Odstranění automaticky vyplňovaného jména v prohlížečích

Internetové prohlížeče nám pomáhají například i tím, že si ukládají často vyplňované informace do formulářů na webu. Nejspíše jste se setkali s tím, že jste vyplňovali v nové objednávce v elektronickém obchodě své jméno, adresu a kontakty, ale sotva jste začali psát, prohlížeč vám vyplnění údajů nabídl. Stačilo jednou kliknout a všechny informace ve formuláři byly.

Podobně prohlížeč může našeptávat i uživatelská jména a e-mailové adresy, která často vyplňujete. Je to odlišná funkce od automaticky vyplňovaných hesel (resp. přihlašovacích údajů), ale pokud vám promazání hesel nepomohlo, je možné, že automaticky vyplňovaná informace v prohlížeči není uložena jako přuhlašovací údaj, nýbrž jako informace v rámci automatického vyplňování formulářů, zkuste tedy promazat i ty.
 

Návody pro internetové prohlížeče


Název prohlížeče
 
Návod
Seznam.cz prohlížeč Odstranění uložených jmen (a hesel)
Google Chrome Odstranění uložených jmen
Mozilla Firefox Odstranění uložených jmen
Microsoft Edge Odstranění uložených jmen
Opera Odstranění uložených jmen
Safari pro macOS Odstranění uložených jmen

 

Ostatní prohlížeče

V prohlížečích, které nejsou výše jmenované, možnost najdete zpravidla v nabídce Nastavení/Možnosti, a to jako automaticky vyplňovaná jména a adresy, data formulářů, formulářová data atd. Pozor, ukládání a vyplňování přihlašovacích údajů (uživatelským jmen a hesel) je ještě něco jiného.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás