Fórum nápovědy

Seznam

Vyhledávání kategorií

Pavel Roháč

21.1.2021 v 15:42

Dobrý den, omlouvám se, ale nebyl jsem k tomuto tématu schopen vyhledat nápovědu. Nejednou potřebuji v rámci mapy.cz vyhledat nikoli konkrétní lokalitu, ale soubor lokalit spadající do určité kategorie. Například, když hledám placené parkoviště, stačí zadat "placené" a nabídne se mi kategorie "placené parkoviště", přičemž se mi po celém městě vyznačí dané lokality. Chci se zeptat, zda existuje seznam takových kategorií, v rámci kterých lze vyhledávat. Například nyní mě zajímají "garážové boxy", ale taková kategorie se mi k vyhledání nenabízí, přestože jsou v mapě zakresleny.
Předem děkuji za odpověď.
Pavel

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

28.1.2021 v 9:45

co přesně znamená garážový box? Obecně lze hledat skoro vše co vás napadne..

Pavel Roháč reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

9.2.2021 v 17:22

Dobrý den, děkuji za reakci.
Pokud bych to měl zobecnit, chtěl bych vyhledávat věci, u kterých neznám například přesný název, ale minimálně vím, že to spadá do určité "kategorie". K tomu jsem v předchozím příspěvku uvedl příklad hledání místa k zaparkování - při zadání klíčového slova "placené parkoviště" se mi nabídne stejnojmenná kategorie "placené parkoviště" a po poklepání se mi zvýrazní všechna parkoviště v nějakém rozsahu.
V mapě například existují i objekty "denní stacionář", když jsem je zkusil vyhledat, tak se zvýraznily objekty, které takto v mapě popsány nebyly, ale naopak objekty explicitně popsány jako "denní stacionář" zůstaly nezvýrazněny (příloha).
To samé platí pro objekt "garážové boxy", který ani není k vyhledání, ačkoli v mapě se vyskytuje (příloha).
Narážím na to, že:
A) nemohu v mapách vyhledávat to, co je tam zaneseno, případně v omezené míře
B) pokud nějaká kategorie vyhledat lze, bylo by fajn ji nabídnout jako první v seznamu, jako např. "placené parkoviště"
Určitě to neberte jako výtku, spíše jako návrh k vylepšení

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Pavel Roháč

14.2.2021 v 19:15

Díky za uvedení příkadů, oboje vypadá spíše jako chyba, prosím nahlašte přímo na mapách, u těch dotazů, kde vám to nesedí, díky

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Vyhledávání kategorií

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)