Fórum nápovědy

Seznam

Android auto - Mapy cz

Petr Luprich

16.12.2018 v 9:27

Dobrý den
Měl bych na Vás dotaz zda jste se někdy zastavily nad myšlenkou zprovoznění vašich výborných Mapy.cz v něčem takovém jako je Android Auto.
Děkuji za odpověď.
Petr

Jana Helpdesk • Moderátor

8.3.2019 v 14:06

Dobrý den,

děkujeme za dotaz, bylo by určitě skvělé, kdyby se Mapy.cz někdy objevily v rámci platformy Android Auto. Bohužel v současné chvíli to není umožněno ze strany Google, který tam nabízí výhradně Google Maps a Waze, tedy svou mapovou a navigační aplikaci. Všechny aplikace, které lze nainstalovat do Android Auto, najdete zde:
https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3001303_android_auto_all


Pěkný den, Jana

Fába Vlad

21.2.2020 v 18:23

Dobrý den,
v říjnu 2019 jsem objevil návod, jak zobrazovat vaše skvělé mapy.cz na Android auto a skvěle mi to v autě funguje. Teď mám nový telefon a nedaří se mi návod najít, jen články, že to stále google neumožňuje, ale já vím, že to jde, jen nevím jak :( Pomůžete mi?

děkuji

Jana Helpdesk • Moderátor

24.2.2020 v 15:41

relevantní
Dobrý den,

bohužel nám není známý postup, který by umožňoval do Android Auto dostat další aplikace. Google zatím do tohoto systému neumožňuje přístup vývojářům s dalšími mapovými aplikacemi. Napadá mě tak jedině řešení přes nějaký software, který dokáže na displej vozu zrcadlit obsah z telefonu (MirrorLink, SmartLink aj.)

Pěkný den
Jana

Václav Haisman

1.8.2020 v 12:22

Není tohle od Google zneužití monopolního postavení? Podobně jako Microsoft s jejich Internet Explorerem?

Lukáš Kotek

19.8.2020 v 10:23

Dobrý den, víte, prosím, něco víc ohledně https://dotekomanie.cz/2020/08/google-otevira-android-auto-pro-nove-aplikace-tretich-stran-vcetne-navigace/? Zní to, že konečně svítá naděje, moc rád bych vaše mapy používal i přes Android Auto.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Lukáš Kotek

19.8.2020 v 10:28

Dobrý den, ano pokud to bude možné, chceme v Android auto být.

Oldřich Tichý reagoval na příspěvek od Jana Helpdesk

23.9.2020 v 11:28

Google pustil do android auta i třetí strany. Jak na to budou mapy. Cz reagovat? Event bych prosil časový výhled, kdy tam nejlepší mapy budou?

Petr Štejnar reagoval na příspěvek od Václav Haisman

27.1.2021 v 15:34

Android Auto je platforma od Googlu. Proč by si s ní nemohli dělat co chtěli? Nikdo Vám ji přece nenutí. Stejně tak nikdo nebrání Seznamu vytvořit konkurenci Android Autu a Apple CarPlay. Jejich Mapy.cz jsou výborný produkt, o tom nepochybuji. Ale nemůžete chtít aby někdo, kdo investoval svoje peníze do svého produktu, ho jen tak zpřístupnil někomu dalšímu

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

28.1.2021 v 9:57

Aktuální stav AA:

The Android for Cars App Library is in beta, and you can publish to Closed Testing tracks through the Google Play Store. We will make announcements in the future when you can distribute those apps more broadly.

TZn. jakmile to bude možné, budou Mapy.cz dostupné pro AA.

Luke Sekera reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

29.1.2021 v 9:40

Tak to je opravdu super. Jsem zvedavy, jak dlouho to bude trvat SNad ne celou vecnost :-)

Jiří Falta reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

3.4.2021 v 9:08

Jsou nějaké aktuální informace o spuštění navigace v android auto?

Mick

3.4.2021 v 12:36

Údajně již brzy mapy. cz vstoupí do Android auto. Víte, kdy by to mělo nastat? Přístup už údajně máte.

MrM

3.4.2021 v 17:16

Také by mě zajímalo, kdy dojde k vypuštění verze s podporou AA. Údajně již je vše hotovo...

ASD_22 reagoval na příspěvek od MrM

9.4.2021 v 10:25

Dobra zprava - po dnesni aktualizaci aplikace Mapy.cz jiz mam Mapy.cz v AA.
Mapy.cz pouzivam v Beta verzi.

ASD_22 reagoval na příspěvek od Jiří Falta

9.4.2021 v 10:26

Dobra zprava - po dnesni aktualizaci aplikace Mapy.cz jiz mam Mapy.cz v AA.
Mapy.cz pouzivam v Beta verzi.

Petr Püschel

9.4.2021 v 20:58

Dobrý den.
Jedná se o kombinaci mapy.cz a Android Auto.
Dnes ráno poprvé tato kombinace byla k dispozici.
Funguje slušně ale já bych měl dotaz:

Šlo by udělat, aby byla možnost na displeji auta zobrazit 2D mapu (mapy.cz) s možností změny vrstvy, s orientací k severu, možností uživatelsky si změnit měřítko?
Ale tak aby tam nepřekážela volba navigace? Aby byla celá plocha obrazovky k dispozici a až po kliknutí na obrazovku by se zobrazila nějaká tlačítka?
Myslím si, že víc lidí by uvítalo mít prostě zobrazenou mapu se svou polohou a v podstatě už nic víc. Na takovou orientaci, kdy jen chci vědět, kde jsem, ale nepotřebuji navigovat k cíli.
Tato možnost by pro mě hodně znamenala.
Těším se na vaši odpověď.

Jinak by mě zajímalo, kde mohu nastavit nějaké parametry pro mapy.cz/Android Auto
V nastavení aplikace to není, když dám zobrazení 2D tak navigace jede stále ve 3D.
Potřeboval bych také upravit zvuková upozornění na rychlost, případně tato upozornění vypnout.
Také bych rád měl zvyk přes nezávislý zvukový kanál, aby hlasitost hudby a hlasitost navigačních hlasových povelů byla nezávislá.
Je tam ještě spousta drobností, kterých jsem si všimnul během první jízdy, ale to nyní není až tak podstatné.
Podstatné pro mě je to, že se ledy hnuly a AA/mapy.cz už fungují dohromady.

Používám poslední beta verzi mapy.cz
telefon Google Pixel 3 a Android 11 s posledními aktualizacemi
Auto Subaru XV 2018

S pozdravem
(Beta tester)
Petr Püschel

Jan Macek

12.4.2021 v 11:45

Dobrý den,
tak jsem přes víkend trochu pokusničil s betaverzí Mapy.cz (9.0.0) pod Android Auto na KIA Ceed na 8" palubním display - k tomuto režimu mám následující připomínky:
1. nelze měnit měřítko mapy (Pinch-to-zoom)
2. pokud není spuštěna navigace, mapa je neustále orientovaná horním okrajem na sever
3. pokud není spuštěna navigace okno v levém horním rohu zbytečně zabírá místo (při spuštěné navigaci je v něm zobrazen směr příštího odbočení - to je OK)
4. pokud je vozidlo v pohybu, ikona hledání v pravém horním rohu je zbytečná (zabírá místo), protože po kliknutí na ni se zobrazí pouze hláška - za jízdy nelze


Návrhy:
- pokud není spuštěna navigace, úplně skrýt velké okno v levém horním rohu - viz připomínka č.3
- pokud je vozidlo v pohybu, kliknutím na ikonu hledání zobrazit seznam posledních cílů (ten se nyní zobrazuje po kliknutí na zbytečně velké okno v levém horním rohu) - viz připomínka č.4
- přidat jedno ikonu přepínání režimů zobrazení postupným klikáním: ...sklopený režim (mapa rotuje ve směru jízdy) - normální režim (mapa rotuje ve směru jízdy) - normální režim (sever nahoře). Viz připomínka č.2
- umožnit Pinch-to-zoom (je-li v nastavení povoleno automatické přibližování, po ruční změně měřítka se po uplynutí nějakého timeout - cca 15sec - mapa opět automaticky přiblíží. Viz připomínka č.1 viz výše
- všechny ikony přemístit na levý okraj, pod sebe (z hlediska řidiče je to lépe dostupné než vpravo - případně nastavit podle pravo nebo levostranného řízení vozidla)
- pokud je aktivní sklopený režim zobrazení, horní okraj mapy přechází do ztracena - tento "ztracený" horní okraj je momentálně příliš široký - navrhují zůžit na cca 1/2 stávající hodnoty


Samozřejmě bych uvítal přidání výstrah před radarem, policejní hlídkou nebo mimořádnostmi na silnici (výmoly,...) i možnost zadávání těchto událostí dom systému, stejně jako to má třeba Waze.
Jinak jako první nástřel je to OK, těším se na další aktualizace.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jan Macek

12.4.2021 v 21:55

Dobrý den,

ad1) práce s mapou není v API od googlu podporována..
ad2) ad3) ad4) pracujeme na jízdě bez navi, do další verze bude lepší

Není možné samovolně menit UI AA, vše je předem dáno a my jen plníme daty od nás..

Jan Macek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

13.4.2021 v 20:00

relevantní
S tou prací s mapou (zoom nebo i jen ruční posuv) máte bohužel pravdu i když mne to docela zaskočilo (knihovna Android JetPack to opravdu nepodporuje :-(). Zkoušel jsem to i u betaverzí Sygic a AmiGO (TomTom) pro Android Auto a obě aplikace zoom mapy rovněž nepodporují. Samozřejmě pro své koně (Waze a Google mapy), udělal Google vyjímku a zoomování i ruční posuv (i za jízdy) tam fungují bez problémů :-|

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

15.4.2021 v 9:50

Připravili jsme k 15.4. novou verzi do betatestu s podporou AA.
Novinky:
- větší stabilita
- vylepšená jízda bez navigace - po překročení rychlosti 30km/h se schová panel s nabídkou vlevo..

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Android auto - Mapy cz

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)