Odstranění automaticky vyplňovaných hesel

Při přihlašování na webové stránce je možné si v prohlížeči uložit heslo, které se pak na dané stránce automaticky vyplňuje. Máte-li více účtů na Seznamu, do prohlížeče můžete uložit všechna nebo jen některá hesla. Když se pak budete přihlašovat, při psaní uživatelského jména vám prohlížeč uložené účty našeptá. Má-li vybraný účet uložené i heslo, to se automaticky vyplní.

Co se stane při promazání automaticky vyplňovaných hesel?

Na webové stránce, pro níž uložená hesla smažete, se přestanou vyplňovat. Při dalším přihlášení se vás prohlížeč může znovu zeptat, zda chcete heslo tentokrát uložit. Nepřejete-li si mít hesla pro tento web uložená, v nabídce bývá možnost „Neukládat na tomto webu“. V nastavení prohlížečů bývá rovněž možnost ukládání hesel vypnout kompletně, pak nebudete dotázáni na žádném webu, kde se přihlásíte.

Je možné smazat jedno heslo nebo pouze všechna najednou?

Většina prohlížečů umožňuje smazat jen jedno vybrané heslo, například pro případ, že jste udělali překlep a heslo se uložil i s ním. Takové vadné heslo můžete odstranit a při dalším přihlašování téže uživatelským heslem se vás prohlížeč na uložení zeptá znovu.
 

Návody pro internetové prohlížeče


Název prohlížeče
 
Návod
Seznam.cz prohlížeč Odstranění uložených hesel
Google Chrome Odstranění uložených hesel
Mozilla Firefox Odstranění uložených hesel
Microsoft Edge Odstranění uložených hesel
Opera Odstranění uložených hesel
Safari pro macOS Odstranění uložených hesel
 

Ostatní prohlížeče

V prohlížečích, které nejsou výše jmenované, možnost najdete zpravidla v nabídce Nastavení/Možnosti, a to jako automaticky vyplňovaná hesla či automaticky vyplňované přihlašovací údaje. Pozor, automatické přihlašování je něco jiného a zrušíte jej promazáním cookies v prohlížeči.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás