Adresy, města, ulice

Najděte rychle a jednoduše, co potřebujete

  • hledání 4 000 000 adres, 80 000 ulic a 10 000 obcí v ČR a SR
  • více než 590 000 firem díky propojení se službou Firmy.cz
  • desetitisíce turistických bodů zájmů
  • mnohem více – hrady, zámky, vrcholy, řeky, turistické známky…
     

Vyhledávání

Vyhledávání probíhá shodně na všech mapových podkladech. Po krátkém čase ve vyhledávacím poli začne běžet animace nabízející výrazy, které lze na Mapy.cz najít. Tato animace je automaticky ukončena, jakmile je do vyhledávacího pole vepsán první znak a záýroveň automatický našeptávač ihned začne nabízet odpovídající návrhy.

Vyhledávaný dotaz smažete snadno pomocí křížku ve vyhledávacím poli.
Z vyhledaného výsledku se zpět do vyhledávání dostanete kliknutím na tlačítko "X Zavřít" v horní části bočního panelu.
 
Každý výsledek vyhledávání se zobrazí v bočním panelu a na mapě se zvýrazní ikonkou barevného špendlíku či zvýrazněné plochy. Výsledky vyhledávání se automaticky aktualizují při pohybu s mapou.

V bočním panelu se pro výsledek zobrazí dostupná fotografie, volby pro přepnutí do Panoramatického nebo 3D pohledu, dostupné fotografie ostatních uživatelů a podrobnější informace o bodu.

U všech výsledků jsou dostupné odkazy a tlačítka pro:
- Uložení do Moje mapy
- zobrazení GPS souřadnic
Sdílení mapy
Plánování trasy
- Tipy na zajímavé výlety v okolí bodu

Pro vyhledávání stačí do vyhledávacího pole napsat prvních pár znaků adresy nebo názvu města či jiné destinace a vybrat návrh z našeptávače nebo kliknout na tlačítko s ikonkou lupy. Čím přesnější bude váš dotaz, tím lepší bude výsledek hledání, např:
Vyhledávat lze nejen adresy a města v České republice, ale po celém světě:
Vyhledané ulice jsou v celé své délce barevně označeny, stejně tak okresy a kraje jsou zobrazeny se svými hranicemi:

Stejným způsobem lze vyhledat a označit i celá pohoří, chráněné krajinné oblasti, národní parky, vodní toky, nádrže a mnohé další zájmové oblasti:

Samozřejmostí je také vyhledávání pomocí GPS souřadnic:  

Firmy, zajímavosti a jiná místa

Mapový vyhledávač umí ovšem vyhledávat mnohem podrobněji a všestranně. Dokáže vám například najít turistické zajímavosti, hrady, muzea, kostely, ale třeba i instalatéra, holiče, řezníka a to třeba jen ve vašem okolí.

Bližší informace o vyhledávání firem a turistických zajímavostí na mapách »
 

Vyhledávání v okolí

Je-li mapa zazoomována pro zobrazení velkého detailu, vyhledávač automaticky preferuje výsledky v blízkosti místa, na kterém se zrovna v mapě nacházíte.

Kromě toho je možné přímo zadat dotaz pro vyhledávání výhradně v okolí určitého bodu. Do hledání stačí uvést příslušné slovo, operátor, např. restaurace nedaleko Ivančic.
Bližší informace o pokročilých možnostech vyhledávání pomocí operátorů najdete zde.


Našeptávání kategorií

Ve vyhledávacím poli se po čase spustí animace. Vyhledávání se postupně plní náhodnými výsledky jako inspirace pro budoucí hledání.
Při stisku lupy vyhledávání, se vyhledá právě zobrazený výraz.
 

Vícevýsledkové vyhledávání

V případě nalezení více odpovídajících výsledků, nejčastěji u kategorií, se mapový podklad přepne do méně rušivého režimu, tzv. "Potlačená mapa". V tomto režimu lépe vyniknou veškeré nalezené výsledky.
Při vyhledání specifického místa se mapa nepotlačuje. 
 
Tip: Přihlášený uživatel si ve svém profilu v nastavení může "Potlačenou mapu" při výsledcích hledání vypnout.

 

 

Historie vyhledávání

Do historie ukládáme úspěšně vyhledaná místa i kategorie. Zobrazují se tři poslední výrazy, ale je možné pomocí tlačítka Celá historie si celou historii zobrazit.

K vyhledávaným výrazům je možné naplánovat novou trasu pomocí ikony šipky. Také je můžete mazat buď jednotlivě nebo všechny najednou.
Historie je synchronizovaná mezi webovou i mobilní aplikací, můžete si tedy zobrazit na mobilu výsledky z webového prohlížeče o naopak.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás