Bleskurychlé načtení na Seznamu


Bleskurychlé načtení na Seznamu je způsob zobrazení stránek, který maximálně zrychluje zobrazení informací pro čtenáře.

Informace pro vydavatele obsahu

Použítí bleskurychlého načtení na Seznamu


Kdykoli uvidíte na stránkách Seznamu odkaz označený symbolem blesku ⚡, můžete po jeho prokliknutí očekávat bleskurychlé načtení.

Zobrazení původní adresy


V liště nad zobrazenou stránkou je informace o originální doméně vydavatele článku. Tu uvádíme, aby bylo zřejmé, odkud článek pochází. Po kliknutí na symbol (i) se zobrazí původní adresa článku, kterou je možno prokliknout.

Jak funguje bleskurychlé načtení technicky


Z technického hlediska se jedná o distribuční platformu využívající AMP standardy. Je určená zejména pro mobily a tablety. Běžným symbolem pro AMP je emotikon blesku ⚡. 

V bleskurychlém načítání se mohou zobrazit pouze stránky, které vyhovují standardu AMP. Standard AMP upravuje kód webové stránky, aby se dal interpretovat co nejrychleji a hlavně aby se dal efektivně ukládat v mezipaměti. 

Aby bylo dosaženo maximální možné rychlosti, pro mezipaměť je použita infrastruktura Seznamu, i když originální článek pochází z jiného serveru. Fyzické umístění článku v mezipaměti Seznamu je nutnou podmínkou pro přednačítání bleskurychlých stránek do prohlížeče z výsledků vyhledávání.

Při komunikaci prohlížeče se servery Seznamu a servery vydavatele článku se mohou používat cookies dostupné pro doménu Seznam nebo pro domény jiných vydavatelů. Shromažďování údajů Seznamem se řídí zásadami ochrany soukromí společnosti Seznam. Pokud shromažďují údaje vydavatelé článků, činí tak na základě svých vlastních zásad ochrany soukromí.

Další informace o technologii AMP: https://www.vzhurudolu.cz/prirucka/amp