Fórum nápovědy

Seznam

Hlasové pokyny se po čase odmlčí AA

Ivo Pospíšil

27.9.2021 v 16:51

Hlasové pokyny vydrží při navigaci přes AA tak pět až deset minut. Pak až do konce cesty ticho.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

18.10.2021 v 10:02

Dobrý den, nemůže být váš problém toto?

Není stažen český hlas TTS (Text to speech) - Nastavení mobilu - Převod textu na řeč - Stáhnout a vybrat češtinu. Aplikace zdarma ke stažení:
Převod textu na řeč - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tts&hl=cs

Ivo Pospíšil reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

19.10.2021 v 11:32

Ne, český hlas TTS mám stažen a aktualizován.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Ivo Pospíšil

20.10.2021 v 19:38

A když zkusíte jiný jazyk, třeba Koko, tam se problém vyskytuje také?

Honza

10.4.2022 v 19:29

Dobrý den,
mám stejný problém. Navigace funguje skvěle, ale po čase přestane mluvit. Zkoušel jsem všechna nastavení, nový kabel, nic ... prostě funguje, jedu jedu, a náhle nemluví, jen ukazuje. Je to docela děs, když jedete dle hlasu a po čase zjistíte, že jste dávno měl odbočit.

Info:
- škoda Superb
- jazyk CZ Koko
- telefon je většinou offline, ale i online nefunguje správně
- pak pomůže odpojit vše a znovu připojit, možná, že pomáhá na displeji AA klik na reporoduktor a ztišit a opět odtišit. Ale to už je řešení jak opravit, ne aby se to nedělo

Honza

10.7.2022 v 15:36

Zkuste přímo v nastavení mapy.cz/navigace/přehrát přes bluetooth - "jako telefonní hovor".
Mě to asi pomohlo.

Ivo Pospíšil

25.8.2022 v 8:12

Tak jsem vypozoroval, že hlasové pokyny přestanou fungovat vždy po dopravním zpravodajství (stanice Radiožurnál). Je to možné?

Jozko Mrkvicka

4.3.2023 v 13:07

Aj ja mam rovnaky problem. Skusal som vsetky 3 BT moznosti, aj default, aj ako telefonny hovor, v tomto pripade to prestane recnit po cca 5-10 minutach. Ked som prepol na Z telefonu, hlasove pokyny nesli vobec.
Auto : Ssangyong Korando 10/22, telefon Samsung Galaxy X-Cover 4.

Este jeden zaujimavy postreh - aj ked to nerozprava, po zideni z trasy pingnutie prepocitavania pocut.

Honza

5.3.2023 v 14:25

Mám také pořád stejný problém. Ve spojení s AA zvuky jdou, ale hlas vypadne, někdy hned za chvíli, posledně vypadl ale až za 2 hodiny.

Prosím o vysvětlení:
Jaký rozdíl mezi nastavením hlasu:
- výchozí
- jako telefonní hovor
- z telefonu

Žádný rozdíl nepozoruji, vždy jde z auta.

A kudy "teče" zvuk? Přes BT nebo přes USB kabel? A lze nastavit, aby šel přímo z reproduktoru telefonu?

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Honza

15.3.2023 v 10:40

Dobrý den,

pokud je telefon připojen k AA

1) vždy jde zvuk přes reproduktor auta
2) všechna nastavení které uvádíte nejsou pro AA relevatní, protože se nepoužívají, slouží pro použití mimo AA
3) pokud připojíte mobil kabelem, přenos jde po kabelu, pokud přes BT bezdrátově, přenos dat jde přes wifi..

Honza reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

18.3.2023 v 16:34

Rozumím. Tak teď ještě poradit, aby ten zvuk nevypadával a hlas šel pořád. Co lze vyzkoušet?

Jozko Mrkvicka reagoval na příspěvek od Honza

18.3.2023 v 17:26

Tak to zaujima aj mna. Nastavil som nepouzivat optimalizaciu baterky pre mapy cz ako aj pre AA, zatial to ale nemam otestovane na dlhsej trase. Urcite budem informovat, co zistim.

Honza reagoval na příspěvek od Jozko Mrkvicka

19.3.2023 v 14:31


"Este jeden zaujimavy postreh - aj ked to nerozprava, po zideni z trasy pingnutie prepocitavania pocut"

Tak to mám stejně, zvuky jdou, ale hlas přestane po čase jít.

Jozko Mrkvicka

21.3.2023 v 11:24

Doteraz mi teta prestala hovorit tak do 10-15 minut. Po vypnuti setrenia baterky pre AA aj mapy.cz a naslednom restarte telefonu pekne recnila celu hodinovu cestu. Este pre upresnenie - pouzivam slovensky modul Google TTS. Zeby to doslo k rozumu ?

Honza reagoval na příspěvek od Jozko Mrkvicka

21.3.2023 v 22:21

Ono je to dost nevypocitatelne, posledně se zdálo, že už to funguje a mluvila cca 2 hodiny... no a pak zase zmlkla.

Jozko Mrkvicka reagoval na příspěvek od Honza

22.3.2023 v 9:05

Mne vzdy prestala recnit maximalne za 15 minut. No ved uvidim, buducnost ukaze. Zda sa ale, ze v aplikacii je nejaka chyba, nie je to viazane na nejaky typ auta, blbne to na kadecom.

Jozko Mrkvicka

30.3.2023 v 18:49

Zajtra hodlam urobit este jeden experiment - pre Google TTS vypnem optimalizaciu baterky, idem na 150 km vylet. Pokial to nebude fungovat, v aute prejdem na Mapfactor, na geocaching zostanem u map.cz

Jozko Mrkvicka

2.4.2023 v 12:49

Nepomohlo, hlas vypadol aj tak. Zda sa, ze to vypadne po urcitom pocte hlasovych povelov. Radio v aute nepouzivam, takze v mojom pripade to RDSkom nebude.
Vyvojari, urobte s tym prosim nieco, takto sa to cez AA pouzivat neda.
Auta : Octavie, Ssangyong Korando, Suzuki S-Cross, Hyu i30 atd.

Jozko Mrkvicka

6.4.2023 v 9:28

Mam este jeden poznatok - ked teta prestane hovorit, neviem cez AA telefonovat - mna druhy ucastnik hovoru pocuje, ale ja nepocujem nic. A to az dovtedy, kym neodpojim kabel a opatovne ho nepripojim. Akoby to v telefone naozaj zhodilo, alebo zablokovalo nejaky proces beziaci na pozadi.
Jednoducho - aplikacia ma problem, ktory treba vyriesit, inak je v AndroidAuto prostredi nepouzitelna, co je velka skoda.

Jozko Mrkvicka

6.4.2023 v 18:08

Rovnaky problem s inym telefonom. A opat to vyzera, ze sa appka odmlcala po cca 20 pokynoch.
Developeri, skuste sa na to pozriet, rad by som zostal pri mapy.cz.
Dakujem.

Jozko Mrkvicka

12.4.2023 v 17:58

Nefunguje to ani po poslednej aktualizacii. Mapy su v prostredi AndroidAuto nepouzitelne. Skoda, je to dobra "obojzivelna" navigacia. Developerom asi tieto problemy nevadia, ked ich neriesia :(

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Hlasové pokyny se po čase odmlčí AA

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)