Podporované internetové prohlížeče

Internetové prohlířeče bývají v průběhu času svými výrobci aktualizovány. Každá aktualizace obsahuje nové funkce prohlížeče, ale často i opravy bezpečnostních, mnohdy i kritických, chyb. Je proto důležité udržovat svůj internetový prohlížeč aktuální. Žádný důvod není dostatečně dobrý k tomu, abychom svůj prohlížeč záměrně ponechávali ve starší verzi.

Seznam podporovaných internetových prohlížečů

 
Podporovaná je zpravidla aktuální a jedna předchozí verze poslední vydané číselné řady prohlížeče.
 

Používaní zastaralých verzí internetového prohlížeče

Vždy mějte aktualizovaný internetový prohlížeč.

Aktualizace obsahuje opravy bezpečnostních chyb a zranitelností. Útočník může využít zranitelnost v internetovém prohlížeči, což vede k odcizení přihlašovacích údajů uživatele, zneužití dat nebo instalaci škodlivého softwaru do počítače. U těchto incidentů není na vině služba, kde k události došlo; hlavní příčinou je používaní neaktualizovaného prohlížeče. Chcete-li si ověřit, jakou používáte verzi, pro nejpoužívanější prohlížeče najdete návod v článku Jak zjistit verzi internetového prohlížeče.

V zastaralých internetových prohlížečích přestávají služby časem fungovat. Aby byl umožněn provoz a vývoj služeb, výrobci postupně ukončují podporu systémů a prohlížečů, na kterých již službu nelze bezproblémově provozovat. Tyto prohlížeče nepodporují technologie, které se používají v moderním vývoji webových služeb. Neaktualizované programy z logických důvodů není možné využívat neomezeně dlouho. Záleží pak na vašem rozhodnutí, zda rozhodnete používat aktuální a bezpečný software a nebo si najdete náhradu, která prozatím ještě funguje.

Využíváte-li na svém počítači či telefonu starý operační systém, dostanete se do situace, kdy výrobce prohlížeče pro tento systém přestane vydávat aktualizace. Důvody mohou být:
  • starší operační systém již nemusí nabízet podmínky vhodné pro vývoj prohlížeče,
  • může obsahovat neopravitelné bezpečnostní chyby,
  • nesplňuje podmínky pro bezpromlémový chod prohlížeče a přidávání nových funkcí.
Řešením je aktualizovat operační systém na novější verzi, případně pořídit nové zařízení, na které bude možné nainstalovat aktuální verzi operačního systému a prohlížeče.


Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás