Správci

Ve struktuře Email Profi existuje autorita zvaná správce – to je osoba (účet), která má práva měnit určitá nastavení organizace nebo domény. Účet, kterým doménu do Email Profi napojíte nebo zaregistrujete, se automaticky stává administrátorský. Jiného správce může mít celá organizace (její správce může měnit nastavení všech domén v organizaci) i konkrétní doména.
 

Rozdíly mezi správou organizace a domény

Účet, kterým do Email Profi zaregistrujete doménu, se automaticky stane jejím správcem a správcem celé organizace, které doména náleží. Každý správce může přidávat další správce – pouze doméně nebo celé organizaci s více doménami. Doménu nebo organizaci tím pádem může spravovat více osob. Správce lze samozřejmě i odebírat a tím jim ukončit správu organizace nebo domény.

Přidáte-li správce k organizaci, ten má oprávnění měnit veškerá nastavení všech domén v této organizaci, vytvářet a odebírat schránky, prodlužovat domény atd.
Pokud nastavíte správce jen konkrétní doméně, tento správce v administraci Email Profi uvidí, ve které organizaci doména je, jaké jsou další domény v organizaci, ale otevřít a upravovat nastavení bude moci pouze u jemu svěřené domény.
 

Přidání správce organizaci nebo doméně

 • Přihlaste se k Email Profi svým správcovským účtem a vyberte požadovanou organizaci.
 • Z menu zvolte Správci – zde uvidíte přehled správců organizace a domén.
 • Na stránce najdete odkazy Přidat správce organizace, resp. Přidat správce domény, kterým můžete pověřit dalšího uživatele správou organizace nebo jedné domény.

 
 • V okně Přidat správce vepište do pole E-mailová adresa správce adresu účtu dalšího správce a potvrďte ji tlačítkem Přidat.
  E-mailová schránka musí být registrována na Seznamu, tedy být na doméně @seznam.cz, @email.cz nebo @post.cz.

 
 • Tento uživatel nyní po přihlášení do administrace Email Profi uvidí jemu svěřené organizace/domény a bude jim moci měnit nastavení. Jeho adresa se také začne zobrazovat i v seznamu správců.
 

Odstranění správce domény

Odebrat správce může kterýkoli jiný správce organizace/domény. Máte-li ve správě organizaci, můžete odebírat správce u této organizace a všech jednotlivých domén. Jste-li ovšem správcem pouze jedné domény, můžete měnit nastavení pouze u ní – nemáte oprávnění mazat správce u nadřazené organizace či jiných domén.
 
 • Přihlašte se účtem správce do přihlášení do administrace Email Profi
 • Klikněte na příslušnou organizaci, ve které chcete udělat změny.
 • Přes hlavní menu přejděte do sekce Správci.
 • V seznamu správců domény/organizace můžete odebrat správce kliknutím na ikonku odpadkového koše vpravo od nastavené správcovské adresy.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás