Zprávy doručované do složky Hromadné

Jste-li odesílatelem zpráv na uživatele Email.cz a řešíte doručování svých zpráv do složky Hromadné, níže naleznete některé tipy a postupy, které pomohou zlepšit doručitelnost vašich zpráv. Ať už chcete preventivně zvýšit validitu odesílaných reklamních kampaní, transakčních zpráv i osobní pošty, nebo se již potýkáte s tím, že jsou vaše zprávy na Seznam.cz vyhodnocovány jako spam či hromadné.
 

Co mám dělat, když mé zprávy padají do Hromadné?

Padají-li vaše hromadná sdělení, například obchodní sdělení, newslettery, oběžníky aj., do Hromadné, vězte, že je to tak správně. Tato složka vznikla za účelem umožnit uživatelům lépe třídit došlou poštu, oddělit opravdu důležité osobní zprávy (ty doručujeme do složky Doručené) od zpráv masového charakteru (řadíme do Hromadné). 

Končí-li u příjemců ve složce Hromadné transakční zprávy (tj. registrační e-maily, obnova hesla, potvrzení objednávek, zakoupený digitální obsah, komunikace zákaznické podpory), kontaktujte naši technickou podporu.

 

Obecná doporučení pro hromadná rozesílání:

Nejprve náležitosti odesílaných hromadných zpráv:
  • Zprávy musí být zasílány na adresy, od kterých máte souhlas se zasíláním (v souladu se zákonem č.480/2004sb).
  • Zprávy musí obsahovat funkční odkaz na odhlášení z odběru (to se týká hlavně newsletterů a obchodních nabídek (v souladu se zákonem č.480/2004sb).
  • Zprávy musí být zasílány z existující a funkční e-mailové adresy.

Obecná doporučení:
  • IP adresa Vašeho odesílacího serveru by neměla být na žádném veřejném blacklistu (viz. např. test na https://www.mxtoolbox.com, záložka blacklists).
  • Posílat maximum zpráv v jednom SMTP spojení (např. 100).
  • Neotevírat více než 1500 spojení z jedné IP adresy v jednom pětiminutovém intervalu.
  • V tomto pětiminutovém okně posílat z jedné IP adresy maximálně 100 000 zpráv o celkových datech 1 GB.
  • Udržovat databázi e-mailových adres aktuální a vyřazovat z ní neexistující adresy.
  • Rozložit rozesílání zasílání hromadných zpráv do většího časového úseku, nejlépe několika hodin, a nesnažit se poslat vše najednou během několika minut

Při nedodržení těchto doporučení může systém z bezpečnostních důvodů spojení přerušit s chybovým hlášením:

421 email.seznam.cz 4.7.1 you have been temporarily banned (https://napoveda.seznam.cz/cz/email/email-caste-dotazy/)

Tato dočasná blokace je udělena na interval 5 minut, který se nastavuje vždy s každým pokusem o spojení a odeslání zprávy během trvající dočasné blokace. Je tedy třeba vždy od posledního výskytu hlášení 4.7.1 vyčkat 5 minut a teprve poté se pokusit o další doručování dle výše uvedených doporučení.

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás