Fórum nápovědy

Seznam

Barevné značení na mapách.cz/dopravní

Josef Klingenhofer

17.10.2019 v 15:32

Není mi jasný (a nikde v legendě jsem to nenašel) význam barevných čar na silnicích (červená, zelena a žlutá) v dopravních Mapách.cz.
Domníval jsem se, že zelená je volná silnice bez omezení, žlutá omezený provoz - snížení ryclosti, semafor a pod. a červená úplná uzavírka.
Ale plánovač trasy trasu naplánuje i po těch čeveně označených úsecích. Děkuji za odpověď.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz

17.10.2019 v 20:58

relevantní
Dobrý den,

1. to že je někde červená, znamená zpomalení (zpoždění) ale neznámená neprůjezdnost - to značí uzavírka. např.
https://mapy.cz/dopravni?x=14.4571216&y=50.0715834&z=16&source=di&id=619252

2. Mapy zatím nepočítají se zpožděním na trase

Josef Klingenhofer reagoval na příspěvek od Jakub Faifer

18.10.2019 v 11:19

Děkuji Vám za vysvětlení. J.K.

Miroslav Pikous

31.1.2020 v 17:40

Takže opravdu zelená znamená volno, oranžová omezení? A kde není nic, tam nejsou informace? Jak často se to aktualizuje? Docela by toto mohlo být v mapové legendě?

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Miroslav Pikous

3.2.2020 v 13:44

relevantní
Dobrý den, ano jak popisujete. Data se mění každou minutu.

Jiří Třešňák

26.6.2020 v 14:56

Dobrý den,
stejně jako ostatním mi nebyl jasný význam různě barevných čar na trase. A také jsem to nikde nenašel, nešlo dané místo "rozkliknout" abych se dozvěděl o důvodu vyznačení více a ani jsem to nenalezl přímo na stránce (v legendě mapy,...).
Hledání kdesi na uživatelském fóru mi nepřijde jako ideální a hlavně přehledný a dostupný zdroj informací.
Děkuji
Jiří Třešňák

Igor Požár

11.7.2020 v 17:23

Dobrý den,
výše uvedené vysvětlení barev trasy mi není jasné. Příklad: plánuji trasu ze severu na jih na Timmelsjoch v Rakousku. Mapy.cz trasu naplánují až do průsmyku, poslední část cesty je fialová a úplný konec červená. Ve skutečnosti je ale od května cesta neprůjezdná (timmelsjoch.com).
1)Co v tomto případě tedy znamená fialová a červená? Není to zpomalení, ale neprůjezdnost??? Nebo to je zpomalení z důvodu serpentin a o uzavírce Mapy.cz vůbec neví?
2)Mapy.cz vůbec neumí naplánovat trasu na Timmelsjoch z jihu, přičemž cesta na mapě je a z jihu je průsmyk otevřený. Chovají se jakoby Timmelsjoch Hochalpenstrasse směrem z Itálie do Rakouska neexistovala. Co je příčinou?

Často plánuji trasy v Mapy.cz a exportuji do navigace, takže mě detily tras dost zajímají.
Díky Igor

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Igor Požár

14.7.2020 v 10:14

Můžete prosím poslat obrázek. Pravděpodobě plánujete do uzavírky.
Jinak aktuální provoz je pouze nad ČR, nikoliv v Rakousku či jiných státech.

Boudajiri

21.7.2020 v 18:39

Dobrý den, v obecných informacích o Mapách.cz je uvedeno, že každý typ mapy má svou legendu. U této "navigační" to však neplatí zcela. Myslím, že pro nás natvrdlejší, by nebyl problém do legendy význam barevných čar doplnit. Děkuji
Jiří Bouda

Jga 1

17.8.2020 v 22:28

Mám obdobný problém.
Mapy.cz mě často navedou na uzavřenou komunikaci, která je přerušená již cca 4 měsíce, ale mapy ji ukazují jako průjezdnou.
V jednom případě na trase z Berouna do Kladna to trvalo celou dobu stavebních prací - 8 měsíců.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Jga 1

18.8.2020 v 9:47

Dobrý den, prosíme nahlašte to jako chybu přímo na mapách - Jak na to? https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/mapy-hlaseni-chyby/

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Barevné značení na mapách.cz/dopravní

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)