Fórum nápovědy

Seznam

Export GPX z mobilní aplikace, nebo z webové na mobilu

Stepan Bouda

13.1.2019 v 12:03

Potřeboval bych do své navigace Garmin dostat GPX, který jsem si vytvořil v aplikaci mapy.cz.
Garmin mobilní aplikace Connect podporuje import GPX.

Ale aplikace Mapy.cz nepodporuje export v GPX.

Podporuje to webová verze, ale když se ji pokouším otevřít na mobilu, vždycky se mi po přihlášení otevře mobilní aplikace. Děsně mě to frustruje, už si tu s tím hraju tři hodiny.

Help please?

Štěpán

Jana Helpdesk • Moderátor

15.2.2019 v 15:31

Dobrý den,

mobilní aplikace Mapy.cz export do GPX skutečně nepodporuje, export do GPX najdete v mobilním zobrazení webu Mapy.cz, ale nyní jsem na iPhone otestovala přihlášení do Mapy.cz a máte skutečně pravdu, zřejmě se odchytí při procesu přihlášení volání URL vedoucí na Mapy.cz a iOS tedy otevře aplikaci, která je k tomuto asociována. Předám hlášení kolegům z týmu Mapy.cz, aby se podívali, zda najdeme nějaké řešení.

Děkujeme za pochopení.

Pěkný den, Jana

Martin Šálek

26.2.2019 v 12:50

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je nějaký posun v tomto tématu. V mobilní aplikaci máme vytvořený seznam bodů. který potřebujeme exportovat do GPX. Nicméně volby exportu do GPX není ani v mobilní aplikaci (to je zřejmé z popisu), ale ani po přihlášení v desktop prostředí. Děkuji.

Jana Helpdesk • Moderátor reagoval na příspěvek od Martin Šálek

6.3.2019 v 13:13

Dobrý den,

v desktop prostředí se přihlašujete v aplikaci Mapy.cz pro Windows, nebo na webu mapy.cz? Na webu by totiž export měl být, vizte přílohu. Upozorním, že to funguje jen pokud provedete import přes Nástroje > Import GPX a vyberete soubor z počítače. Pokud soubor přetáhnete do mapy, dojde jen k jeho vykreslení, odtud ale nejde exportovat.

Pěkný den, Jana

Vrgada 12345

9.8.2019 v 22:32

nefunguje import jen pretazeni mysi

Vrgada 12345

9.8.2019 v 22:34

zkuste to prosim, mam soubor gpx, dostanu ho pretazenim do pocitace, pri sdileni se zobrazi v mobilu zobrazi pouze mapa bez trasy. import pres nabidku nejede. neni proste cesta jak dostat gps do mobilu

Jakub Puterka

13.8.2019 v 13:22

Ja tento problém riešim nasledovne:
1. Trasu si vytvorím v appke/pc
2. Dám túto trasu zdieľať
3. Na mobile si otvorím prehliadač s prázdnou stránkou, zakliknem v nastavení "request desktop site" a potom prilepim odkaz na trasu
4. V prehliadači sa mi otvorí desktop verzia mapy.cz, odkiaľ si viem stiahnuť gpx súbor do mobilu.

Ideálny by bol samozrejme export gpx priamo z mobilnej appky :)

Lubomír Doležal

1.9.2019 v 11:30

Také se připojuji k vláknu. Funkce exportu mapy do gpx přímo v telefonu by se moc hodila. Například pro nahrání vytvořené trasy do aplikace Beeline. Jejich plánování pomocí google maps api nestojí za moc. Export v PC a posílání do telefonu je trochu krkolomné, i když zvládnutelné.

K C

12.11.2019 v 22:36

Dobrý den, ve verzi IOS a prohlížeči Firefox nelze export hod uložit do souboru, zobrazí se pouze jeho obsah na obrazovce. Je to věc portálu mapy.cz, nebo Firefoxu? Přes Safari to jde. Děkuji

UA:Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 13_0 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) FxiOS/20.0 Mobile/15E148 Safari/605.1.15

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od K C

15.11.2019 v 7:11

relevantní
Dobrý den, jedná se o chybu, opravíme. Díky

JAN SCHEJBAL

23.11.2019 v 14:20

Dobry den, je v planu export do GPX v mobilní aplikaci jako uložení do souboru.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od JAN SCHEJBAL

25.11.2019 v 9:06

relevantní
Dobrý den, ano je, ale aktuálně na tom ještě nepracujeme..

Tomáš Vodňanský reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

13.12.2019 v 9:58

To je skvělá zpráva, že se k tomu chystáte, těším se na tuto funkci.
Pěkný den a hlavně to moc neodkládejte :-)

Tom

Petr Cita reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

5.4.2020 v 17:28

Zdravím, já bych to teda taky potřeboval. Na co mi je PC když jsem na motorce nebo kole někde v lese a potřebuji naplánovat? Taky žádám o možnost exportu.

Dík, Petr

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

6.4.2020 v 8:38

Zatím se to dá obejít tak, že si web mapy.cz otevřete v prohlížeči na mobilu a tam provedete export..

Josef Kudělka

6.4.2020 v 21:35

Dobrý den,
...dokud nebude v Mapy.cz podpora práce se souborem GPX - jak na mobilu APP, tak na PC, tak je to pořád špatné a plné využiti Mapy:cz pokulhává....
Mapy .cz by měly umět podporovat soubory gpx. Jak trasy, tak i body...

V prvé řadě jde o uložení nahrané trasy (bodů) v mobilu (vytvořený na PC /mobilu) na můj disk v daném zařízení pod mým názvem v souboru gpx.
Následně volná, běžná práce se souborem, tj export, import copy...
To mi umožní pracovat i off-line s libovolným připraveným souborem GPX, - v případě improvizace třeba na horách, tam kde není signál, atd...
Na "batůžek" se bohužel nemohu spoléhat v divočině...
Prostě dokud to nebude, stále je nutno se dívat po konkurenci !
Josef Kudělka

Mapyvmobilu reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

10.5.2020 v 21:49

To já na iPhonů 8 udělám ... export jde ale nelze to v tom mobilu nikde najít ... nedává to možnost pro výběr k uložení na určité místo ... jen to uloží ... a ani mi to nepoví kam

Jaromír Macháň reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

29.5.2020 v 10:27

To mě nenapadlo, díky za info. Prozatím budu využívat, než to někdy doděláte v app.

Milos Kajanovic reagoval na příspěvek od Mapyvmobilu

29.6.2020 v 15:18

Akurat sa s tym hram kvoli exportovaniu do garminov. V ios-e mi ten export ulozi do i-cloudu. Po stiahnuti mi hore v pravo svieti download sipka dole. Kliknes na nu a ukaze ti subor gpx. Potom das len otvorit v Connect (pre garmin) alebo inej mapovej app.. ostatme uz riesi app Connect (ina app)...

Looxman

7.7.2020 v 9:48

to je neuveriteľné, že táto funkcia stále chýba v mobilnej aplikácií mapy. cz, apka je fajná, ale na navigovanie po ceste pouzivam inu(lepšiu navi) ktorá prijme gpx, zial mapy. cz to neumožňujú priamo. Veľká chyba. Škoda.

tom tom

11.7.2020 v 21:34

Dobrý den,

bylo by opravdu možné přidat do aplikace mapy export gpx souboru? Slibovali jste to už před drahnou dobou. Předem díky

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Export GPX z mobilní aplikace, nebo z webové na mobilu

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)