Aktivita na Seznamu

Ve svém Seznam Účtu najdete přehledně na jednom místě informace o vašich aktivitách na službách Seznamu - stránky, které jste navštívili, informace o tom, co jste vyhledávali a jaké výsledky hledání jste použili nebo videa, která jste viděli. Zároveň můžete nastavit své preference ukládání těchto informací.

Veškeré informace zobrazené v rámci aktivit se ukládají pouze pokud jste na službě Seznamu přihlášeni svým účtem a jsou vidět v aktivitách daného účtu. Pokud máte více účtů a přepínáte mezi nimi, aktivity se zobrazují vždy pro aktuálně přihlášený účet.

Nastavení Aktivity na Seznamu a možností personalizace

Informace o vašich aktivitách na službách Seznamu používáme pro zajištění kvalitnějšího doporučování obsahu, který vám na našich službách nabízíme (například na naší domovské stránce seznam.cz) nebo pro zajištění kvalitnějšího výstupu výsledků našeho vyhledávání, či zobrazení reklamy, která by vás mohla zajímat. Pokud ukládání některého typu aktivity vypnete, tato data se nebudou po dobu vypnutí ukládat ani využívat, vy se k nim nebudete moci později vrátit, a to ani v případě, že později ukládání zapnete. V době kdy je aktivita vypnutá se záznamy o aktivitě nezaznamenávají. Při zapnutí se začne opět ukládat pouze nová aktivita od okamžiku, kdy ji zapnete.

V případě, že si nepřejete, abychom vám obsah našich služeb přizpůsobovali na míru, můžete také upravit své nastavení personalizace, jak je popsáno v článku Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Pokud na stránce Aktivita na Seznamu svou historii nevidíte a zobrazuje se pouze upozornění, že není nastavena personalizace obsahu a reklamy, stačí upravit nastavení po kliknutí na tlačítko Nastavení personalizace. Pokud nastavíte, že si přejete personalizovat naše služby, načtěte stránku aktivit znovu a již uvidíte jednotlivé typy aktivit. Při procházení služeb se budou aktivity ukládat a vy se k nim budete moci později vracet.

Navštívené stránky

Historie navštívených stránek obsahuje vámi navštívené stránky na službách Seznamu za posledních 360 dnů. Můžete se tak pohodlně vracet k informacím a článkům, které vás zaujaly, třeba abyste je mohli sdílet s někým dalším.

Ukládání navštívených stránek můžete zapnout nebo vypnout v přehledu Aktivita na seznamu (pokud nemáte žádnou aktivitu) nebo přímo v sekci Navštívené stránky, kam se dostanete kliknutím na odkaz Více v přehledu aktivit. Na této stránce rozklikněte volbu Nastavení a přepínačem vpravo nastavíte ukládání historie. Vypnutím nesmažete již uloženou historii Navštívených stránek - ta se smaže automaticky po uplynutí 360 dnů. Navštívené stránky za více dnů můžete procházet kliknutím na Načíst další na konci seznamu stránek, nebo přejít na konkrétní den pomocí volby Přejít na datum vpravo nad seznamem stránek.
 

Hledání na službách

Historie Hledání na službách obsahuje vámi vyhledaná slova či výrazy na službách Seznamu za posledních 360 dnů (například na hlavní stránce seznam.cz, na zbozi.cz, mapy.cz a dalších) a také výsledky hledání, na které jste ve výsledku hledání kliknuli. Získáte tak přehled o tom, co jste hledali a můžete se později vracet na stránky, které jste z výsledku vyhledávání navštívili.

Ukládání vašich hledání můžete zapnout nebo vypnout v přehledu Aktivita na seznamu nebo přímo v sekci Hledání na službách (pokud nemáte žádnou aktivitu), kam se dostanete kliknutím na odkaz Více v přehledu aktivit. Na této stránce rozklikněte volbu Nastavení a přepínačem vpravo nastavíte ukládání historie. Vypnutím nesmažete již uloženou historii hledání - ta se smaže automaticky po uplynutí 360 dnů. Výsledky hledání za více dnů můžete procházet kliknutím na Načíst další na konci seznamu vašich hledání, nebo přejít na konkrétní den pomocí volby Přejít na datum vpravo nad seznamem.
 

Zhlédnutá videa

Videa, která, jste v posledních 360 dnech sledovali na některé z našich služeb, najdete v sekci Zhlédnutá videa a můžete se k nim tak pohodlně vracet. U každého videa zobrazujeme i indikátor, jakou část z videa jste již viděli, stejně jako informaci o celkové délce.

Ukládání Zhlédnutých videí můžete zapnout nebo vypnout v přehledu Aktivita na seznamu (pokud nemáte žádnou aktivitu) nebo přímo v sekci Zhlédnutá videa, kam se dostanete kliknutím na odkaz Více v přehledu aktivit. Na této stránce rozklikněte volbu Nastavení a přepínačem vpravo nastavíte ukládání historie. Vypnutím nesmažete již uloženou historii videí - ta se smaže automaticky po uplynutí 360 dnů. Videa za více dnů můžete procházet kliknutím na Načíst další na konci seznamu Zhlédnutých videí, nebo přejít na konkrétní den pomocí volby Přejít na datum vpravo nad seznamem videí.
 

Oblasti zájmu

Oblasti zájmu odhadujeme na základě vaší aktivity na službách Seznamu a na partnerských webových stránkách, a to pouze v případě, že máte ve svém Seznam Účtu nastavený souhlas s personalizací obsahu a/nebo reklamy, a že služby používáte jako přihlášený uživatel. Odhadnuté oblasti vašich zájmů se pak využívají k přizpůsobení obsahu webových stránek či aplikací, a námi vydávaných reklamních sdělení na míru vašim potřebám.

Všechny oblasti zájmu, které jsme podle vaší aktivity k vašemu účtu přiřadili, vidíte v přehledu Oblasti zájmu. Data vyhodnocujeme každý den a odhadnutý zájem uchováváme a používáme nejvýše po dobu 360 dní, pokud nedojde k jeho obnovení další uživatelskou aktivitou. Jednotlivé oblasti zájmu můžete kdykoliv odstranit a dát nám tak vědět, že v tuto chvíli pro vás nejsou relevantní. Seznam oblastí zájmů, které pro naše uživatele odhadujeme, se může v čase měnit - některé zájmy přestaneme používat nebo přidáme nové.V případě, že si nepřejete, abychom vám obsah našich služeb přizpůsobovali na míru a nepřejete si, abychom k vašemu Seznam účtu přiřazovali oblasti zájmu, můžete  upravit své nastavení personalizace, jak je popsáno v článku Souhlas se zpracováním osobních údajů. Pokud nastavíte nesouhlas s personalizací obsahu a reklamy, nebudeme pro váš Seznam účet oblasti zájmu nastavovat. Při změně nastavení souhlasu s personalizací se dosud odhadnuté oblasti zájmu nemění. Zájmy se odstraní buď v přehledu Oblasti zájmu nebo automaticky po 360 dnech od poslední aktivity, která byla provedena na účtu s nastaveným souhlasem s personalizací.