Fórum nápovědy

Seznam

Dnes 1.11.2018 mi přestaly mapy fungovat.

Vlastimil Hnik

1.11.2018 v 16:30

Zas nějaké nezbytné vylepšení? Na https://mapy.cz/ dostanu bílou plochu, jen v pravém horním rohu odkazy Prihlasit-Napoveda-atd.
Přitom mapy na jiných webech opřené o Mapy API fungují normálně.
Ano, mám postarší prohlížeč. Novější na svůj stroj/systém nedostanu. Je to vylepšení tak bombastické, aby stálo za to obětovat zpětnou kompatibilitu? Ještě včera všechno běhalo jak z praku...

Jana Helpdesk • Moderátor

8.11.2018 v 11:27

Dobrý den,

nemáme zprávy o tom, že by se nasazovala úprava, která by něco takového mohla způsobit. Zoušel jste promazat cache a cookies v prohlížeči? Nebo nějaký jiný prohlížeč a v něm zobrazit Mapy.cz, ať víme, jestli to není jen Firefox? Vyzkoušejte prosím a dejte nám případně vědět, mohu to zaslat týmu Mapy.cz, ideálně s informace o prohlížeči (při psaní odpovědi zde na fóru můžete vložit informace o prohlížeči pomocí k tomu určeného tlačítka nad polem pro text).

Pěkný den, Jana

Kilialan

26.11.2018 v 10:12

Dobrý den
přibližně v této době mi to začalo dělat to samé a trvá to dosud.
win XP SP3, Firefox 43.0.4
V nastavení se nic v té době neměnilo. Zajímavé je, že na ještě starším počítači s Win 2000 to funguje stejně jako dříve - tj mizerně, ale použitelně.

Liborhladil

26.11.2018 v 10:23

+1
U mě také - Mapy.cz jsou mrtvé pouze v pravém horním rohu okénko tak jak zachytil p. Hnik.
PC: Win7 x64
Také mám starší prohlížeč, ale měnit ho zatím nehodlám kvůli kompatibilitě doplňků.
UA:Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:3.4) Goanna/20180710 PaleMoon/27.9.4

Jana Helpdesk • Moderátor

27.12.2018 v 16:25

Dobrý den,

prosím o informaci, zda problém stále trvá? Pokud ano, určitě vyzkoušejte promazat cache a cookies v prohlížeči v jeho nastavení. Tím promažete tzv. mezipaměť, do které si prohlížeč ukládá různorodé informace pro rychlejší načítání stránek. Toto je vůbec nejčastější problém, který nastává – ať už, že si prohlížeč něco špatně uloží, nebo my na webu něco změníme a prohlížeč stránku špatně načte atd.

Mazání cache a cookies ve Firefoxu:
Vpravo nahoře tlačítko ≡ > Knihovna stránek > Historie > Vymazat nedávnou historii
Časové období mazání: Vše
Historii: zatrhněte Cookies, Mezipaměť (ostatní zatržené být nemusí).

Nicméně, pokud to nepomůže, tak zřejmě bude potřeba aktualizovat. U starších Firefoxů nebo i jiných starších prohlížečů již nedokážete zaručit zpětnou kompatibilitu se všemi verzemi.

Pěkný den, Jana

Vlastimil Hnik

3.5.2019 v 21:59

Koukám jako blázen, půl roku jsem používal google maps a teď náhodou jsem zkusil mapy a zase fungují.
Uvidíme, jak dlouho to vydrží. Někdy před rokem nebo dvěmi jsem diskutoval s nějakým vývojářem na mapy.cz.sblog.cz,
kde uvedl, že mapy začaly používat nějakou funkci nekompatibilní s mým starým prohlížečem, ale zasadil se tehdy o vrácení té starší funkce s varováním, že mi to nemusí dlouho fungovat, do další změny. mapy.cz.sblog.cz už nefunguje, takže se nemůžu podívat o co šlo. Myslel jsem, když to v listopadu zase přestalo chodit, že mám definitivně šlus a teď najednou zase všechno funguje. To jsem blázen :-)

Jana Helpdesk • Moderátor

31.5.2019 v 10:06

relevantní
Dobrý den,

děkujeme za informaci, jsme rádi, že mapy opět fungují. Neváhejte se nám ozvat znovu, kdyby se problém objevil, klidně rovnou na technickou podporu, kde je možné se tomu věnovat v reálném čase a vyzkoušet nějaké kroky. Chat je dostupný v pracovní dny od 8 do 16 a najdete jej na adrese
https://napoveda.seznam.cz/cz/services/


Děkuji.

Pěkný den, Jana

Jiří Nosek

6.11.2019 v 17:57

cca od 30.10. 2019 mi zmizely mapy.cz ze záložek na televizi Samsung a nejdou znovu stáhnout. Poraďte kde udělali soudruzi z NDR chybu.

Jiří Nosek

5.12.2019 v 10:58

Už to od 4.12. 019 zase všechno chodí. Jupí.

Nový dotaz

Přiložené přílohy

    Zbývá 12MB (z 12MB)

    Dnes 1.11.2018 mi přestaly mapy fungovat.

    Přiložené přílohy

      Zbývá 12MB (z 12MB)