniu.
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące mojej gpxmapy.cz, proszę przenieść je na Facebooka (facebook.com/groups/3081750422119618)

Jan Buriánek

30.5.2023 v 9:51

Ahoj všem,

prosím nepoužívejte již toto vlákno k dotazům a námětům k mému webu gpxmapy.cz.

Dotazy k tomuto webu pište na facebook, odkaz na diskusní skupinu je v menu > informace.
Nebo na email, uvedený na home stránce - kontakt.
Děkuji.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Přetáhněte si GPX na mapu skoro jako dříve...

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)