Zadávání dotazů

Dá se vypnout skloňování a časování slov?

Pokud nějaké slovo uzavřete do uvozovek, nebude se skloňovat ani jinak ohýbat. Chcete-li například vyhledat slovo psů přesně v tomto tvaru, zapište jej v uvozovkách: "psů". Kdybyste slovo psů zadali bez uvozovek, bude se vyhledávat také pes.

Pomocí uvozovek se dají vyhledat stránky, které obsahují hledanou frázi v zadaném tvaru. Pokud například chcete najít stránky, které obsahují spojení kriketový turnaj, zadejte dotaz "kriketový turnaj". Najdou se tak stránky, které v textu obsahují slova kriketovýturnaj těsně vedle sebe a v zadaném tvaru. Zadá-li se dotaz bez uvozovek, tj. jako kriketový turnaj, vyhledávání může vrátit i stránky obsahující jinou frázi, kde jsou hledaná slova v jiných tvarech a dál od sebe (např. kriketové míčky pro turnaj).

Dá se vypnout doplňování diakritiky?

Automatické doplňování diakritiky se vypnout nedá (výjimkou je použití uvozovek). Pokud náš slovník slovo zná, diakritiku do něj doplní. Neustále pracujeme na vylepšování slovníku.

Dá se vyhledávat pouze v rámci jedné domény?

Ano, použijte k tomu operátor site:. Pokud napíšete například auto site:novinky.cz, bude se vyhledávat auto pouze na doméně Novinky.cz.

Dají se použít operátory AND, OR a další?

Vyhledávač automaticky vyhledá všechna zadaná slova, jako by byla zapsána s operátorem AND, proto tento operátor není podporován. Analýzou vyhledávaných dotazů jsme zjistili, že operátor OR (česky "nebo") používá mizivé procento uživatelů, a proto jej nepodporujeme. Podporované operátory naleznete na stránce Pokročilé vyhledávání s použitím operátorů.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás