Fórum nápovědy

Seznam

Nefunční GPS při připojení k Android auto

Pavel Rataj

29.6.2022 v 11:57

Vlastním telefon Xiaomi Mi Note 10. Verze Android 11 , Miui 13.0.1 , verze Android auto 7.7.622134 , aplikace mapy.cz 9.18.0. Po aktualizaci aplikace mapy.cz a připojení telefonu kabelem k vozidlu Ford Custom přestane aplikace ukazovat polohu. Po odpojení kabelu aplikace hledá signál GPS. Po restartu aplikace v telefonu běží zcela korektně. Google maps běží po připojení normálně , pokud přepnu na mapy.cz , tak GPS signál zmizí. Předchozí verze mapy.cz fungovali bez problémů.

jiří holinec

10.7.2022 v 16:54

Dobrý den,

ten návod od seznamu je samozřejmě nepoužitelný, budete-li postupovat krok po kroku dle něj a máte zrcadlící navigaci v autě jako já a auto vyrobené před rokem 2020 fungovat vám to nebude.

Jirka

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

15.7.2022 v 13:53

Dobrý den, zkuste prosím nejnovější verzi z betatestu 9.20
https://play.google.com/apps/testing/cz.seznam.mapy

Pavel Rataj reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

18.7.2022 v 10:16

relevantní
Beta verze nainstalována ale problém bude v infotaimentu vozidla. Nejnovější verze sync 3.4 bohužel nefunguje. Na jiném autě se starší verzí sync vše v pořádku. Takže chyba bude u Forda.
Edit: Ve chvíli volna jsem nainstaloval další navigace. Zde je výsledek : On Line - Google maps + Waze - fungují jak mají. Off Line - Mapy.cz + Map Factor - stejný problém po připojení k autu stále hledají GPS. Sygic - funguje naprosto spolehlivě. Takže problém bude kdesi mezi vývojáři gůgl a vývojáři aplikací.

Petr Krsička

3.1.2023 v 15:36

Dobrý den, mám naprosto stejný problém jak popisujete. Vozidlo Ford Ranger 2021, telefon Samsung x Cover Pro. Podařilo se Vám nějakým způsobem problém vyřešit ??? Díky za jakoukoliv radu. Krsička

Josef Uhlík

11.2.2023 v 21:29

Ford S -Max Sync 3. Telefon Sony Xperia 1II. Druhý telefon Google Pixel 4. Mapy.cz neustále ukazují polohu město Nižbor..
Všechny ostatní navigace jako Google map,Sygic i Waze fungují normálně.

Pavel Stejskal reagoval na příspěvek od Josef Uhlík

14.2.2023 v 11:42

Mám to úplně stejně (včetně Nižboru)...Dost mě to štve, protože jsem na mapy.cz zvyklý a nechci přecházet na Google, nebo Waze. Ale asi budu muset pokud se problém nepodaří vyřešit.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

3.3.2023 v 11:41

Dobrý den, je to problém hlavně vozů Ford, nechodí kompletní data z GPS. Zkusíme opravit.

R E

8.3.2023 v 19:29

Hlásím se také s Fordem Smax a sync 3.4.
Hodně mě to štve, poslední verze vašich map je úplně skvělá.

Miroslav Kroupar reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

17.3.2023 v 7:41

Opravuje prosím rychle, stejně jako ostatní vlastníci auta značky Ford i mě už nebaví koukat stále na Nižbor a čekat na signál GPS až do soudného dne, zvykám si už pomalu na jiné mapové aplikace (všechny jiné v autě fungují bez omezení). Záležitost se táhne už skoro 3/4 roku, nelze se v tomto ohledu (příjem a čtení signálu GPS) vrátit aspoň dočasně k funkční alternativě ze starší verze aplikace (dokud problém nebude úspěšně vyřešen) a nesvádět vše primárně jen na neúplný kód GPS od Fordu?

Pavel Krchňavý

28.3.2023 v 7:19

Mám stejný problém jako ostatní majitelé vozů Ford (po připojení kabelem k vozidlu mapy ztratí signál GPS) - protože tento problém trvá už téměř rok a ze strany mapy.cz se nerýsuje žádná náprava, navrhoval bych vestavět do aplikace volbu zda chci používat GPS vozidla nebo GPS telefonu.
Použíl bych signál GPS z telefonu a tím by aplikace fungovala jako kdysi - sice poněkud nepřesně (když je telefon odložen uprostřed vozidla) - ale alespoň nějak ...

Martin Šimůnek reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

5.4.2023 v 15:25

Dobrý den,
jste schopen aspoň orientačně sdělit, kdy lze očekávat tuto opravu? Problém trvá už od loňského léta, což není zrovna krátká doba.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Martin Šimůnek

12.4.2023 v 12:55

Dobrý den, vydali jsme novou verzi, s opravou pro vozy Ford apod. Vyzkoušejte

9320005 (9.32.0)

Navštivte prosím stránku https://play.google.com/apps/testing/cz.seznam.mapy, zde se můžete stát Betatesterem. Pokud bude k dispozici beta verze aplikace, nabídne se vám ke stažení.

Pavel Rataj reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

13.4.2023 v 14:41

Tak se zdá , že si konečně pustím navigaci v mém Fordu Custom! Zatím vyzkoušeno jen krátce. Zítra pojedu do Budapešti , tak funkčnost dostatečně vyzkouším. Díky za opravu.

Petr Skalický reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

26.5.2023 v 10:57

Tohle pomohlo a už funguje. Ford Sync 3.4. ¨Díky

Fisiu 82

10.8.2023 v 21:38

It seems this issue happend to me. I have version 9.37.0 and few offline maps installed. When travelling in Poland, navigation worked fine using AA. But when I crossed a border with Slovakia GPS can find signal. If using app on smartphone it works fine but after connecting to AA it hangs and trying to find GPS signal. Now I'm in Croatia and it still works as above. Only on smartphone not AA. Tested on OnePlus 8T and Samsung S20FE with Fiat Tipo 2020. Aby ideas?

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Nefunční GPS při připojení k Android auto

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)