Nastavení přístupů pro aplikace

V nastavení přístupů pomocí protokolů POP3 a IMAP můžete poštovním klientům a aplikacím (např. Outlooku, Thunderbirdu nebo mobilním zařízením) umožnit spojení se schránkou a stahování či synchronizaci pošty.

V pravém horním rohu schránky klikněte na své jméno a v nabídce zvolte Nastavení a poté na část „Přístup z aplikací“.
 

IMAP

Zatržením volby"Povolit protokol IMAP".zapnete podporu tohoto protokolu ve schránce.

Protokol IMAP dovoluje synchronizování zpráv mezi schránkou a více poštovními programy. Stejné zprávy tak můžete mít ve své schránce, poštovním programu doma, v práci i v mobilním telefonu. Jakákoliv akce, kterou se zprávami provedete, se tak projeví i v ostatních synchronizovaných zařízeních.


POP3

Protokol POP3 je stále aktivní. Dovoluje stahování zpráv ze schránky do poštovního klienta. Povolit toto nastavení můžete pro jednotlivé složky ve schránce, případně pomocí volby "Přes POP3 stahovat jen nepřečtené e‑maily" zvolíte stahování jen ve shránce nepřečtených zpráv.

Při nastavování poštovních klientů věnujte pozornost volbám ve smyslu "Ponechat zprávy na serveru" (u každého poštovního programu se ovšem tato volba může jmenovat odlišně).

Nevhodnou volbou při nastavení klienta může dojít nejen ke stažení všech zpráv do vašeho počítače, ale také zároveň ke smazání zpráv ve schránce.

Takto jednou smazané zprávy jsou ve schránce přesunuty do složky Koš.
Zprávy jsou od chvíle přesunutí do složky Koš automaticky smazány po 30 dnech.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás