Blokované a důvěryhodné adresy

Blokované (spamové) adresy: Může nastat situace, kdy vám píše někdo, od koho zprávy přijímat a číst nechcete. V takovém případě je možné blokovat adresu odesílatele zprávy. Další zprávy z blokované adresy vám již do schránky nedorazí a to ani do Spamu. Odesílatel o vaší blokaci jeho adresy nebude nijak informován.
Postup pro nastavení naleznete níže v části Blokované (spamové) adresy.

Důvěryhodné adresy: Naopak, může nastat i situace, kdy jsou vám do složek Spam nebo Hromadné doručovány zprávy, které jsou pro vás důležité a chcete, aby byly doručovány do Doručené. Takové adresy si lze nastavit jako Důvěryhodné, na které se nadále nebudou uplatňovat automatická pravidla vyhodnocování mj. antispamových pravidel.
Postup pro nastavení naleznete níže v části Důvěryhodné adresy.
 

Blokované (spamové) adresy

 • V levém dolním rohu obrazovky klikněte na ikonu "Nastavení" (ozubené kolo).

 • Vlevo dole zvolte možnost "Spam", zde se nachází veškeré "Nastavení filtrování spamu".

 
 • V části "Blokované (spamové) adresy" klikněte na tlačítko "Přidat adresu".
 • Do pole vepište nebo zkopírujte adresu odesílatele, od kterého nechcete zprávy přijímat, a potvrďte tlačítkem "Přidat".

 
 • Od této chvíle budou zprávy od odesílatelů, jejichž adresy jsou uvedeny v tomto seznamu, doručovány automaticky do složky Spam.
 • Pokud nechcete zprávy od těchto příjemců přijímat vůbec, zatrhněte volbu "Automaticky mazat zprávy od kontaktů v tomto adresáři."
  Zprávy tak již budou ihned při doručení mazány, nebude je možné obnovit a odesílatel zároveň nebude dostávat žádnou informace o odstranění jeho zprávy.

 
 • U každé vložené adresy v seznamu se zobrazuje odkaz Odstranit. Kliknutím adresu z Blokovaných vyřadíte a znovu z této odblokované adresy budete moci přijímat zprávy.

Zprávy, které již byly ve schránce doručeny před nastavením adresy jako Blokované (nebo Hromadné), budou mít vedle adresy v otevřené zprávě zobrazenu ikonku červeného vykřičníčku nebo oranžového "i".

 
 

Další možností blokování kontaktu je využití e-mailové adresy odesílatele ve zprávě. Postupovat můžete následovně:

 • Otevřete si e-mailovou zprávu a klikněte myši na e-mailovou adresu v poli "Od" v hlavičce zprávy.
 • Zobrazí se okénko s nabídkou dalších akcí.
 • Zvolte možnost "Blokovaná (spam) adresa".


   
 • Zvolením možnosti "Blokovaná (spam) adresa" dojde ke stejné akci, jako je popsáno výše. Tedy zprávy od dané adresy jsou doručovány do složky Spam, případně jsou zprávy zcela blokovány a mazány.

  Podobným postupem lze zablokovaný kontakt odblokovat kliknutím na možnosti "Důvěryhodná adresa" nebo "Neoznačená".


 

Důvěryhodné adresy

 • V Nastavení v části Spam přejděte k boxu "Důvěryhodné adresy" a zde přes tlačítko "Přidat adresu" vložte e-mailovou adresu, ze které chcete všechny zprávy přijít do složky Doručené.
  Případně takto označte odesílatele přímo z doručené zprávy kliknutím na jeho adresu  a výběrem možnosti "Důvěryhodná adresa".


Ve zprávách se u důvěryhodných ades bude nd této chvíli zobrazovat ikonka zelené fajfky.

 

Pomohl Vám tento článek? Ne

Kontaktujte nás