Fórum nápovědy

Seznam

Android auto - Mapy cz

Petr Luprich

16.12.2018 v 9:27

Dobrý den
Měl bych na Vás dotaz zda jste se někdy zastavily nad myšlenkou zprovoznění vašich výborných Mapy.cz v něčem takovém jako je Android Auto.
Děkuji za odpověď.
Petr

Jan Macek

4.5.2021 v 20:19

mapy.cz - 9.2.0 (9020002)
Android Auto - 6.3.611324
Android 10

Takže dojmy z dnešního krátkého testu v "nočním" režimu:

- Nakloněný režim - využití plochy - je to podstatně lepší než posledně (viz můj příspěvek z 22.4. - 9.1.0.001 + AA 6.2.610924), ale až "nahoru" to u mne teda nebylo - nevyužitou mezeru bych ještě cca o 1/3 až 1/2 zmenšil (tak aby se mapa dotýkala spodního okraje zobrazeného času a ikonky síly signálu a nabíjení)

- podstatnější problém je, že v "nočním" zobrazení se ikony hledání, výběru mapy a případně zobrazení celé mapy jeví jen jako bílá kolečka, tj. podklad tlačítka se změní inverzně z černé na bílou, ale vlastní ikona zůstane bílá a tudíž neviditelná. Ikona "Ukončit" se zobrazí správně tj. podklad se změní z černé na bílou a současně text z bílé na černou - tj. pro noční režim je nutné dodat černé ikony (předpokládám, že font se obarví změnou stylu, u ikony to nelze)

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jan Macek

6.5.2021 v 12:20

Díky, ty ikonky víme, zatím se nám nepodařilo opravit..

Galeriepodnebem reagoval na příspěvek od Václav Grigor

21.5.2021 v 11:34

Mám naprosto stejný problém (vlastně hned po zadání Navigovat) - používám mob.Huawei. Hledám řešení, proto napjatě čekám na radu na tuto otázku.

Tomáš Petr

21.5.2021 v 17:49

Dobrý den.
Dnes jsem zkoušel navigaci a hlasová navigace(koko) mi hlásí "na kruhovém objezdu zvolte první výjezd" přitom mapová mi ukazuje druhý, popřípadě třetí či čtvrtý výjezd .Stalo se to na každém kruhovém objezdu

Ota Petráš

24.5.2021 v 13:54

Verze 9.3.1 Stejný problém, který ale dříve určitě nebyl - nepočítají se výjezdy z KO, stále jen první i když trasa je zobrazena správně.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Ota Petráš

28.5.2021 v 14:52

Zkuste prosím 9.3.2. tam je již opraveno..

Monika Brnická reagoval na příspěvek od Jan Macek

2.6.2021 v 11:01

Dobrý den, připojuji se k poznámce o možnosti změny velikosti písma. Mám brýle na čtení takže při řízení musím mít brýle na čtení na špičce nosu, abych na mapách videla co potřebuji. Což mě přivádí k dotazu, kvůli kterému jsem přišla na tyto stránky. Používám tyto mapy uz delší dobu,ale nikdy mi nefungovalo zvukové upozornění na překročení rychlosti i když jsem si ho v nastavení aktivovala. Naskočí pouze červený kroužek ⭕ kolem rychlosti, ale ten ja bez brýlí na čtení sotva vidím ?

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Monika Brnická

4.6.2021 v 10:31

Upozornění na překročení max. rychlosti zvukové, je až v androidu verzi 9.4.0. a je třeba si ho zapnout v nastavení navigace - přehrávat zvuky upozornění.

Milan Ledvina

11.6.2021 v 21:14

Dobry den, pri dnesni delsi jizde s navigaci a prijmu nekolika telefonatu se mi opakovane stal problem s navratem do aplikace, tzn. po vyrizeni telefonu neslo tlacitkem preskocit zpet, ale musel jsem vylozene do hlavniho menu android auto a tam si aplikaci pustit znova.
Neresil nekdo podobny problem?

Fox Foxov

15.6.2021 v 13:33

Dobrý den,
od doby co jsem používal navigaci (TomTom) mi v navigacích obecně schází některé funkce třeba jako:
1) Zobrazení krom aktuální i průměrné rychlosti v měřených usecích. Mají vaše mapové podklady informaci o úsekovém měření a bylo by možné do navigace tuto funkci přidat?
2) Funkce "vynout se zácpě která je xx metrů před vámi". Přijedu ke koloně která třeba ještě ani není zobrazena v mapě ale klinu na "kolona (překážka) v délce xxx Km" -> vyberu počet metrů/Km a navigace najde objízdnou trasu s tím že sjede na nejblišším možném místě se po nastavené vzdálenosti se vrátí na původní trasu.
3) Vkládání/hledání bodů zájmu na trase. Klasický případ jedu a mám navigaci z bodu A do B a po cestě potřebuji sjet k čerpací stanici, občerstvení, parkovišti/odpočívadle s WC. Jde o to, mít pro tuto situaci co nejjednodušší rozhraní protože tuto operaci potebujete převážně za jízdy. Tedy ideálně na 2 výběry z menu.

Jsou to věci které nevyžaduje změnu rozhraní (vystačíte s postraním menu) ale odliší navigaci "Mapy.cz" od konkurence. :)
Díky za odpoveď.

Jan Škoda

22.6.2021 v 17:56

Mapy.cz mají v Android auto nízkou hlasitost - když nastavím hlasitost pro Mapy.cz, tak mi pak hlas z android auto trhá uši.

Tomáš K.

29.6.2021 v 14:24

Dobrý den, mám verzi mapy.cz 9.5.0 a verzi android auta 6.5.612134. Celý večer se nažím všelijak zprovoznit mapy.cz v AA, ale nedaří se. Zkoušel jsem dle návodu mazat cache i data AA i map.cz, ale bez výsledku. Můžete mi prosím poradit, děkuji. SW Android 8. Problém je v tom, že se mi mapy.cz v AA nezobrazí. V nastavení/prizpusobit spouštěč mapy.cz ale vidím.

Tomáš K. reagoval na příspěvek od Tomáš K.

30.6.2021 v 11:41

relevantní
Tak vyreseno ?. V aute na displeji vse funguje. Chyba je pouze ze se mapy.cz nezobrazi v aplikaci android auto kdyz neni telefon pripojen do auta

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jan Škoda

1.7.2021 v 14:09

Dobrý den, aplikace jako taková posílá zvuk kanálem média, je třeba nastavit tuto hlasitost.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Fox Foxov

1.7.2021 v 14:11

Dobrý den,

ad1) na radarech / úsekovém měření se pracuje.
ad2) někdy v budoucno máme v plánu..
ad3) hledání okolo trasy je také v plánu..

ad2 a 3 bude složitější provést v Android auto, protože UI není možné si volit libovolbě, je třeba dodržet to co Google nabídne..

Děda Tomáš reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

11.7.2021 v 19:06

Dobrý den,
zatím se marně pokouším přidat svůj návrh do diskuse - jedině formou odpovědi? - Jde mi o to, zda bude někdy možné změnit hlášení v navigaci z "opusťte kruhový objezd na třetím výjezdu směr silnice 1450235..." na "opusťte kruhový objezd na třetím výjezdu směr Plzeň" - když je totiž kruhový objezd složitější a navigace trochu nestíhá, tak nějaké číslo silnice člověku vůbec nepomůže.
Děkuji!

Jiří Kolařík

9.8.2021 v 19:41

Vzhledem k tomu, že celé velké vyhledávací menu vlevo je funkční jen po předchozím přihlášení do map před spuštěním Android Auto, dávalo by smysl ho rovnou skrýt, pokud uživatel přihlášený není. Jinak je tam jen pro zlost. V poslední verzi 9.6.0 navíc nějak nefunguje, že by se schovalo samo po překročení 30km/h bez navigace. Poloha je přitom zobrazovaná správně, tj. není to problém komunikace s GPS modulem.
Vyhledávací panel nelze schovat ani poklepáním na ikonku mapy v rohu, tj. jde o nějaký bug.
Android 11, Xiaomi MI11 Lite.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Děda Tomáš

16.8.2021 v 14:28

Dobrý den, stačí mít stažený hlas TTS, ten čte i směry...
více zde v sekci hlas: https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/mapy.cz-pro-mobilni-zarizeni-android-ios/zname-prekazky-faq-v-aplikaci-mapy.cz-pro-android

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jiří Kolařík

16.8.2021 v 14:29

Panel vlevo by se sám měl schovat, pokud se rozjede bez navigace. Nejde schovat žádným polepem tlačítka apod..

Jiří Kadaník

22.8.2021 v 21:34

Zdravím,
měl bych dotaz ohledně navigace v autě. Když si uložím konkrétní trasu (variantu) z bodu A do bodu B (většinou ukazují 2 nebo 3 varianty), tak by mě zajímalo, zda-li při použití uložené trasy (varianty) se nabídne i jiná varianta (lepší provoz) nebo to zůstane při té uložené, která v tu dobu může být delší (časově, délkově)?
Děkuji.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Android auto - Mapy cz

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)