Nastavení polohy

Vyhledávání v určitých případech dokáže zohlednit vaši polohu a vrátit tak relevantnější výsledky. V současnosti se poloha uživatele zohledňuje pro výběr firem do upoutávek na Firmy.cz, pro sestavení upoutávky Počasí.cz a také pro nabízení často zadávaných frází v Našeptávači.

Kde najdu možnost nastavení polohy?

V upoutávkách, které umí pracovat s polohou hledejte odkazy Nastavit polohu nebo Změnit polohu:


 

V zápatí stránky vyhledavače heldejte odkaz Nastavení polohy:

Možnosti nastavení

Po kliknutí na odkaz Nastavit polohu nebo Změnit polohu se zobrazí stránka, kde si můžete vybrat jednu z níže uvedených možností.

 • Chci svou aktuální polohu detekovat automaticky (doporučeno)

  Nastavení je vhodné zejména pro laptopy, tablety a telefony. v tomto případě se vyhledávač pokusí sám určovat aktuální polohu na základě IP adresy zařízení a dostupných dat o geografickém rozložení Internetu. Při této volbě se vám zobrazí mapa s přibližnou aktuální polohou. Pokud přistupujete z počítačů, je možné, že poloha nebude přesná. v tom případě je lépe nastavit aktuální polohu na mapě ručně (viz níže).

  TIP

  Aby volba správně zafungovala, je nutné povolit prohlížeči odesílání informací o vaší poloze. Tuto problematiku popisujeme v části Povolení odesílání informací o vaší poloze.

 • Chci svou aktuální polohu označit na mapě

  V některých případech automaticky určená poloha nemusí být dostačující, a proto je užitečné nastavit si polohu na mapě ručně.


   

  Zvolíte-li tuto možnost, zobrazí se vám interaktivní mapa s panáčkem. Mapu můžete posouvat, přibližovat a oddalovat. Na vybrané místo můžete panáčka umístit kliknutím či jeho uchopením a přetažením.

 • Nechci nastavovat svoji polohu

  Pokud si nepřejete, aby vyhledávání zohledňovalo vaši polohu, zvolte tuto možnost. Zároveň tím uvedete nastavení polohy do výchozího nastavení.

 

Stisknutím tlačítka Uložit nastavení svoji volbu potvrdíte a poloha je nastavena. Nastavení polohy se uloží do souboru cookie na vašem počítači. Na serverech Seznamu žádné údaje o poloze uživatelů nejsou ukládány. Pokud dojde ke smazání příslušného cookie souboru, vyhledávač bude dále poskytovat výsledky bez ohledu na polohu. Pro změnu nastavení však doporučujeme používat výše popsaný postup.

Výchozí chování vyhledávače

Pokud jste si žádnou polohu na Seznamu ještě nenastavili, vyhledávač vám bude poskytovat stejné výsledky bez ohledu na polohu.

Pokud jste si na hlavní stránce Seznamu nastavili oblast pro zobrazování předpovědi počasí, vyhledávač bude používat tuto oblast jako výchozí polohu pro vyhledávání. Pozdější nové nastavení polohy pro vyhledávání však nemá zpětný vliv na nastavení oblasti pro předpověď počasí na hlavní stránce Seznam.cz.

Povolení odesílání informací o vaší poloze

Při nastavování polohy můžete být dotázáni vašim zařízením/prohlížečem, abyste povolili odesílání informací o vaší poloze. Bez tohoto povolení nemusí funkce pracovat správně. Obvykle můžete vybrat, zda chcete udělit povolení jednorázově či trvale. Pro větší komfort jej doporučujeme povolit trvale.

V prohlížeči Microsoft Edge hledejte ve spodní části prohlížeče informace zvýrazněné na obrázku:


V prohlížeči Internet Explorer hledejte ve spodním panelu prohlížeče informaci zvýrazněnou na obrázku:


 

V prohlížeči Google Chrome hledejte v horním panelu prohlížeče informaci zvýrazněnou na obrázku:


 

V prohlížeči Firefox hledejte u horního panelu prohlížeče informaci zvýrazněnou na obrázku:Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás