Nastavení přístupů pro aplikace

Pomocí nastavení přístupů pomocí protokolu POP3 a IMAP můžete poštovním klientům a aplikacím (např. Outlooku, Thunderbirdu nebo mobilním zařízením) umožnit spojení se schránkou a stahování či synchronizaci pošty.

V levém dolním rohu obrazovky klikněte na ikonu "Nastavení" (ozubené kolo) a poté na část "Přístup z aplikací".
 

POP3

Protokol POP3 dovoluje stahování zpráv ze schránky do poštovního klienta.

POP3 je stále aktivní a nelze jej u schránky zcela vypnout. Povolení či zakázání stahování zpráv však můžete provést pro jednotlivé složky ve schránce. Stahovat zprávy tak bude možné jen z povolených složek.

Pomocí volby "Přes POP3 stahovat jen nepřečtené e‑maily" můžete nastavit stahování jen těch zpráv, které dosud nebyly ve schránce otevřeny a přečteny. Již přečtené zprávy se tak přes POP3 stahovat nebudou.

Při nastavování poštovních klientů věnujte pozornost volbám ve smyslu "Ponechat zprávy na serveru" (u každého poštovního programu se ovšem tato volba může jmenovat odlišně).

Nevhodnou volbou při nastavení klienta může dojít nejen ke stažení všech zpráv do vašeho počítače, ale také zároveň ke smazání zpráv ve schránce.

Takto jednou smazané zprávy jsou ve schránce přesunuty do složky Koš.
Zprávy jsou od chvíle přesunutí do složky Koš automaticky smazány po 30 dnech. 

IMAP

Protokol IMAP dovoluje synchronizování zpráv mezi schránkou a více poštovními programy.

Stejné zprávy tak můžete mít ve své schránce, poštovním programu doma, v práci i v mobilním telefonu.

Jakákoliv akce, kterou se zprávami provedete, se projeví i v ostatních synchronizovaných zařízeních. Tedy např. zpráva označená za přečtenou bude jako přečtená označena ve všech klientech, propojených se schránkou pomocí IMAP spojení. podobně tak zpráva přesunutá do nějaké složky v jednom zařízení se do téže složky přesune automaticky i ve všech ostatních propojených poštovních klientech.

Ale pozor! Stejně tak zpráva odstraněná v jednom zařízení bude automaticky smazána i ve všech dalších propojených zařízeních.


Protokol IMAP je ve schránce aktivní stále a nelze jej u schránky vypnout.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás