Hlášení chyby na Mapy.cz

Našli jste v mapě chybně popsanou ulici, špatně umístěný dům, zastaralou informaci nebo jakoukoli jinou nesrovnalost? Dejte nám o tom vědět a my vaše hlášení prověříme a chyby opravíme.
 

Hlášení chyby krok za krokem

 1. V pravé dolní části mapy klikněte na tlačítko Upravit mapu

   
 2. Mezi jednotlivými možnostmi vyberete tu, která nejvíce odpovídá vámi odhalené chybě.
   
 3. Do okénka formuláře vepište, co je na zobrazené mapě špatně.
   
 4. Tahem myši po mapě můžete popis ilustrovat. V mapě můžete určitě konkrétní umístění objektu. 
   
 5. Máte-li fotku místa, záznam trasy nebo jiný soubor dokládající chybu, můžete nám jej také poslat.
   
 6. Jestli chcete vědět, zda jsme chybu opravili, vyplňte v posledním okénku svou e-mailovou adresu. Dáme vám vědět.
   
 7. Klikněte na tlačítko Odeslat. A pak je to v rukou našich operátorů. Do několika dnů chyby opravíme a Mapy.cz budou díky vám ještě lepší.
 
Tip: Chybu můžete nahlásit i v režimu Panorama, stačí zvolit tři tečky vpravo nahoře. 

 

Jak v mapě chybu označit?

K popisu chyby můžete přidat i obrázek, který nám při posuzování pomůže. Kurzor nad mapou se změní v tužku poté, co kliknete na Nahlásit chybu. Pohybem myši chybu jakkoli naznačte (označte správné umístění, vykreslete čarou správný průběh turistické trasy nebo doplňte část chybějící budovy).

Pokud se vám náčrt v mapě nepovedl, můžete kliknutím na tlačítko Gumovat změnit tužku na gumu a část kresby vymazat. Kliknutím na tlačítko Kreslit do mapy se změní guma zpět na tužku a můžete v kresbě pokračovat. Chcete-li kresbu odstranit celou, klikněte na tlačítko Nový náčrt. Pro posunutí mapy zvolíte tlačítko Ovládat mapu a pro kresbu se opět vrátíte volbou Kreslit do mapy

 

A když vlastně nic hlásit nechcete…

…klikněte v pravé horní části připomínkového okna na tlačítko "X"  nebo Zrušit hlášení a pokračujte na Mapy.cz tam, kde jste skončili.

 

Našli jste chybu, která se netýká mapových podkladů?

Zobrazuje se místo mapy bílá plocha? Nefunguje plánovač trasy nebo vyhledávač tak, jak má? Můžete využít možnosti Něco nefunguje. Zde opět vyplníte formulář a přímo v mapě nám můžete ukázat s čím máte problém.
Máte dotaz k funkčnosti map nebo návrh na zlepšení? Využijte volby Připomínka k Mapy.cz

Pokud potřebujete váš problém vyřešit co nejrychleji, obraťte se na naši online technickou podporu, která s vámi problém okamžitě vyřeší.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás