Přihlášení přes Seznam

Přihlášení přes Seznam umožňuje uživatelům využít svůj Seznam účet k přihlášení na webových stránkách nebo v aplikacích jiných společností. Výhodou takového přihlášení je, že uživatel nemusí pro tyto stránky a aplikace vytvářet nový uživatelský účet a pamatovat si nové heslo - ke službám se může přihlašovat jednoduše stejně, jako do svého účtu u Seznamu.
 
Služba, do které se přihlašujete pomocí Seznam účtu přitom nikdy neuvidí ani nezíská vaše heslo. Přihlášení proběhne na stránkách Seznamu a služba, do které se přihlašujete, obdrží již pouze vaši e-mailovou adresu a jméno, pokud ho máte ve svém Seznam účtu nastavené.

Poznámka: Vzhled formuláře se může lišit na základě poskytovatele služby, ke které se pomocí Seznam účtu přihlašujete.

    
                        Ukázka přihlašovacího formuláře na stránkách Denik.cz - pro zvětšení obrázku naň klikněte.
 
Při prvním přihlášení se můžete také rozhodnout, zda budete sdílet některé další údaje, o které požádá služba, na které se přihlašujete. Může jít například o profilovou fotografii nebo kontaktní telefonní číslo. Tato data se službami sdílet nemusíte - stačí při prvním přihlášení odškrtnout volbu pro předání těchto údajů. Službu Přihlášení přes Seznam můžete nadále používat, i když se rozhodnete volitelné údaje nesdílet.
 
Přehled služeb, do kterých jste se přihlásili přes Seznam, naleznete ve svém Seznam účtu v sekci Zabezpečení účtu. Zde můžete jednotlivá přihlášení v případě potřeby kdykoliv zrušit.Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás