Doplňky a rozšíření

Různých doplňků a rozšíření internetových prohlížečů je velké množství,. Mohou prohlížeče vylepšit o nové funkce, v ostatních případech ale mohou mít za následek nefunkčnost samotného prohlížeče, chybné zobrazování stránek a potíže s webovými službami nebo mohou být v krajních případech až bezpečnostním rizikem pro vás počítač a vaše data.

Pokud vám stránka nebo samotný prohlížeč nefungují správně, zkuste si nejprve v prohlížeči promazat dočasné soubory a případně také soubory cookies.
Dalším krokem je zkusit dočasně vypnout nebo odebrat rozšíření a doplňky vámi používaného prohlížeče, postupy naleznete níže.

Co se stane při vypnutí doplňku/rozšíření v prohlížeči?

Pokud to prohlížeč umožňuje, vypnutí doplňku/rozšíření pouze dočasně vypne jeho funkce. Doplněk či rozšíření však můžete kdykoliv znovu zapnout.

Co se stane při odstranění doplňku/rozšíření z prohlížeče?

Pokud doplněk či rozšíření odstraníte,jedná se o trvalé řešení, doplněk si však můžete znovu nainstalvoat z webového obchodu daného prohlížeče.
Některé doplňky však sami výrobci prohlížečů ze svých obchodů odstraňují jako nebezpečné či zastaralé. Ne všechny doplňky tak musí být znovu dostupné.
 

Návody pro internetové prohlížeče


Název prohlížeče
 
Návod
Google Chrome Doplňky a rozšíření
Mozilla Firefox Doplňky a rozšíření
Microsoft Edge Doplňky a rozšíření
Opera Doplňky a rozšíření
Safari pro macOS Doplňky a rozšíření
 
 

Ostatní prohlížeče

V prohlížečích, které nejsou výše jmenované, možnost najdete zpravidla v nabídce Nastavení/Možnosti, a to pod názvy rozšíření, doplňky, add-ony, moduly nebo pluginy.

Pozor, v každém přohlížeči může název označovat něco trochu jiného. Například doplňky/rozšíření/add-ony mohou odkazovat na uživatelské nástroje (např. překlad stránek, upozornění na e-maily, ukládání obsahu, blokování reklam, password manažeři), ale moduly a pluginy mohou být interní instalovatelné komponenty do prohlížeče (kodeky pro přehrávání různých formátů zvuku a videa, pluginy pro dešifrování obsahu atd.). Jak je to přesně ve vašem prohlížeči se podívejte do jeho nápovědy.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás