Nastavení polohy

Vyhledávání v určitých případech dokáže zohlednit vaši polohu a vrátit tak relevantnější výsledky. V současnosti se poloha uživatele zohledňuje pro výběr do upoutávek na Firmy.cz a Kupi.cz, pro sestavení upoutávky Počasí.cz, Sbazar, Sauto a Sreality

Možnosti nastavení polohy

Informace o vaší poloze se nachází v zápatí stránky s výsledky vyhledávání. Pokud zobrazená poloha nesouhlasí, klikněte na odkaz Aktualizovat. V případě, že máte zjišťování polohy povolené, prohlížeč ji automaticky aktualizuje. Odkaz využijete i v případě, kdy cestujete, a my vám neukazujeme správnou polohu. V opačném případě se zobrazí dialogové okno s odkazem do nápovědy. Povolíte-li zjišťování polohy, bude se vám podle ní přizpůsobovat obsah výše zmíněných upoutávek.

Patička stránky výsledků vyhledávání zobrazující polohu

Podoba dialogu upozorňující na zakázanou polohu

Výchozí chování vyhledávače

Pokud jste si zjišťování polohy na Seznamu ještě nenastavili, vyhledávač vám bude poskytovat výsledky bez ohledu na polohu.

Máte-li z nějaké stránky Seznamu nastavenou oblast pro zobrazování předpovědi počasí, vyhledávač bude používat tuto oblast jako výchozí polohu pro vyhledávání. Pozdější nové nastavení polohy pro vyhledávání však nemá zpětný vliv na nastavení oblasti pro předpověď počasí na hlavní stránce Seznam.cz.

Povolení odesílání informací o vaší poloze

Při nastavování polohy můžete být dotázáni vašim zařízením/prohlížečem, abyste povolili odesílání informací o vaší poloze. Bez tohoto povolení nebude funkce pracovat správně. Obvykle můžete vybrat, zda chcete udělit povolení jednorázově či trvale. Pro větší komfort jej doporučujeme povolit trvale. Nastavení polohy pro jednotlivé prohlížeče najdete na samostatné stránce.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás