Fórum nápovědy

Seznam

Nefunční GPS při připojení k Android auto

Pavel Rataj

29.6.2022 v 11:57

Vlastním telefon Xiaomi Mi Note 10. Verze Android 11 , Miui 13.0.1 , verze Android auto 7.7.622134 , aplikace mapy.cz 9.18.0. Po aktualizaci aplikace mapy.cz a připojení telefonu kabelem k vozidlu Ford Custom přestane aplikace ukazovat polohu. Po odpojení kabelu aplikace hledá signál GPS. Po restartu aplikace v telefonu běží zcela korektně. Google maps běží po připojení normálně , pokud přepnu na mapy.cz , tak GPS signál zmizí. Předchozí verze mapy.cz fungovali bez problémů.

jiří holinec

10.7.2022 v 16:54

Dobrý den,

ten návod od seznamu je samozřejmě nepoužitelný, budete-li postupovat krok po kroku dle něj a máte zrcadlící navigaci v autě jako já a auto vyrobené před rokem 2020 fungovat vám to nebude.

Jirka

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

15.7.2022 v 13:53

Dobrý den, zkuste prosím nejnovější verzi z betatestu 9.20
https://play.google.com/apps/testing/cz.seznam.mapy

Pavel Rataj reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

18.7.2022 v 10:16

relevantní
Beta verze nainstalována ale problém bude v infotaimentu vozidla. Nejnovější verze sync 3.4 bohužel nefunguje. Na jiném autě se starší verzí sync vše v pořádku. Takže chyba bude u Forda.
Edit: Ve chvíli volna jsem nainstaloval další navigace. Zde je výsledek : On Line - Google maps + Waze - fungují jak mají. Off Line - Mapy.cz + Map Factor - stejný problém po připojení k autu stále hledají GPS. Sygic - funguje naprosto spolehlivě. Takže problém bude kdesi mezi vývojáři gůgl a vývojáři aplikací.

Petr Krsička

3.1.2023 v 15:36

Dobrý den, mám naprosto stejný problém jak popisujete. Vozidlo Ford Ranger 2021, telefon Samsung x Cover Pro. Podařilo se Vám nějakým způsobem problém vyřešit ??? Díky za jakoukoliv radu. Krsička

Josef Uhlík

11.2.2023 v 21:29

Ford S -Max Sync 3. Telefon Sony Xperia 1II. Druhý telefon Google Pixel 4. Mapy.cz neustále ukazují polohu město Nižbor..
Všechny ostatní navigace jako Google map,Sygic i Waze fungují normálně.

Pavel Stejskal reagoval na příspěvek od Josef Uhlík

14.2.2023 v 11:42

Mám to úplně stejně (včetně Nižboru)...Dost mě to štve, protože jsem na mapy.cz zvyklý a nechci přecházet na Google, nebo Waze. Ale asi budu muset pokud se problém nepodaří vyřešit.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

3.3.2023 v 11:41

Dobrý den, je to problém hlavně vozů Ford, nechodí kompletní data z GPS. Zkusíme opravit.

R E

8.3.2023 v 19:29

Hlásím se také s Fordem Smax a sync 3.4.
Hodně mě to štve, poslední verze vašich map je úplně skvělá.

Miroslav Kroupar reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

17.3.2023 v 7:41

Opravuje prosím rychle, stejně jako ostatní vlastníci auta značky Ford i mě už nebaví koukat stále na Nižbor a čekat na signál GPS až do soudného dne, zvykám si už pomalu na jiné mapové aplikace (všechny jiné v autě fungují bez omezení). Záležitost se táhne už skoro 3/4 roku, nelze se v tomto ohledu (příjem a čtení signálu GPS) vrátit aspoň dočasně k funkční alternativě ze starší verze aplikace (dokud problém nebude úspěšně vyřešen) a nesvádět vše primárně jen na neúplný kód GPS od Fordu?

Pavel Krchňavý

28.3.2023 v 7:19

Mám stejný problém jako ostatní majitelé vozů Ford (po připojení kabelem k vozidlu mapy ztratí signál GPS) - protože tento problém trvá už téměř rok a ze strany mapy.cz se nerýsuje žádná náprava, navrhoval bych vestavět do aplikace volbu zda chci používat GPS vozidla nebo GPS telefonu.
Použíl bych signál GPS z telefonu a tím by aplikace fungovala jako kdysi - sice poněkud nepřesně (když je telefon odložen uprostřed vozidla) - ale alespoň nějak ...

Martin Šimůnek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

5.4.2023 v 15:25

Dobrý den,
jste schopen aspoň orientačně sdělit, kdy lze očekávat tuto opravu? Problém trvá už od loňského léta, což není zrovna krátká doba.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Martin Šimůnek

12.4.2023 v 12:55

Dobrý den, vydali jsme novou verzi, s opravou pro vozy Ford apod. Vyzkoušejte

9320005 (9.32.0)

Navštivte prosím stránku https://play.google.com/apps/testing/cz.seznam.mapy, zde se můžete stát Betatesterem. Pokud bude k dispozici beta verze aplikace, nabídne se vám ke stažení.

Pavel Rataj reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

13.4.2023 v 14:41

Tak se zdá , že si konečně pustím navigaci v mém Fordu Custom! Zatím vyzkoušeno jen krátce. Zítra pojedu do Budapešti , tak funkčnost dostatečně vyzkouším. Díky za opravu.

Petr Skalický reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

26.5.2023 v 10:57

Tohle pomohlo a už funguje. Ford Sync 3.4. ¨Díky

Nový dotaz

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)

Nefunční GPS při připojení k Android auto

Přiložené přílohy

Zbývá 12MB (z 12MB)