Obnovení výchozího nastavení

Občas se můžete setkat s tím, že prohlížeč nepracuje zcela správně. Spouští se pomalu, pomalu načítá webové stránky, špatně se v něm stránky zobrazují nebo se chybně vykresluje dokonce samotné rozhraní, eventuálně tzv. padá, často neodpovídá a vyhazuje chybová hlášení. Jednoduše lze tyto problémy nazvat výkonnostními problémy prohlížeče.

Pokud se takové chování objevuje opakovaně, a to i poté, co jste prohlížeč ukončili nebo restartovali počítač, může být nutný hlubší zásah – a takovým je obnova výchozího nastavení, jinak také obnova do továrního nastavení.
 

Obnova výchozího nastavení

Jakmile tuto volbu zvolíte, prohlížeč se restartuje a během této procedury vrátí všechny předvolby do výchozího stavu. Jednoduše smaže všechny změny nastavení provedené uživatelem a odstraní nainstalované doplňky. Po spuštění bude z hlediska nastavení a doplňků ve stavu jako při prvním spuštění po instalaci. Dobrou zprávou je, že většina prohlížečů tímto krokem nesmaže vaše osobní data – zůstanou tedy všechny záložky, uložená data formulářů či třeba hesla.
 

Návody pro internetové prohlížeče


Název prohlížeče
 
Návod
Seznam.cz prohlížeč Nemá, reset provedete přeinstalací
Google Chrome Obnovení výchozího nastavení
Mozilla Firefox Obnovení výchozího nastavení
Microsoft Edge Obnovení výchozího nastavení
Opera Obnovení výchozího nastavení
Safari pro macOS Obnovení výchozího nastavení


 

Ostatní prohlížeče

V prohlížečích, které nejsou výše jmenované, možnost najdete zpravidla v hlavní nabídce, a to buď v Nastavení/Možnosti nebo části Nápověda. Pro bližší informace se podívejte do nápovědy přímo pro svůj prohlížeč.
 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás