Správci

Ve struktuře Email Profi existuje autorita zvaná správce – to je osoba (účet), která má práva měnit určitá nastavení organizace nebo domény. Účet, kterým doménu do Email Profi napojíte nebo zaregistrujete, se automaticky stává administrátorský. Jiného správce může mít celá organizace (její správce může měnit nastavení všech domén v organizaci) i konkrétní doména.
 

Rozdíly mezi správou organizace a domény

Zaregistrujete-li do Email Profi doménu, automaticky se stanete (účet, kterým jste do administrace přihlášeni) jejím správcem a správcem celé organizace, které doména náleží. Každý správce může přidávat další správce – doméně nebo celé organizaci. Doménu nebo organizaci tím pádem může spravovat více osob. Správce lze samozřejmě i odebírat a tím jim ukončit možnost spravovat organizaci nebo doménu.

Přidáte-li správce organizaci, ten má oprávnění měnit veškerá nastavení všech domén v této organizaci, vytvářet a odebírat schránky, doménu prodlužovat atd. Pokud nastavíte správce jen konkrétní doméně, tento správce po přihlášení do administrace Email Profi uvidí celou organizaci, ve které tato doména je, uvidí i seznam všech domén v organizaci, ale bude moci otevřít nastavením jen té jedné k níž má oprávnění.
 

Přidání správce organizaci nebo doméně

  • Přihlaste se k Email Profi svým správcovským účtem a vyberte požadovanou organizaci.
  • Z menu zvolte Správci – na této stránce uvidíte přehled současné organizace i pod ní zařazených domén a všech správců.
  • V každé části pod seznamem správců najdete odkaz Přidat správce organizace, resp. Přidat správce domény, kterým můžete pověřit dalšího uživatele správou celé organizace nebo jedné domény.

 
  • V zobrazeném okénku vepište do pole E-mailová adresa správce adresu účtu dalšího správce a potvrďte ji tlačítkem Přidat.
    E-mailová schránka musí být registrována na Seznamu, tedy obsahovat doménu @seznam.cz, @email.cz nebo @post.cz.

 
  • Adresa se poté bude zobrazovat i v seznamu správců domény.
 

Odstranění správce domény

  • Odstranit správcovský účet může kterýkoliv z přihlášených správců kliknutím na ikonku odpadkového koše vpravo od nastavené správcovské adresy.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás