Firmy, turistické zajímavosti a tipy na výlet

Kromě hledání podle názvu konkrétního místa je možné vyhledávat i na základě názvu kategorie. Dokážeme vám například navrhnout tip na víkendový výlet, nebo najít nejbližšího holiče, autoservis nebo restauraci.
 

Vyhledávání kategorií


 
Neznáte-li název konkrétního místa, můžete zadat do vyhledávače název kategorie - například hrad, koupaliště, dětské hřiště a podobně.
Vybrané kategorie, které by vás mohly zaujmout, jsou zobrazeny hned pod vyhledávacím oknem. Stačí kliknout a výsledky hledání se okamžitě zobrazí.

Kliknutím na kategorii Tipy na výlet se zobrazí zajímavá místa a výletní trasy pro námi doporučený výlet.
 
 
Při vyhledávání kategorie se ve výsledcích hledání zobrazují prioritně objekty poblíž místa, na které se v mapě díváte. Chcete-li získat výsledky z jiné oblasti, zadejte tuto oblast přímo do vyhledávacího okna, například Divadlo Brno.
 
Pokud nám vámi hledaná kategorie na Mapy.cz chybí, dejte nám o tom vědět pomocí Hlášení chyb. Rádi kategorii doplníme.
 

Vyhledávání firem

Lékárny, banky, bankomaty, pošty, restaurace, hotely, ... to jsou všechno firmy! Díky propojení se službou Firmy.cz lze hledat firmy i přímo na Mapy.cz.
 

Náš mapový vyhledávač dokonce umí vyhledávat firmy v konkrétním regionu (kraji, okrese, obci, ulici, adrese). Do vyhledávacího pole na mapách tak lze zadat nejen název konkrétní firmy (např. "Seznam.cz"), ale i jen typ firmy a lokalitu (tj. například "bankomaty anděl", "restaurace Poděbrady") a podobně.

Vyhledávač však rozumí i komplexnějším dotazům, například:

Po výběru některého z výsledků se zobrazí vizitka firmy s bližšími informacemi, např. otevírací dobou, kontakty nebo odkazem na webové stránky. Zároveň, pokud do vyhledávače napíšete přesný název firmy, umíme najít a zobrazit detail firmy, která je již zrušená a nefunguje/nahradila ji jiná firma. Současně u této firmy zobrazujeme i její recenze. U takovéto firmy se zobrazí červený piktorgam s vykřičníkem a hláškou "Trvale uzevřeno".

Tip:  U firmy, která má záznam na kupi.cz je zobrazena miniatura letáku (případně více letáků) s možností prokliku na jejich plnou verzi.

Při vyhledávání můžete upřesnit okruhy vašeho vyhledávání tím, že před heslo které chcete vyhledávat napíšete jeden z operátorů níže.

 

  • mapy: Vyhledá přednostně turistické cíle .(např. mapy: pohovka)
  • firm: Bude hledat v zadané heslo v názvu firem. (např. firm: servis)
  • pubt: Zobrazí přednostnězastávky mhd (např. pubt: univerzita)

Jak ZDARMA přidat firmu na Mapy.cz?

Stačí se zaregistrovat na službě Firmy.cz a vytvořit svůj Firemní zápis.

Našli jste svou firmu na Mapy.cz a chcete být jejím správcem? 
Stačí se přihlásit do svého účtu a v profilu firmy kliknout na prvek "Je toto vaše firma?", který vás přesměruje k adopčnímu formuláři. 

Bližší informace o firemních zápisech na Firmy.cz »


Ubytování: U většiny ubytovacích zařízení naleznete možnost Zjistit cenu a dostupnost. Tato možnost vás přesměruje na rezervační portál ubytování, například na server Booking.com. 

Ostatní body zájmu - POI

Zájmový bod autobusová zastávka

Stejným způsobem, jako u vyhledávání firem, lze vyhledávat i ostatní body zájmu, jako jsou turistické zajímavosti, hrady, muzea, kostely, turistické známky, vrcholy, řeky, zastávky MHD a vlaků a další.

Tyto body zájmů pocházejí z různých zdrojů, například:

Turisticke-znamky.cz

Turistické známky jsou k dispozici nejen na území ČR, ale i některých dalších států (např. Ukrajina)

eStudánky.cz

Data z "národního registru pramenů a studánek"

Naturista.cz

Naturistické lokality v ČR

Bezpecneparkovani.cz

Informace o parkovištích 

...a mnoho dalších...
Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás