Anonymní prohlížení

Pokud byste se chtěli přihlásit v jednom prohlížeči např. k více schránkám na Seznam Emailu, nebude to kvůli technickým a bezpečnostním důvodům možné. V jednom prohlížeči může být uživatel přihlášen vždy pouze k jednomu účtu.

Pro přihlášení se k více účtům či schránkám je tak možné přistoupit dvojím způsobem:
 
  • Nainstalovat další jiný prohlížeč a v každém prohlížeči se tak přihlašovat k jinému účtu
  • Využít právě funkce tzv. anonymního prohlížení
     

Funkce anonymního prohlížení

Při aktivaci této funkce si prohlížeč nezapamatovává některé informace z prohlížení stránek a odděleně si tak dočasně ukládá i informace o aktuálním přihlášení. Tuto funkci mají všechny moderní prohlížeče. Ovšem jen některé z těchto prohlížečů mají tuto funkci nastavenu tak, aby bylo možné mít otevřené a funkční jak běžné prohlížení, tak prohlížení anonymní. Ze Seznamem podporovaných prohlížečů se jedná o tyto:

Každý prohlížeč má tuto funkci pojmenovánu jinak a v každém prohlížeči se tato funkce i jinak aktivuje. Pro další informace o způsobu aktivace této funkce pokračujte výběrem vámi používaného prohlížeče.
 

Návody pro internetové prohlížeče


Název prohlížeče
 
Návod
Seznam.cz prohlížeč Anonymní prohlížení
Google Chrome Anonymní prohlížení
Mozilla Firefox Anonymní prohlížení
Microsoft Edge Anonymní prohlížení
Internet Explorer Anonymní prohlížení
Opera Anonymní prohlížení
Safari pro macOS Anonymní prohlížení


Důležitá informace: Ukončením anonymního režimu prohlížení se veškeré dočasně zapamatované informace o přihlášení odstraní. Z tohoto důvodu není možné využít při anonymním prohlížení funkci trvalého přihlášení ke schránce!
 

Ostatní prohlížeče

V prohlížečích, které nejsou výše jmenované, možnost najdete zpravidla v nabídce Nastavení/Možnosti, a to pod názvy anonymní prohlížení, anonymní okno nebo anonymní režim. Prohlížeče, podobně jako třeba Edge a jeho InPrivate, ale funkci mohou nazývat i úplně jinak. Podívejte se do nápovědy prohlížeče, abyste se seznámili s tím, jak je to právě v tom vašem.
 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás