Import zpráv

Import zpráv je možné provést v kroku vytváření nové schránky zvolením možnosti Přeji si přenést e-maily z jiné schránky, ale také u již vytvořené a používané schránky na vlastní doméně možností Importovat e-maily ve správě konkrétní scrhánky. V obou případech se zobrazí průvodce importem zpráv.
 

Import v Nastavení schránky

 • Na hlavní stránce administrace Email Profi klikněte na název organizace, ve kreré je příslušná schránka, kam chcete importovat poštu.

 
 • V části Správa schránek klikněte na danou schránku.

 
 • V části Nastavení schránky klikněte na obálku vpravo v řádku Importování e-mailů do schránky.


Možnosti import se liší v závilosti na tom, dokud zprávy chcete importovat:
 
 • Rychlý import ze schránky u Seznamu přenese nejen samotné zprávy a nastavené složky zpráv, ale navíc celé nastavení schránky včetně kontaktů.
 • Bežný import (všichni poskytovatelé) probíhá pomocí IMAP protokolu, podporuje jej drtivá většina poskytovatelů; přeneseny během něj budou pouze zprávy a nastavené složky zpráv. Z technických důvodů na straně Google nelze nyní přenášet schránky Gmail.
 
Zvolte požadovaný způsob importu zpráv:

Rychlý import ze schránky u Seznamu      -      Bežný import (všichni poskytovatelé)

Rychlý import ze schránky u Seznamu

Omlouváme se, ale tato varianta importu není momentálně funkční.

Zprávy ze staré schránky do nové však stále můžete přenést. Po vytvoření schránky vyčkejte 10 minut a postupujte dle návodu pro běžný import, popsaný níže, kterým lze importovat zprávy i ze schránky na Seznamu. V tomto případě nebude přeneseno nastavení a kontakty zdrojové schránky.

 

Běžný import (všichni poskytovatelé) 

Import zpráv do schránky je možné provést hned při jejím vytvoření v kroku Možnosti přenosu dat zatržením volby Přeji si přenést e-maily z jiné schránky nebo kdykoliv později v nastavení schránky odkazem Importovat e-maily. Upozorňujeme, že tento import funguje protokolem IMAP a přenáší pouze zprávy (nikoli kontakty a nastavení zdrojové schránky).
 
 • V prvním kroku nástroje prop import zadejte e-mailovou adresu schránky, ze které chcete zprávy přenést a klikněte na Pokračovat. Potřebujete-li importovat zprávy ze schránky na Seznamu, v tomto kroku zadejte její adresu.
  Pozor! Z technických důvodů na straně Google nelze nyní přenášet schránky Gmail.

 • Ve druhém kroku zadejte heslo ke schránce, ze které se snažíte zprávy importovat a poté znovu klikněte na Pokračovat.

  • Pokud se sama aktivuje možnost Použít pokročilé nastavení připojení, bude třeba zadat údaje k IMAP serveru poskytovatele, od něhož zprávy stahujete. Tento krok bude nutný v případě, že stahujete ze schránky z adresy na vlastní doméně. V případě schránek u velkých poskytovatelů (Seznam, Hotmail, Centrum, Yahoo apod.) nastavení doplníme za vás.
 
 • A to je vše. Na pozadí již začal probíhat import zpráv ze zdrojové schránky. Buď se můžete vrátit zpět do detailu cílové schránky importu nebo výpisu schránek organizace.

Jak rychle se všechny zprávy podaří stáhnout záleží na jejich množství. Doporučujeme vyčkat před prvním přihlášením do cílové schránky.
Zprávy, které na ni budou během probíhajícího importu zaslány, po dokončení importu v pořádku doručíme.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás