Upoutávky a karusely na mobilu

Výsledky směřující na další služby Seznamu neboli upoutávky jsou doplněním fulltextového vyhledávání. Zobrazují se v případě, kdy na zadaný dotaz jsou nalezeny vhodné výsledky v dalších službách Seznamu. Toto vyhledávání probíhá nezávisle na vyhledávání ve fulltextové databázi. Upoutávky se zařadí na takovou pozici, na kterou mají z hlediska relevance nárok.

Podoba výsledku se liší v závislosti na službě, která výsledek dodává (v rámci jedné služby můžou mít výsledky i více různých podob). Většina upoutávek má i v mobilní verzi shodný vzhled s verzí na desktopu.

Upoutávky na obrázky, videa nebo recepty jsou v mobilní verzi v podobě jednořádkového karuselu, kterým lze posouvat do stran, aniž by docházelo k posunu celé stránky.

Upoutávka na služby sbazar, sdovolená, sauto a sreality v mobilní verzi nemají obrázek.

TIP

Kompletní přehled upoutávek naleznete na stránce Upoutávky.

Karusel pomáhá s orientací a výběrem souvisejících dotazů v konkrétním tématu. Zobrazuje se přímo pod vyhledávacím polem. Odpovídá pouze v případě, kdy má přidanou hodnotu pro uživatele, např. výběr receptů nebo jedlých hub. Mobilní verze se od desktopové liší umístěním obrázku. Karuselem lze posouvat do strany bez posouvání celé stránky.

TIP

Ucelený přehled karuselů naleznete na stránce Karusely.

Podoba upoutávky na mobilním zařízení

Upoutávka pro Obrázky

Obrázky - upoutávka

Podoba karuselů na mobilním zařízení

Zobrazení karuselu na mobilním zařízení

Karusel s recepty

Zobrazení karuselu ke tématické kampani na mobilním zařízení

Karusel pro podporu kampaně
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás