Psaní zpráv

Odeslání zprávy je otázkou několika málo kliknutí a zvládne jej bez sebemenších obtíží každý.
 
 • V levém horním rohu klikněte na tlačítko "Napsat e-mail". Zobrazí se okno pro psaní nové zprávy.


   
 • Do pole "Komu“ zadejte e-mailovou adresu příjemce. Adresu je také možné vybrat z Kontaktů kliknutím vlevo na tlačítko "Komu" nebo během psaní z našeptaných kontaktů.


   
 • Do pole "Předmět:" zadejte krátký popis předmětu zprávy.
 • Do pole pro text zprávy napište text.
 • Připravenou a napsanou zprávu poté odešlete kliknutím na tlačítko "Odeslat e-mail".


   
 • V horní části obrazovky se zobrazí potvrzení o odeslané zprávě.

 

Formátování textu

Nad polem pro psaní zprávy je dostupná lišta formátování textu. Napsaný text můžete zvýraznit, podtrhnout, napsat kurzivou nebo změnit jeho velikost. Do textu můžete vložit obrázek, aktivní odkaz nebo smajlíka. Zprávu si také můžete nechat překontrolovat na překlepy.Pokud chcete zprávu vytvořit pouze ve formátu čistého textu (tedy bez možností HTML formátování), klikněte na odkaz "Prostý text". Veškeré provedené úpravy vzhledu textu tak ovšem budou ztraceny.
 

Kontrola překlepů

Pro kontrolu překlepů v napsaném textu slouží tlačítko Tlačítko pro nalezení překlepů. Zobrazené chyby jsou červeně zobrazeny. Kliknutím levým tlačítkem myši na chybu se zobrazí návrhy oprav. Výběrem navrženého slova je chyba ihned opravena.

Přikládání souborů

Pokud chcete ke zprávám přikládat i soubory jako přílohy (např. fotografie z dovolené, dokumenty, prezentace apod.), doporučujeme se nejprve seznámit s možnostmi práce s přílohami a to v nápovědě Přiložení přílohy.
 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás