Vyhledávání ve schránce

Velmi užitečnou funkcí je vyhledávání ve zprávách. Tato funkce umožňuje majiteli schránky fulltextově prohledávat obsah uložených zpráv. Vyhledávání ve zprávách je možné rozdělit na základní a rozšířené hledání.
 

Hledání ve zprávách

Základní hledání je k dispozici po celou dobu práce se zprávami v horní části obrazovky s nápisem "Hledat e-mail, přílohu či kontakt".


 

Je možné je použít pro rychlé dohledání potřebné zprávy, přílohy nebo jména nějakého záznamu uloženého v Kontaktech. Slovo, které zadáte do tohoto políčka, se bude vyhledávat ve všech uložených zprávách ve všech složkách kromě složek Spam a Koš.

Všechny odpovídající výsledky budou ve výsledku přehledně seřazeny dle data a zároveň budou zobrazeno v jaké složce se zprávy nalézají a přiřazené štítky a označení.Pokud dotazu odpovídá více záznamů, zobrazí se v jednotlivých sekcích pod sebou.Poznámka: Během základního hledání nedochází k prohledávání obsahu složek Koš a Spam. Pro vyhledávání i v těchto složkách schránky je třeba využít možností Pokročilého hledání.
 

Pokročilé hledání

Pro uživatele je po použití základního hledání dostupné také rozšířené hledání. Po základním vyhledání dotazu, pakliže najdeme relevantní výsledky, se vpravo nad nimi zobrazí odkaz "Pokročilé hledání".Nejsou-li nalezeny výsledky, odkaz "Pokročilé hledání" naleznete pod oznámením "Na hledaný výraz nebylo nic nalezeno."


 

Tento druh hledání je vhodné použít např. ve chvíli, kdy základní hledání nalezne velké množství výsledků. Nastavením dostupných podmínek lze vyhledané zprávy podrobněji filtrovat. K dispozici jsou všechny potřebné nástroje pro přesné specifikování hledané zprávy. Po nastavení potřebných podmínek znovu klikněte na tlačítko "Vyhledat".

 

Vyhledání pouze nepřečtených zpráv

Pokud jsou ve složce, např. v Doručené, nějaké nepřečtené zprávy, jejich počet je znázorněn číslem napravo od názvu složky. Kliknutím pouze na toto číslo dojde k zobrazení jen nepřečtených zpráv ve složce.

 


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás