Jak si založit účet u Seznamu

Registrace Vašeho uživatelského jména na Seznamu Vám otevírá přístup k využití rozšířených možností našich aplikací. Uživatelé, kteří se zaregistrují s vlastní stávající adresou, ale nebudou moci využívat emailovou schránku na Seznamu. Po úspěšné registraci již není možné tvar uživatelského jména ani emailové adresy změnit.

Registrace nového účtu s emailovou schránkou probíhá následovně:

 
 • Přejděte na stránku http://registrace.seznam.cz.
 • Ve formuláři do pole Emailová adresa zadejte uživatelské jméno, které chcete používat (část před @).
 • Z nabídky zvolte název domény, které se vám nejvíce líbí (část za @).
 • Zvolte si alespoň silné heslo a pro kontroluje jej znovu opište. Více o tom, jak vybrat heslo, se dočtete v článku Bezpečné heslo.
 • Zadejte rok narození.
 • Vyberte pohlaví.
 • Potvrďte souhlas s podmínkami užití.
 • Kliknutím na tlačítko "Registrovat" dokončíte registraci.

Proces je tímto dokončen a vy nyní dosponujete novým Seznam účtem – kromě e-mailové schránky se s ním můžete přihlašovat na všechny naše další služby a využívat možností, které vám přihlášení nabízí.
 
Nezapomeňte si v dalším kroku nastavit způsob zabezpečení účtu (údaje pro případ ztráty hesla). Pokud si žádné zabezpečení nevyberete, nebudete mít jak obnovit přístup k účtu, pokud zapomenete heslo nebo jej někdo změní.


Kliknutím zobrazíte podrobný postup registrací nového účtu.

 

Vyberte si prosím níže, zda chcete registrovat účet s emailovou schránkou, nebo zda již emailovou schránku máte a chcete pouze vytvořit Seznam účet.

Chci účet na Seznamu s emailovou schránkou - Již mám vlastní email, chci Seznam účet
 

Účet s novou emailovou schránkou

Pro zaregistrování přejděte prosím na adresu http://registrace.seznam.cz.
 

Ve formuláři si zvolte své uživatelské jméno. První část uživatelského jména (před @) si můžete vymyslet dle svého přání, druhou část, tzv. doménu (např. @seznam.cz) si musíte vybrat z nabízených možností.

Vámi vybrané uživatelské jméno je automaticky ověřeno a pokud je již obsazeno, jste na tuto skutečnost upozorněni. V takovém případě musíte buď zvolit jinou první část jména nebo, je-li to možné, vybrat jinou doménu.

Dalším krokem je volba Vašeho hesla.

 • Minimální délka hesla je 6 znaků a heslo se nesmí shodovat s Vaším uživatelským jménem, ani mu být příliš podobné.
 • Při zadávání hesla máte k dispozici indikátor, který Vám naznačí, jak silné Vaše heslo je. Síla hesla je ukazatel, který říká, jak jednoduché je Vaše heslo uhodnout. Je ve Vašem zájmu, aby indikátor vyhodnotil Vaše heslo co možná nejzelenější barvou.
 • Volte silné heslo, které bude obsahovat číslice, velká písmena či základní speciální znaky (např. *, &, %, ! apod.). Znaky s diakritikou (písnema s háčky a čárkami) a znak mezery nejsou podporovány.

Poté ještě zadejte Rok narození a Vyberte pohlaví. Toto jsou povinné položky. Údaj roku narození může být využit i v případě zapomenutí hesla, doporučujeme si jej tedy zapamatovat.

Na závěr už jen potvrďte souhlas s licenčním ujednáním a stiskněte tlačítko Registrovat.

Váš účet je tímto zaregistrován. V následující části je třeba si zvolit způsob zabezpečení účtu. klikněte tedy na tlačítko Pokračovat na Zabezpečení.

Upozorňujeme, že BEZ zvolené možnosti zabezpečení nebude již po zapomenutí či ztrátě hesla možné žádným způsobem přístup k účtu znovu získat.


Zabezpečení účtu je možné dvěma způsoby:

 1. ověřením telefonního čísla
 2. ověřením záchranné e-mailové adresy
Konkrétní postupy ověření jsou popsány v článcích Ověření telefonního čísla a Ověření záchranné adresy. Pokud si některou z možností nepřejete využit, lze nabídku přeskočit kliknutím na odkaz "Nemám zájem o...".Po nastavení zabezpečení se zobrazí potvrzení, ze kterého můžete přejít přímo na domovskou stránku Seznam.cz.

 

Registrace s libovolným emailem

Před započetím registrace je nutné zmínit, že po vytvoření účtu s vlastním emailem není později možné k tomuto účtu navázat emailovou schránku na Seznamu. Příčinou je uživatelské jméno ve tvaru emailové adresy.

 

Otevřete si prosím stránku s registrací v novém okně internetového prohlížeče.

Do pole „E-mailová adresa“ zadejte svou emailovou adresu a vpravo si z nabídky zvolte "Vlastní adresa".

 

Dalším krokem je volba Vašeho hesla. Minimální délka hesla je 6 znaků a heslo se nesmí shodovat s Vaším uživatelským jménem, ani mu být příliš podobné. Při zadávání hesla máte k dispozici indikátor, který Vám naznačí, jak silné Vaše heslo je. Síla hesla je ukazatel, který říká, jak jednoduché je Vaše heslo uhodnout. Je ve Vašem zájmu, aby indikátor vyhodnotil Vaše heslo co možná nejzelenější barvou.

Poté ještě zadejte Rok narození a Vyberte pohlaví. Toto jsou povinné položky.

Na závěr už jen potvrďte souhlas s licenčním ujednáním a stiskněte tlačítko Registrovat.

Po odeslání požadavku se zobrazí potvrzení o zaslané v potvrzovací zprávě na váš e-maiil.

Pokud vám dosud na Vámi uvedený email zpráva nedorazila, prosíme zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou a případně si nechte zaslat novou potvrzovací zprávu kliknutím na „Poslat nový e-mail.

Jakmile Vám bude na Vaši zadanou emailovou adresu doručena zpráva „Registrace do Seznamu.cz“, klikněte ve zprávě na tlačítko „Potvrdit“, kterým se registrace dokončí.

Po kliknutí na uvedený odkaz je registrace dokončena.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás