Fórum nápovědy

Seznam

Hlasové pokyny se po čase odmlčí AA

Ivo Pospíšil

27.9.2021 v 16:51

Hlasové pokyny vydrží při navigaci přes AA tak pět až deset minut. Pak až do konce cesty ticho.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jozko Mrkvicka

13.4.2023 v 15:33

Dobrý den, zkoušel jste i jiný hlas než TTS? Třeba český Janek? Trpí podobným problémem?

Jozko Mrkvicka

16.4.2023 v 10:51

Ano, je uplne jedno, ci je TTS, prednahraty Janek, Koko alebo cokolvek ine. Zda sa mi, akoby bol problem niekde v BT komunikacii, pretecenie bufferov alebo nieco podobne. Inak v tomto vlakne uz je zmienka o vypadavani nahovorenych aj syntetickych hlasov.
Pokial to bezi mimo android auto a iba cez telefon, je vsetko OK. Neskusal som ale este kombinaciu, ze telefon nepripojim na AA, ale zvuk budem posielat do multimedialneho systemu auta cez BT.

Tomáš Doule

2.6.2023 v 9:28

Dobrý den, k předchozím příspěvkům jen doplním, že stejný problém (tj. ztráta hlasových pokynů navigace) Mapy.cz vykazují v AA režimu i ve spojení se zařízením AAWireless, a to nezávisle na nastavení AAWireless nebo faktu, zda je telefon v danou chvíli externě napájen či nikoliv. Testováno opakovaně s telefony Samsung S21, Samsung A53 a vozem Toyota Proace City.

Pavelka David reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

14.6.2023 v 21:21

U mě nezávisle na zvoleném hlase se chová stejně, ze začátku navigované jízdy mluví a přestane. Obrazová signalizce funguje bez problémů. Napadlo mě, zda nesouvisí se ztlumováním hudby v okamžik kdy má hlas dát navigační pokyn. Nikoliv, rovněž není závislé na tom, zda zrovna poslouchám jakoukoliv hudbu (spotify, FM rádio) či je ticho a jde jen navigování.

Honza

23.7.2023 v 17:24

Prosím, je nějaká naděje na opravu?

Zase jsem bloudil, protože mluví a mluví a mluví....a bez varování ticho a zase jsem přejel odbočku...

Pak se to stává nepoužitelným... :(

Šlo by nastavit, aby zvuk nešel přes auto (AA), ale čistě z telefonu?

Honza reagoval na příspěvek od Jozko Mrkvicka

23.7.2023 v 17:29

Souhlasím s tím, že taky mi přijde jako nějaké přetečení bufferu. Přestane mluvit klidně uprostřed slova.

Je to dost nevyzpytatelné, někdy to vypadne hned, někdy až za hodně dlouho....

Jozko Mrkvicka

9.9.2023 v 6:18

Prestal som to sledovat, uz je tento problem odstraneny, alebo vyvojar do aplikacie stale pridava nove marketingove somariny ?
Presiel som na inu autonavigaciu, mapy.cz pouzivam uz iba na turistiku.

Honza

17.9.2023 v 15:17

Chtěl bych vývojáře upozornit na toto téma, nějak ho ignorují a chyba pořád trvá.

Honza

24.9.2023 v 7:19

Přidám poznatek:

Před použitím jsem restartoval telefon, pak navigace mluvila více jak 1.5 h a pak zase mluvit přestala...

Za několika dní jsem jel zpět, telefon jsem nerestartoval a mluvila tak cca 20 minut a pak zase mluvit přestala - po restartu telefonu mluvila zase dlouho....

Tedy dle mně je to o nějaké správě paměti nebo něco podobného.

Děkuji vývojářům za odpověď.

Honza

2.10.2023 v 0:02

Tak další zkušenost:

Zkusil jsem úplně jiný telefon, když jsem jel tam tak krásně fungovalo až na místo, tj. více jak dvě hodiny. Za pár dní jsem jel zpět a mluvila cca 40 minut... pak škyt v půlce věty a konec mluvení.....

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

12.10.2023 v 17:15

Ohledně hlasů, zdá se že je to obvyklý problém AA a s každou verzí je to spíše horší než lepší..

https://samsungmagazine.eu/2023/10/10/system-android-auto-se-po-aktualizaci-na-android-14-stava-nepouzitelnym/

Honza

22.10.2023 v 14:35

Dotaz na vývojáře:

A bylo by možné udělat, aby zvuk nešel přes AA, ale třeba přímo z telefonu nebo do auta přes BT?

Ales Brustmann

22.10.2023 v 19:56

Dobrý den, píši úplně mimo téma, ale nemohu najít, kde založit nový dotaz. Zkusím se tedy zeptat tady. Mám 5 celodenních tras uložených ve stopaři, když e ve gpx editoru spojím a vyexportuji, následně při pokusu otevřít export v mapy.cz mi to zobrazí jen čtyři trasy (čtyři dny) s poznámkou, že nemohly být otevřeny komplet kvůli velkému množství dat. Lze to nějak pořešit, abych si mohl celý pětidenní trip uložit ve spojené podobě? Děkuji moc, Aleš.

Jozko Mrkvicka reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

29.10.2023 v 9:50

Znova nezmyselna vyhovorka. MagicEarth, MapsMe, Waze, Google Maps atd. funguju normalne, hlasova navigacia nevypadava. Google a AndroidAuto je v tom nevinne, problem je v appke mapy.cz a treba ho uz konecne vyriesit, pretoze takto to je v aute s AA nepouzitelne.

Jozko Mrkvicka reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

1.11.2023 v 4:52

Novy poznatok - ked sa navigacia odmlci, prestane fungovat aj prenos hlasu z telefonu do auta. Druha strana ma pocuje, no ja volaneho nie. Ked mi niekto zavola, zdvihnem to, opat ma on pocuje, no ja jeho nie.

Honza reagoval na příspěvek od Jozko Mrkvicka

8.11.2023 v 19:03

Souhlasím, jiné navigace fungují, tedy není potíž v AA.

Pavel Doško

12.2.2024 v 10:47

v carplay VW to same, hlasova navigace mapy.cz vypadne a mlci, interval do vypadku ruzny ... naprosto nepouzitelne a divim se, ze s tim tym mapy.cz dlouhou dobu nic nedela (ostatni navigace - Apple mapy, Google mapy, Waze a Sygic naprosto bez problemu)

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Pavel Doško

16.2.2024 v 19:04

Na našich testovacích zařízeních se toto chování neprojevuje, těžké pak opravit..

Honza reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

23.2.2024 v 20:55

Dobrý den,
a je tedy možné nějak pomoci s opravou, například udělat nějakou aplikací záznam toho, co se v telefonu děje?

A ještě zopakuji dotaz:

A bylo by možné udělat, aby zvuk nešel přes AA, ale třeba přímo z telefonu nebo do auta přes BT?

Honza

28.3.2024 v 22:26

A nešlo by s námi uživateli trochu více komunikovat?

Bohužel asi budu muset odinstalovat ... Aby mě to pořád nepokoušelo, dnes jsem akorát zase zuřil.... :(

A nějak v této diskuzi nemám pocit, že by nám někdo dával odpovědi.....

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Hlasové pokyny se po čase odmlčí AA

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)