Přidání stránky

Mohu své stránky do vyhledávání přidat?

Ano, pomocí přidávacího formuláře. Ve většině případů ale stránku není třeba přidávat, stačí, když na ni vede odkaz z jiné stránky, kterou fulltext už zná.

Mám přidávat všechny svoje stránky, nebo mi stačí přidat hlavní stránku webu?

Stačí přidat hlavní stránku. Ostatní stránky webu by měl robot najít automaticky. Ujistěte se, že na každou stránku vede alespoň jeden odkaz. Pamatujte přitom, že odkazy realizované JavaScriptem robot zpravidla nevidí. Nejlepší je odkazovat klasickým HTML odkazem. Jak správně odkazovat se můžete dozvědět na stránce  části Odkazy.

Mám odkaz v katalogu Seznamu. Je třeba přidávat jej i do vyhledávání?

V takovém případě odkaz do vyhledávání přidávat nemusíte. Stačí, když odkaz přidáte do katalogu; pokud robot nenarazí na problém, ve vyhledávání by se měl objevit během několika týdnů. Pokud se vám tato doba bude zdát příliš dlouhá, můžete stránku přidat pomocí přidávacího formuláře. Pozor, přidání do vyhledávání ale neznamená, že se odkaz objeví i v katalogu Seznamu!

Stránku jsme přidali, ale stejně nejde nalézt. Co teď?

Pokud stránka ani po několika týdnech po přidání není k nalezení a  jste si jisti, že neobsahuje žádné chyby bránící správnému zaindexování, pak nás kontaktujte. V textu zprávy srozumitelně popište váš problém.

U mé stránky se nezobrazuje odpovídající náhled (screenshot), co s tím?

Vytváření náhledů probíhá automaticky a novou stránku obvykle „vyfotíme“ během několika dnů. Jestliže chcete vytvoření nebo aktualizování náhledu urychlit, zadejte URL stránky do přidávacího formuláře. Tím dojde k naplánování další návštěvy webu SeznamBotem a generátorem náhledů.

Pro stránky, u kterých dosud ke stažení náhledu nedošlo nebo stažení nebylo možné, zobrazujeme obrázek s fotoaparátem:

Zástupní obrázek pro chybějící náhled.

náhled stránky, screenshot
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás