Psaní zpráv

Odeslání zprávy je otázkou několika málo kliknutí a zvládne jej bez sebemenších obtíží každý.

  • V levém horním rohu klikněte na tlačítko "Nová zpráva". Otevře se okno pro psaní nové zprávy.  • Do pole "Komu:“ zadejte e-mailovou adresu příjemce. Adresu je také možné vybrat z Kontaktů kliknutím na ikonku  na levém konci pole Komu.  • Do pole "Předmět:" zadejte krátký popis předmětu zprávy.
  • Do pole pro psaní zprávy napište text.
  • Připravenou a napsanou zprávu poté odešlete kliknutím na tlačítko "Odeslat zprávu".  • V horní části obrazovky se zobrazí potvrzení o odeslané zprávě

Formátování textu

Nad polem pro psaní zprávy je dostupná lišta formátování textu (HTML). Napsaný text tak můžete zvýraznit, podtrhnout, napsat kurzivou nebo změnit jeho velikost i barvu. Do textu můžete také vložit obrázek, aktivní odkaz nebo smajlíka. Zprávu si také můžete nechat překontrolovat na překlepy.Pokud chcete zprávu vytvořit pouze ve formátu čistého textu (tedy bez možností HTML formátování), klikněte na odkaz "Zrušit formátování". Veškeré provedené úpravy textu tak ovšem budou ztraceny.

Kontrola překlepů

Pro kontrolu překlepů v napsaném textu slouží tlačítko Tlačítko pro nalezení překlepů. Zobrazené chyby jsou červeně zobrazeny. Kliknutím levým tlačítkem myši na chybu se zobrazí návrhy oprav. Výběrem navrženého slova je chyba ihned opravena.

Přikládání souborů

Pokud chcete ke zprávám přikládat i soubory jako přílohy (např. fotografie z dovolené, dokumenty, prezentace apod.), doporučujeme se nejprve seznámit s možnostmi práce s přílohami a to v nápovědě Přiložení přílohy.

Potvrzení přečtení

V případě, že si chcete ověřit, zda si příjemce vaši zprávu skutečně otevřel a přečetl, zatrhněte v levém dolním rohu okna volbu "Potvrdit přečtení". Příjemci se po otevření doručené zprávy zobrazí dotaz, zda chce přečtení potvrdit, případně je přečtení potvrzeno automaticky.

Potvrzení o přečtení na straně příjemce se vždy řídí nastavením v jeho vlastní schránce na Seznamu, a to v části Čtení zpráv > Potvrzení o přečtení.

Poznámka: Funkce potvrzení přečtení je plně podporována pouze v rámci e-mailových schránek na Seznam.cz. Nezaručujeme, že se požadavek na potvrzení přečtení zprávy zobrazí a potvrzení odešle také v případě schránek jiných poskytovatelů nebo poštovních programů.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás