Přiložení přílohy

Při vytváření nové zprávy je samozřejmě možné, kromě samotného textu, připojit ke zprávě i přílohy. Přílohami mohou být různé soubory, jako dokumenty, prezentace, obrázky a fotografie, zvuky a hudba, video, archivy a další.
 
  • Přiložení obrázku či jiné přílohy proveďte kliknutím na odkaz „Přiložit soubory“ napravo od pole „Předmět“.

  • Otevře se okno pro výběr souboru. Označte požadovaný soubor či soubory a klikněte na tlačítko "Otevřít".
    (Vzhled okna i názvy tlačítek v něm se mohou lišit na základě toho, jaký používáte prohlížeč).

  • Soubory se okamžitě začnou nahrávat na poštovní server a ihned se přiloží ke zprávě. Do chvíle, než budou všechny přílohy na server nahrané, nebude aktivní tlačítko pro odeslání zprávy. Během nahrávání větších souborů nebo přikládání souborů na pomalejším internetovém připojení bude zobrazen proběh nahrávání.

 

 

  • Jakmile budou soubory nahrány, zobrazí se u nich zástupný obrázek, znázorňující formát souboru. U obrázků či PDF souborů se zobrazí rovnou jejich malý náhled. Kliknutím na odkaz "Odebrat" dojde ke smazání přiloženého souboru.

 

Další možností přiložení přílohy je její přetáhnutí myší z libovolného umístění ve vašem PC přímo do okna psaní zprávy v prohlížeči. Tato funkce je aktuálně podporovaná prohlížeči Mozilla Firefox a Google Chrome.

 

  • Uchopte levým tlačítkem myši soubor a jednoduše jej přetáhněte do okna psaní zprávy.
  • Jakmile se u ikonky přesouvaného souboru zobrazí štítek , můžete soubor pustit a automaticky dojde k jeho přiložení ke zprávě.

 

Velikost přílohy

Maximální celková velikost přílohy, kterou lze připojit ke zprávě na Seznam Emailu, může být 50 MB. Při přikládání příloh ke zprávě je ovšem vždy nutné počítat s tím, že výsledná zpráva bude přibližně o třetinu větší, než jsou všechny přikládané soubory. Toto navýšení je způsobeno samotnou architekturou e-mailu a řešením přenášení souborů v textové formě (podrobněji o kódování Base64 na Wikipedia.cz).

Je také třeba mít na paměti, že maximální velikosti zpráv se u různých poskytovatelů e-mailových schránek liší a v některých případech tak nemusí být zpráva doručena, protože ji schránka příjemce nebude schopna pro přílišnou velikost přijmout.

Jakmile se velikost všech přiložených příloh začne blížit maximální velikosti zprávy, zobrazí se pod zprávou informace o tom, jakou velikost příloh ještě zpráva dokáže pojmout.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás