Oznámení

Díky funkci Oznámení budete mít přehled o novinkách z ostatních služeb bez ohledu na to, v jaké službě se nacházíte právě nyní. Můžete si například číst zprávy na webu Novinky.cz a oznámení vás upozorní na nový e-mail, který jste obdrželi do e-mailové schránky. Oznámení zlepšují provázanost našich služeb a usnadňují přechod mezi nimi.
 

Jak oznámení vypadají

Oznámení se zobrazují v pravém horním rohu na stránkách služeb Seznam.cz, a to ve formě obálky a zvonečku. V případě, že máte nějaká nová oznámení k zobrazení, u ikony se objeví tzv. odznak (červený symbol s číslem symbolizujícím počet nových oznámení).

    

Kliknete-li na obálku či zvoneček, zobrazí se přehled oznámení, ve kterém se může nashromáždit až 40 upozornění. Z přehledu můžete kliknutím oznámení otevřít, a tak zobrazit detailní informace na službě, ze které pochází. Např. pokud máte oznámení o novém e-mailu, kliknutím tuto zprávu otevřete ve své schránce. Křížkem vpravo nahoře oznámení z přehledu odstraníte

 1. Ikona označuje službu, ze které oznámení pochází.
   
 2. Zde najdete název a čas oznámení. Je-li u času červený puntík, jde o nové oznámení, které jste ještě neviděli.
   
 3. Odkaz vede na nastavení oznámení ve vašem Účtu.
   
 4. Náhled oznámení, v případě e-mailové zprávy je zde začátek textu apod.


Seskupená oznámení

Abychom vás tak nezahltili velkým počtem oznámení a nepřišli jste o nějaká starší upozornění, podobné notifikace seskupíme v jednu. Např. máte-li aktivního hlídacího psa (uložené hledání) na službě Sreality.cz, který vás upozorňuje na nové inzeráty dle nastavených parametrů, nedostanete upozornění např. na každý byt zvlášť. Vždy druhá a každá další notifikace ke stejnému hledání se seskupí v jednu. Pokud máte hlídání více a pro každé dostanete několik oznámení, sjednotí se do jednoho oznámení pro každý filtr hledání.

 

Na co oznámení upozorňují? A co je v obálce a co ve zvonečku?

Do obálky chodí nové e-maily ze služby Email.cz a události z Kalendáře. Do zvonečku chodí potom všechna ostatní upozornění z dalších služeb, které využíváte. Pokud jste se k nějaké službě zatím nikdy nepřihlásili a není u vašeho účtu aktivní, upozornění z ní nebudete dostávat.

Prozatím se v oznámení zobrazují tato upozornění:
 
 • Obálkové notifikace
  • Nové zprávy v e-mailové schránce na Email.cz
  • Upozornění na naplánované události z Kalendáře
 
Do budoucna však přibude podpora i ostatních služeb, např. Sbazar, Sauto a další.
 

Kde ikonky oznámení uvidíte?

V tuto chvíli jsou ikony notifikací dostupné na službách: Seznam.cz, Seznam ZprávyKalendář, Novinky.cz, Fórum Nápovědy. Postupně se však začnou zobrazovat i na dalších našich službách. Vždy se tak ihned dozvíte o nové zajímavé informaci, ať už budete na kterékoli naší službě.


Pomohl Vám tento článek? Ne