Náhledy stránek

Základní informaci o náhledech najdete v sekci Náhledy stránek.

Z jaké IP adresy přichází generátor náhledů?

Generátor náhledů přichází z více různých IP adres ve tvaru 77.75.x.x. Podrobný výpis je na stránce generátor náhledů.

Moje stránka má místo náhledu šedý obrázek. Jak to napravit?

Tento případ nastává zejména u nových stránek.

Výchozí obrázek na místě náhledu

Pro nápravu zadejte platnou URL adresu stránky do přidávacího formuláře. Generátor náhledů naplánuje další návštěvu webu a náhled přefotí.

Moje stránka má chybný / neaktuální náhled. Jak to napravit?

Z různých důvodů se může stát, že vygenerovaný náhled stránky neodráží věrně skutečný vzhled stránky; stránce v náhledu chybí styly, je potemnělá nebo je s ní jiný zjevný problém.

Příklady chybných náhledů

V takovém případě vám doporučujeme zadat platnou URL stránky do přidávacího formuláře. Generátor náhledů naplánuje další návštěvu webu a náhled přefotí.

Za jak dlouho po zadání stránky se náhled zaktualizuje?

Po zadání URL adresy do přidávacího formuláře dojde k zařazení stránky do fronty a k následnému přefocení. Pokud se přefocení napoprvé nepodaří, generátor zkouší přefotit dokument znovu s odlišným nastavením. Ve většině případů k aktualizaci náhledu ve výsledcích dojde do několika dní.

Zkusil jsem stránku zadat do formuláře, ale náhled je pořád chybný. Co teď?

Pokud ani po týdnu od zadání stránky do přidávacího formuláře nedojde k pozitivní změně,
kontaktujte nás.

V náhledu je vidět potvrzovací okno. Jak dosáhnout, aby náhled odpovídal vzhledu, který se zobrazí uživateli po potvrzení dialogového okna?

Některé stránky před zobrazením obsahu uživateli zobrazují okno s upozorněním.

Příklad náhledu s dialogem

V tomto případě můžete vydávat stránku generátoru náhledů bez potvrzovacího dialogového okna. Generátor náhledů poznáte podle jeho IP adresy; podrobnosti viz stránka generátor náhledů.

POZOR

Generátoru náhledů musíte vydávat stejnou stránku, jakou vidí uživatelé po potvrzení okna. Vydávání jiného obsahu než toho, který vidí uživatelé, patří mezi zakázané praktiky.

V jakém rozlišení se fotí náhledy?

Generátor náhledů stránku fotí tak, jak se zobrazuje v prohlížeči v rozlišení 1024 x 1408 px a 1024 x 704 px. Výsledný obraz je dále zmenšen podle toho, který typ náhledu je vytvářen. Pro běžné výsledky vyhledávání a inzeráty Skliku jsou obrázky zmenšovány na velikost 160 x 110 px.

Výška zobrazované části náhledu závisí na výšce celého výsledku, ke kterému náhled patří.

Příklad náhledů s různou výškou


Na stránce používám střídání obrázků (slideshow) a chtěl bych, aby v náhledu byl vidět mnou určený obrázek. Jak to zařídit?

Ze strany majitele stránky není možné nastavit finální obrázek, který se použije pro náhled. Ten se vytváří automaticky na základě toho, jak se stránka zobrazuje v prohlížeči. Měl odpovídat tomu, jak stránku vidí uživatelé. Vhodným nastavením pořadí a doby zobrazení obrázku v slideshow na vaší stránce by mělo být možné dosáhnout, aby se v náhledu vyfotil požadovaný obrázek.

Jaké podmínky má stránka splňovat, aby bylo focení náhledu bez problémů?

Tyto podmínky naleznete na stránce pravidla pro náhledy stránek.

Jak dosáhnout, aby se místo náhledu stránky zobrazovala zmenšená verze obrázku, který používám na stránkách?

Toto je možné pouze ve vyhledávání v encyklopedii, v upoutávkách na encyklopedické stránky a u zpravodajských článků. Podrobnosti čtěte na stránce pravidla pro hlavní obrázek.
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás