IMAP, POP3, SMTP

Níže naleznete obecné údaje pro nastavení poštovních aplikací ke stahování, odesílání a synchronizaci e-mailových zpráv. Podrobnější popis nastavení některých poštovních programů naleznete v levém menu v části Poštovní programy.

Pokud máte u účtu zapnuté Dvoufázové ověření, je nutné si nastavit heslo pro e-mail a CalDAV protokoly, které při nastavení poštovního programu zadáte jako své heslo.
 

Server pro příchozí poštu

IMAP (Internet Message Access Protocol)
 
Adresa: imap.seznam.cz
Port:
993 (šifrované spojení SSL)

 

POP3 (Post Office Protocol - Version 3)

Adresa:
pop3.seznam.cz
Port:
995 (šifrované spojení SSL)
 

Server pro odchozí poštu

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol)

Adresa:
smtp.seznam.cz
Port:
465 (šifrované spojení SSL)

Dále je u tohoto serveru nutné zapnout funkci "SMTP autentifikace" (ověřování uživatelského jména a hesla na SMTP serveru).

 

Pozor! Pokud poštovní program zobrazí hlášení o nedostupnosti serveru (s nastavenými zabezpečenými porty), bude to způsobeno zastaralým nebo neaktuálním operačním systémem nebo poštovním programem/aplikací.
Podrobnosti naleznete v části Poštovní klient se nepřipojí pomocí SSL/TLS.
 
Pozor! Bezpečnost především!

Důkladně zvažte, zda skutečně důvěřujete aplikaci či službě, do které vkládáte své heslo a umožníte jí tak pracovat s vaší schránkou a zprávami. Nedůvěryhodné či slabě zabezpečené aplikace a služby mohou být pro útočníky zdrojem přístupových údajů uživatelů. Nejednou se tak stalo i v minulosti a podobné události se bohužel opakují stále

Předcházejte problémům na svém účtu volbou bezpečného hesla a bezpečným chováním na internetu.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás