Nastavení polohy

Vyhledávání v určitých případech dokáže zohlednit vaši polohu a vrátit tak relevantnější výsledky. V současnosti se poloha uživatele zohledňuje pro výběr do upoutávek na Firmy.cz a Kupi.cz, pro sestavení upoutávky Počasí.cz, Sbazar, Sauto a Sreality

Kde najdu možnost nastavení polohy?

V zápatí stránky vyhledávače hledejte odkaz Nastavení polohy:

 

Možnosti nastavení

Po kliknutí na Jak povolit polohu se zobrazí stránka s nápovědou, kde naleznete kroky, jak zakázat, či povolit geolokaci v různých prohlížečích - Chrome, Seznam browser, Firefox aj. 

Pokud je v prohlížeči určování polohy zakázáno, zobrazí se vyskakovací okno s upozorněním a odkazem na nápovědu.

 

Jakmile máte nastaveno dle návodů, vidíte dole v patičce stránky vaši polohu, podle které se následně budou přizpůsobovat výsledky výše zmíněných upoutávek.

 

  • Aktualizovat
Může se stát, že budete cestovat a objevíte se na jiném místě, než ukazují naše stránky. Kliknutí na Aktualizovat obnovíte geolokaci a posléze se vám budou zobrazovat výsledky pro aktuální polohu.
 
  • Více informací
Více informací vás odkáže na stránku, kde najdete návody pro různé situace, se kterými se můžete setkat u geolokace v různých prohlížečích.  
  

 

Výchozí chování vyhledávače

Pokud jste si žádnou polohu na Seznamu ještě nenastavili, vyhledávač vám bude poskytovat výsledky bez ohledu na polohu.

Pokud jste si na nějaké stránce Seznamu nastavili oblast pro zobrazování předpovědi počasí, vyhledávač bude používat tuto oblast jako výchozí polohu pro vyhledávání. Pozdější nové nastavení polohy pro vyhledávání však nemá zpětný vliv na nastavení oblasti pro předpověď počasí na hlavní stránce Seznam.cz.

Povolení odesílání informací o vaší poloze

Při nastavování polohy můžete být dotázáni vašim zařízením/prohlížečem, abyste povolili odesílání informací o vaší poloze. Bez tohoto povolení nebude funkce pracovat správně. Obvykle můžete vybrat, zda chcete udělit povolení jednorázově či trvale. Pro větší komfort jej doporučujeme povolit trvale.

V prohlížeči Microsoft Edge hledejte v horní části prohlížeče informace zvýrazněné na obrázku:


V prohlížeči Internet Explorer hledejte ve spodním panelu prohlížeče informaci zvýrazněnou na obrázku - doporučujeme prokliknout Možnosti pro tento web, kde klikeme na Vždy povolit:


 

V prohlížeči Google Chrome hledejte v horním panelu prohlížeče informaci zvýrazněnou na obrázku:

 


V prohlížeči Firefox hledejte u horního panelu prohlížeče informaci zvýrazněnou na obrázku - doporučujeme zaškrtnout Zapamatovat si toto rozhodnutí:Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás